The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Покупка Volvo XC70

#21
electronics Wrote:Открих нов проблем и като че ли засяга озвучаването в колата. Колоните звучат доста странно при усилване на звука, чува се ужасно кривене. Чудя се дали това е от самите говорители или от стереото hu-650? Свалих кората от дясно огледах говорителя (изглежда като нов)и пуснах звука само на него, но изкривяването е както при всички останали, неприятен брум и като че ли се орязват ниските честоти, а високите почват да звучат като свистене. Ако някой е имал подобен проблем и е намерил решението му моля да сподели!

Това вече трябва да го чуя, за да мога да помогна.
Принципно озвучаването е доста качественно. Този модел музика ако се не лъжа е с крайни стъпала в HU-то чипове са в мостов режим. 8 серия са с отделен усилвател намира се под предна дясна седалка.
Reply

#22
Така има развитие по нещата около колата. Да обобщя: -подгряване на седалките няма, това ясно -цд чейнжър няма, само цд плеър работи добре с аудуио дискове с мп3 смятам няма нужда да пробвам. -навигацията излиза но за сметка на това двд-то в багажника упорито отказва да си прочете навигационния диск, ще се носи за почистване, -лявото ел стъкло оправено и работи, -музиката вече звучи прилично, но без много усилване че криви явно слуха ми е станал чувствителен на тема качество, можи би вина имат предходните ми две коли и двете бяха с босе 8 говорителя + буфер. -консумативите са сменени всичко масла филтри ремъци ролки без две по пистовия ремък за сега са ок - всичко за 650лв. мисля че е много добре като цена? -по окачването отпред двата носача бяха за смяна, смених им тамоните с труда за 160лв. с полиуретанови много са здрави и правят колата по-устойчива в завой, по отношения на комфорта няма осезаема разлика, това в Стара Загора в сервиз на мои приятели, чиято основна дейност е точно това, колата стана чук, освен това дават 1 год. гаранция, което за тия пари е перфектно. Вчера се върнах от Варна около 900км. няма проблем, само на 1-ва и 2-ва чувам един глух подобно на удър шум, при превключване на предавките, предполгам скъсан тампон на скоростната кутия? До Пловдив не успях да отида за диагностика на фор-ц системата, но в същност и това ми остана като забележка по колата. Ако все пак има някой който иска да си даде мнението си ще серадвам да гочуя. Поздрави на всички!
Reply

#23
Ново 20. Добросъвестен комшия ми е ударил една дерюга от край до край от дясно Confusedhock: , добре че направих каско.
Reply

#24
electronics Wrote:само на 1-ва и 2-ва чувам един глух подобно на удър шум, при превключване на предавките, предполгам скъсан тампон на скоростната кутия?
Шума е локализиран. Предизвиква го смачкания заден тамон на двигателя, ще се се сменя утре с лемпфьордер 252лв+20лв. труд :lol:
Reply

#25
electronics Wrote:Ново 20. Добросъвестен комшия ми е ударил една дерюга от край до край от дясно Confusedhock: , добре че направих каско.
Дебилно...
Ами случайно слизаш с някое по дебело дърво, когато той е отишъл до мазето си и.... токувиж и решил и тампона на мотора да ти плати освен драскотината... :roll:
Reply

#26
Сетих се и за още нещо. Решетката в предната броня липсва, поради което целият ми радиатор на мястото на отвора е нацъфкан от камъчета. На почти всички волва забелязвам че същата липсва. Според вас дали по-добрият вариянт няма ли да е да се "тунингова" от някой гаражен майстор или да рискувам да си взема нова, която не е изключено да се изръси някъде :roll:


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#27
Още един въпрос , на който се надявам да имате отговор: Какъв ми е катализатора има ли филтър твърди частици и може ли да се премахне по някакъв начин?
Reply

#28
Сам си задавам въпроси и сам си отговарям,решетка отпред на предната броня отдолу не се предлага и мисля да ходя при някой да ми измайстори една тунингована мрежа за комари, че иначе радиатор няма да ми остане от тези камъчета, преди 2007 година няма катализатори с филтър за твърди частици серийно, моята също. Все пак ако някой е наясно да каже мога ли да премахна катализатора без да светне чека :?:
Reply

#29
Така, ходих в МП Плловдив и заклевам се няма да стъпя повече там. Такова непрофесионално отношение и такава подигравка с клиенти не съм виждал до сега. Уговорих се да бъда при тях в 10.30, съдрах су задника от бързане, карах с 200, пристигма точно навреме, влизам при приемчика и о изненада , вика тряя почкаш, ок казвам аз и отивам в приемната да чакам, през това време двамата приемчици си бъркат по носовете, а 4-мата човека в сервиза работят по какво мислите 4 рейндж-роувъра, отвън чакат наредени фордовете и волвата и един ягуар имаше, по едно време след около 30 мин на единия от приемчиците, явно му стана неудобно, все пак му казах че много бързах и т.н., благоволи да извика единия то сервиза, момче на видима възраст 24-25 години и ми натресе колата при него с обяснението ти чакаш в приемната докато се ровят по колата, междувременно му бях обяснил че фоур-ц системата ми не сработва и искам диагностика именно на нея, голямо обяснение падна докато се направи че ме разбира за какво му говоря, вероятно за пръв път му се случваше клиент с подобен проблем и попълнил на листа със заявката нещо от сорта че окачването ми билоо твърдо и за това искам да погледнат. След още 30 мин. идва момчето и ми вика ела и виж за какво ства въпрос-открил проблема според него и ми сочи на подемника полиуретановите тампони и вика е в тва ти е роблема. Както и да е почвам аз отново да обяснявам че съм искал диагностика на фоур-ц системата и едно звучно амии добре и след още 30мин. идва оня и ми казва готово нямаш грешки в модула на окачването, трябва да оствиш колата тук за 2-3 дни да я разглобим за да ти кажем какъв е проблем й и ми вика ей сега ще дойде разпечатката. След още 30 мин ми носи листа и с изненада на него гледам пише dtsc изписано на няколко реда и нещо от сорта на ok...ok..ok, ше го снимам и ще го постна да се види за каво точно става дума!!!!!! Отново недоумяващ му обяснявам, че нямам проблем с dtsc-то а с four-c и му го обяснявам за 10-ти път а оня само гледа учудено и вика,ама той главия тука е в отпуска до утре и докато не дойде да отключи програмата с неговата парола не мога да тествам въпросната с-ма, о ужас и безумие!!!! Така след това идва приемчика и почва да се оправдава а бе то сигурно копчето нещо е овредено изчакай да ти кажа цена. Изчаквам аз още 30 мин, още по едно кафе викам и ще ми каже поне цената на бутона поне това, изпивам кафето обръщам се и гледам няма никой, ходя напред назад отивам при момчето от сервиза и викам а бе кво става тука има ли някой и той ми вика ами защо питаш мен аз откъде да знам къде са колегите, отивам в приемната и чакам още 10 мин, отнякъде се измъкна моя приемчик и му викам вече доста афектиран приключвам, до тук бях дай да оправим сметката и да си ходя че имам работа не мога да ви чакам цял ден да ме мотаете, приключихме всичко , дай 70лв, заповядай мерси, чао, ще се обадим до 1 час да ти кажем цената на бутона , казвам ок и си тръгвам, та така и все още чакам някой да благоволи да се обади за цената на бутона.... :evil:
Reply

#30
И аз не съм очарован от фирменият сервиз на Мотопфое в Пловдив. Цари атмосфера на лентяйство и моткане. Оставаш с впечатление за липса на компетентност - вдигат рамене и казват, ами трябва да се запишете за диагностика. Съдират ти кожата, а си взимаш колата с проблеми, които преди това не е имала. Отношението е поносимо, макар и далеч от заинтересовано.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)