This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Буфер за V70
Здравейте колеги, от цялото четене което изчетох моето V70 е с НU 803 и има усилвател под дясната седалка, също така под багажника до акумулатора има букси за буфер. Иска ми се да си сложа фабричния буфер, но в БГ мисля че няма да го намеря, а в чуждите форуми срещам цифри от по 300-500 $, което е прекалено. Та въпроса ми е някой знае ли тези букси могат ли да се преправят по някакъв начин и да се върже нормална туба, също така този усилвател никъде не намирам колко е мощен и каква туба ще може да захрани...
Благодаря предварително!
Цитирай
Thanks given by:
Тълковен речник написа:бу̀фер
мн. буфери, (два) буфера, м. Приспособление към вагон, предназначено да пружинира при удар и да намалява сътресението от блъскането на вагоните.
прил. буферен, буферна, буферно, мн. буферни.

Confusedhock: :? Wink

А относно тонколона за бас мога да ти предложа това:
http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...51&t=22745
Както и адекватна помощ за окабеляването, но трябва да се провери какво изкарва усилвателя на съответния изход, защото тонколоната няма НЧ филтър. Wink
Цитирай
Thanks given by:
Idea
Tisho написа:
Тълковен речник написа:бу̀фер
мн. буфери, (два) буфера, м. Приспособление към вагон, предназначено да пружинира при удар и да намалява сътресението от блъскането на вагоните.
прил. буферен, буферна, буферно, мн. буферни.

Confusedhock: :? Wink

А относно тонколона за бас мога да ти предложа това:
http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...51&t=22745
Както и адекватна помощ за окабеляването, но трябва да се провери какво изкарва усилвателя на съответния изход, защото тонколоната няма НЧ филтър. Wink

Колега нали се сещаш че ако усилвателя не е достатъчно силен няма смисъл от толкова голям говорител .
Аз предлагам първо да потърсиш информация в нета за мощността на усилвателя и дали има някакви филтри изобщо този усилвател Smile и тогава нека да се мисли каква ще бъде Тубата или Бокса Smile

А колкото до буксата можеш да си направиш както ти хареса на теб Естествено като я ПОБЪЛГАРИШ Smile
Веднъж VOLVO, завинаги VOLVO ...
Сега: VOLVO V40 1.9D 115hp 2002г,.
предишна: VOLVO V40 1.9D 115hp 2003г.
предишна: VOLVO 440 Turbo 1989г.
Цитирай
Thanks given by:
dido0o написа:Здравейте колеги, от цялото четене което изчетох моето V70 е с НU 803 и има усилвател под дясната седалка, също така под багажника до акумулатора има букси за буфер. Иска ми се да си сложа фабричния буфер, но в БГ мисля че няма да го намеря, а в чуждите форуми срещам цифри от по 300-500 $, което е прекалено. Та въпроса ми е някой знае ли тези букси могат ли да се преправят по някакъв начин и да се върже нормална туба, също така този усилвател никъде не намирам колко е мощен и каква туба ще може да захрани...
Благодаря предварително!

Предполагам това се отнася за твоя плеър .
Output: 4 x 25 W(HU-803 optional center speaker) 1 x 25 W plus 4 x 50 W through the supplementary amplifierImpedance: 4 Ohm.Voltage required: 12 V, negative ground

Интересно ми е да видя един Оригинален Суббуфер на ВОЛВО ,а ти казваш че си виждал в други форуми .Пренеси малко инфо от тези форуми или пусни един линк да видим какво можем да направим Smile Винаги може да търсиш още и ще намериш. Аз се потърсих инфо обаче е доста колебливо в различните форуми пише различно аз лично срещнах 150 вата а в друг 250-300 вата ... Ако видим на снимка едно оригинално Субче може да разберем нещо от там Smile
Цитирай
Thanks given by:
mar7ooo_92 написа:Колега нали се сещаш че ако усилвателя не е достатъчно силен няма смисъл от толкова голям говорител .
Аз предлагам първо да потърсиш информация в нета за мощността на усилвателя и дали има някакви филтри изобщо този усилвател Smile и тогава нека да се мисли каква ще бъде Тубата или Бокса Smile

А колкото до буксата можеш да си направиш както ти хареса на теб Естествено като я ПОБЪЛГАРИШ Smile

Всъшност усилвател за бас-а няма. Той е вграден в оригиналната бас тонколона.
Монтирахме усилвател, но нещо не се получи както трябва. Поне според мен е малко странно да ти идва само бас-а някъде от багажника а останалите високоговорители да ти свирят на главата.
Цитирай
Thanks given by:
Тоест V70 си имат оригинална музика със изход за усилвател но такъв нямат в наличност ,съответно колегата трябва да си вземе направо усилвател със Туба или Бокс..

А между другото тубата може да изкарва и средни честоти и се получава доста добро препокриване на честотите Smile
Цитирай
Thanks given by:
Бих си позволил да се включа в темата за стереото на V70!Тези дни си взех една V70-98 г. и при обслужването сьм откачил предпазителя за захранването на музиката,след което ми се изписа на дисплейчето - код!Попитах предишният собственик за кода и той ми го даде но при вкарването сьм сбьркал една цифра и ми изписа на дисплея - OFF!При повторен опит да вкарам верният четирицифрен код,нищо не се получава ,защото този надпис- OFF си седи там при включването на музиката и не се маха!Вьпросьт ми е-как да разкарам тази абревиатура-OFF,за да се появи надпис-код,при който да подам цифрите от бутоните долу?
Цитирай
Thanks given by:
emg07 написа:Бих си позволил да се включа в темата за стереото на V70!Тези дни си взех една V70-98 г. и при обслужването сьм откачил предпазителя за захранването на музиката,след което ми се изписа на дисплейчето - код!Попитах предишният собственик за кода и той ми го даде но при вкарването сьм сбьркал една цифра и ми изписа на дисплея - OFF!При повторен опит да вкарам верният четирицифрен код,нищо не се получава ,защото този надпис- OFF си седи там при включването на музиката и не се маха!Вьпросьт ми е-как да разкарам тази абревиатура-OFF,за да се появи надпис-код,при който да подам цифрите от бутоните долу?

Изключи акумулатора, после изчакай малко и пак си закачи акумулатора Smile може и да се получи
Цитирай
Thanks given by:
Ето сайта с оригиналния суб...въпреки, че аз съм с HU803 усилватела е х50 Вата на канал, и ми е достатъчен баса, има и HU803 с х75 вата на канал и мисля е пре пре достатъчно.... но вкус другар няма: ето сайта с фабричния бас :
<!-- m --><a class="postlink" href="http://forums.swedespeed.com/showthread.php?144141-OEM-Subwoofer-for-01-V70-*plug-and-play*&highlight=v70+subwoofer">http://forums.swedespeed.com/showthread ... +subwoofer</a><!-- m -->
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)