The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвети за масла

#51
Лично аз Castrol не го докосвам и с поглед даже. Преди доста години в Балкан Стар са сипвали Castrol (по предписание на Мерцедес) и бая мотори са се счупили.. и респективно от Мерцедес са им сменили маслото с друго и моторите са спряли да се чупят. В ключително за тия същите години и няколко коли на монтьори от сервиза които са сипвали от същият Кастрол са счупили двигатели. Това е било доста отдавна и естествено далеч не е гаранция, че Castrol е скапана марка. Но съм чувал и от други хора оплаквания (може би има много ментета) и аз лично го избягвам.

Motul е добра марка, конкретно за това масло нямам никакви впечатления, нито съм търсил ревюта в нета. На старата ми кола сипвах до сега 0W40 Motul, но за Volvo-то се доверих на Bardahl. Отново 0W40, времето ще покаже дали съм сгрешил. Bardahl е доста сериозна марка. Гледал съм разни тестове в нета, бая държи на натоварване.

Fuchs не са лоши. Имах една що годе бегачка и я карах с Fuchs за спортни мотоциклети, естерно. Вискозитета не го помня, нещо 10W50 или 20W60 беше... държеше налягане дори като се "свари", хубаво масло. Ползата от мотоциклетно масло е, че се прави за мотори с мокър съединител и държи много на "бой". Много зор е видяла колата, никакви драми. После минах на Motul, отново естерно.

Такива, не така известни марки като DIVINOL.. мойто разбиране е, че за сравнително скъпа кола, да се пестят 50-100лв годишно от двигателно масло не е ок. Не винаги цената = качество, но бих заложил на авторитетни марки, като например Mobil 1.

EDIT: А за накладки, освен ако не взимаш оригинални.. които нямам идея кой ги произвежда, при ATE-то има случаи да се разсвирят сравнително бързо. Не говоря за Волво, говоря за всякакви автомобили. За съжаление се случва, (пример ще дам с накладки, защото пишем за тях, но важи за всички възможни части), оригиналните да са производство на ATE.. но има разлика между брандирани Волво накладки и брандирани ATE. На теория уж трябва да е едно и също, на практика не е. Истината е, че най-хубавите части са оригиналните.
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#52
Може да смените маслото с такова от висок клас - по-скъпо е, но се изплаща, защото такива масла почистват двигателя от отлагания и съдържат противоокислители, които предпазват от окисляване на маклото и на двигателя, а също са и с по-продължителен пробег. Много от водещите рпоизводители на моторни масла в сайтовете си предлагат изчерпателна информация за най-подходящото масло за всяка марка и модел, като последните обхващат 100% от моделите.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)