The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Буфер за V70

#1
Здравейте колеги, от цялото четене което изчетох моето V70 е с НU 803 и има усилвател под дясната седалка, също така под багажника до акумулатора има букси за буфер. Иска ми се да си сложа фабричния буфер, но в БГ мисля че няма да го намеря, а в чуждите форуми срещам цифри от по 300-500 $, което е прекалено. Та въпроса ми е някой знае ли тези букси могат ли да се преправят по някакъв начин и да се върже нормална туба, също така този усилвател никъде не намирам колко е мощен и каква туба ще може да захрани...
Благодаря предварително!
Reply

#2
Тълковен речник Wrote:бу̀фер
мн. буфери, (два) буфера, м. Приспособление към вагон, предназначено да пружинира при удар и да намалява сътресението от блъскането на вагоните.
прил. буферен, буферна, буферно, мн. буферни.

Confusedhock: :? Wink

А относно тонколона за бас мога да ти предложа това:
http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...51&t=22745
Както и адекватна помощ за окабеляването, но трябва да се провери какво изкарва усилвателя на съответния изход, защото тонколоната няма НЧ филтър. Wink
Reply

#3
Idea
Tisho Wrote:
Тълковен речник Wrote:бу̀фер
мн. буфери, (два) буфера, м. Приспособление към вагон, предназначено да пружинира при удар и да намалява сътресението от блъскането на вагоните.
прил. буферен, буферна, буферно, мн. буферни.

Confusedhock: :? Wink


А относно тонколона за бас мога да ти предложа това:
http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...51&t=22745
Както и адекватна помощ за окабеляването, но трябва да се провери какво изкарва усилвателя на съответния изход, защото тонколоната няма НЧ филтър. Wink


Колега нали се сещаш че ако усилвателя не е достатъчно силен няма смисъл от толкова голям говорител .
Аз предлагам първо да потърсиш информация в нета за мощността на усилвателя и дали има някакви филтри изобщо този усилвател Smile и тогава нека да се мисли каква ще бъде Тубата или Бокса Smile

А колкото до буксата можеш да си направиш както ти хареса на теб Естествено като я ПОБЪЛГАРИШ Smile
Веднъж VOLVO, завинаги VOLVO ...
Сега: VOLVO V40 1.9D 115hp 2002г,.
предишна: VOLVO V40 1.9D 115hp 2003г.
предишна: VOLVO 440 Turbo 1989г.
Reply

#4
dido0o Wrote:Здравейте колеги, от цялото четене което изчетох моето V70 е с НU 803 и има усилвател под дясната седалка, също така под багажника до акумулатора има букси за буфер. Иска ми се да си сложа фабричния буфер, но в БГ мисля че няма да го намеря, а в чуждите форуми срещам цифри от по 300-500 $, което е прекалено. Та въпроса ми е някой знае ли тези букси могат ли да се преправят по някакъв начин и да се върже нормална туба, също така този усилвател никъде не намирам колко е мощен и каква туба ще може да захрани...
Благодаря предварително!


Предполагам това се отнася за твоя плеър .
Output: 4 x 25 W(HU-803 optional center speaker) 1 x 25 W plus 4 x 50 W through the supplementary amplifierImpedance: 4 Ohm.Voltage required: 12 V, negative ground

Интересно ми е да видя един Оригинален Суббуфер на ВОЛВО ,а ти казваш че си виждал в други форуми .Пренеси малко инфо от тези форуми или пусни един линк да видим какво можем да направим Smile Винаги може да търсиш още и ще намериш. Аз се потърсих инфо обаче е доста колебливо в различните форуми пише различно аз лично срещнах 150 вата а в друг 250-300 вата ... Ако видим на снимка едно оригинално Субче може да разберем нещо от там Smile
Веднъж VOLVO, завинаги VOLVO ...
Сега: VOLVO V40 1.9D 115hp 2002г,.
предишна: VOLVO V40 1.9D 115hp 2003г.
предишна: VOLVO 440 Turbo 1989г.
Reply

#5
mar7ooo_92 Wrote:Колега нали се сещаш че ако усилвателя не е достатъчно силен няма смисъл от толкова голям говорител .
Аз предлагам първо да потърсиш информация в нета за мощността на усилвателя и дали има някакви филтри изобщо този усилвател Smile и тогава нека да се мисли каква ще бъде Тубата или Бокса Smile

А колкото до буксата можеш да си направиш както ти хареса на теб Естествено като я ПОБЪЛГАРИШ Smile

Всъшност усилвател за бас-а няма. Той е вграден в оригиналната бас тонколона.
Монтирахме усилвател, но нещо не се получи както трябва. Поне според мен е малко странно да ти идва само бас-а някъде от багажника а останалите високоговорители да ти свирят на главата.
Reply

#6
Тоест V70 си имат оригинална музика със изход за усилвател но такъв нямат в наличност ,съответно колегата трябва да си вземе направо усилвател със Туба или Бокс..

А между другото тубата може да изкарва и средни честоти и се получава доста добро препокриване на честотите Smile
Веднъж VOLVO, завинаги VOLVO ...
Сега: VOLVO V40 1.9D 115hp 2002г,.
предишна: VOLVO V40 1.9D 115hp 2003г.
предишна: VOLVO 440 Turbo 1989г.
Reply

#7
Бих си позволил да се включа в темата за стереото на V70!Тези дни си взех една V70-98 г. и при обслужването сьм откачил предпазителя за захранването на музиката,след което ми се изписа на дисплейчето - код!Попитах предишният собственик за кода и той ми го даде но при вкарването сьм сбьркал една цифра и ми изписа на дисплея - OFF!При повторен опит да вкарам верният четирицифрен код,нищо не се получава ,защото този надпис- OFF си седи там при включването на музиката и не се маха!Вьпросьт ми е-как да разкарам тази абревиатура-OFF,за да се появи надпис-код,при който да подам цифрите от бутоните долу?
Reply

#8
emg07 Wrote:Бих си позволил да се включа в темата за стереото на V70!Тези дни си взех една V70-98 г. и при обслужването сьм откачил предпазителя за захранването на музиката,след което ми се изписа на дисплейчето - код!Попитах предишният собственик за кода и той ми го даде но при вкарването сьм сбьркал една цифра и ми изписа на дисплея - OFF!При повторен опит да вкарам верният четирицифрен код,нищо не се получава ,защото този надпис- OFF си седи там при включването на музиката и не се маха!Вьпросьт ми е-как да разкарам тази абревиатура-OFF,за да се появи надпис-код,при който да подам цифрите от бутоните долу?

Изключи акумулатора, после изчакай малко и пак си закачи акумулатора Smile може и да се получи
Веднъж VOLVO, завинаги VOLVO ...
Сега: VOLVO V40 1.9D 115hp 2002г,.
предишна: VOLVO V40 1.9D 115hp 2003г.
предишна: VOLVO 440 Turbo 1989г.
Reply

#9
Ето сайта с оригиналния суб...въпреки, че аз съм с HU803 усилватела е х50 Вата на канал, и ми е достатъчен баса, има и HU803 с х75 вата на канал и мисля е пре пре достатъчно.... но вкус другар няма: ето сайта с фабричния бас :
<!-- m --><a class="postlink" href="http://forums.swedespeed.com/showthread.php?144141-OEM-Subwoofer-for-01-V70-*plug-and-play*&highlight=v70+subwoofer">http://forums.swedespeed.com/showthread ... +subwoofer</a><!-- m -->
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)