The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Нещо се развали, но незнам какво

#31
Колега аз нищо не съм криел :lol:. За това ти бях дал линка от онази тема. Да сменял съм ремъка и да Гейц е. Мислихме с моя монтьор дали не е от зацепването, но стигнахме до извода, че не е от него, защото преди една година го сваляхме ремъка и 2 пъти да не сме го зацепили не ми се вярва. Промяна в мощността няма. Проблема ми го прави само в такова време когато температурите са от 1-2 градуса до към 10 градуса. Лятото няма проблем и когато е много студено също няма проблем. За това се насочихме към някой датчик, защото от ремъка едва ли ще се влияе от температурата.
П.П. Тия дни не съм карал колата за това нямам още информация дали има грешки или не. Ще пиша като покарам.
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#32
Кола с характер :mrgreen: Аз смело мога да твърдя че моята знае винаги къде да направи магария, все на правилното място :lol: Е, само два пъти и то проблеми които подозирах Big Grin
Има логика в това което казваш. Трябва да поразпитам, макар че знам какво ще ми кажат - ремъка. Ако не е ремъка тогава.... Между другото: Имаш едни клапи да ги наречем, които спират достъпа на въздух, точно преди инжекторите. Управляват се с вакуум, през един соленоид закрепен на кутията с въздушния филтър. Провери си там връзката за всеки случай, дали всичко е наред. Самия клапан е отдолу на манифолда, така че трябва само с пипане. Провери маркучето и гумената връзка там как е. Не знам дали е от там, просто мисля от къде минава въздуха.
Иначе карай за сега, какво друго да правиш Big Grin :mrgreen: :lol:
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#33
За сега ще карам пък ще видим. Утре имам работа с нея и ще видим дали ще направи проблем. Ако направи ще те питам за това че нещо не го разбрах къде себнамира
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#34
[Image: IMAG0332.jpg]
image
Виждаш ли го как е закрепен под наклон. Това е.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#35
То като за начало трябва да хвана един ден да сменя всички вакуми, че все като погледна и все намирам по някой който е яко изгорял :?. Само ми трябват един тройници където трябва да си купя от някъде, че нещо ми изглеждат много съмнителни.
Мерси за снимката. Сетих се за какво говориш. Smile
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#36
Сагата продължава! Вече не знам коя част, но продължава! :evil:
Днес навъртях около 30 км и резултата е следните грешки:
А6 2-1-4 и 3-2-4
Вече много почва да ми писва...
Сега имам работа и няма да се занимавам, но утре мисля да направя следните неща:
1. Изчистване на буксите на датчиците със спрея хубаво.
2. Преглед и подмяна на всички прецакани вакуми.
3. Почистване на компютрите.
4. Ще проверя и този клапан къде каза...
Стискайте палци, че вече сагата много продължи... :evil:
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#37
Ще оправиш колата. Само търпение. Грешката която изкарва, 324, ми намирисва на поредния заминаващ сензор. При възможност си вземи още един втора ръка. Сега откровенно да си призная не съм се сблъсквал с повреден rpm сензор. Знам че и той участва в запалителната система, с не добре работещ такъв се получават незапалването. Аз съм взел един за всеки случай и трябва да го сложа в колата, правен в Сименс - Франция, забравих коя марка беше, но не е оригинален на Волво.
Пак ли гръмна колата не разбрах или просто изплю грешките без видими признаци. Важно е, като направи номера, веднага да четеш грешките и да нулираш компютъра, така ако веднага получиш повтаряемост, това е.
Това което правиш с почистване на контакти, разкачване на сензори, да не забравиш да разкачиш акумулатора. Тройници за вакуума има, но тръдно се намират. Иначе почисти и провери, част от подръжката е така или иначе, особено ако не си го правил.
А, колега забравих да питам, как ти е семеринга там където е въпросния сензор, омаслено ли беше, стария сензор имаше ли омазняване?
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#38
На мен ми е интересно следното: понеже имам нещо което дрънчи при съединителя (мислим, че е счупена пружина на съединителя) ако пък е счупен някое зъбче на маховика дали пък от там да не идват проблемите, но пък тогава защо ще го прави само при определени температури? Лошото е че това няма как да проверя....трябва да се свалят скоростите, а като се свалят скоростите трябва и съединитела да се смени (че му идва времето) пък ако е и маховика не знам дали си заслужава такъв скъп ремонт при положение, че колата струва не повече от 1500-2000 лв. Друг е въпроса и че нямам толкова много пари да извадя.....
Иначе колата този път не гърмяла, но усетих едно заглъхване и най-вероятно тогава са се появили грешките. Защо да откачам акумулатора? Да не ми се запишат грешки ли? :lol:
Тройници съм поръчал, но ще ми пристигнат най-рано понеделник вечерта :evil:
На 2-та вала и 4-те семеринга ги смених миналата зима. Сега е сухо там и няма масло!
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#39
Според мен, колега, ако си чистил контактите и няма промяна, се ориентирай към подмяна на двата датчика с нови (други).
Вакуумите няма как да са причина за въпросните грешки.
Reply

#40
Скъпи са частите за тези коли, затова нещата зависят преди всичко колко време ще се кара тази кола. Ако мислиш да купуваш нова скоро е няма смисъл, но ако тази кола ще се кара още и още значи парите са ОК. Познавам един пич, например, който кара само стари Волва. Отива и купува да речем нещо от 80-те сменя каквото има да се сменя и кара докато се скапе. Каза ми че две Волва са преминали 500к км, но не искал да дава пари за голяма подръжка и взел друго. Сега, ако реши човек да види до къде може да изкара тази кола е друг въпрос, тогава парите нямат значение.

Quote: от ivopifa » Нед Ное 18, 2012 9:21 pm
Според мен, колега, ако си чистил контактите и няма промяна, се ориентирай към подмяна на двата датчика с нови (други).
Вакуумите няма как да са причина за въпросните грешки.
Мхм :? и аз това си мислех ама нека да е сигурно, иначе ще отиват едни пари.... А, за акумулатора е препоръчително, да не кажа задължително, да се откачи когато се работи със сензорите. Статично електричество, или проста техника на безопастност за човек и за апаратурата по колата.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)