The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Волво ХС90 - тресе при потегляне

#1
Здравейте колеги,

имам следният казус с моето ХС90 - чакам на светофар, АСК е на D, пускам спирачката и при потегляне още преди да натисна газта колата тресе(като придърпване е). Има ли някой становище по този въпрос? Благодаря предварително
Reply

#2
Най общо казано - неприятности. Най вероятно е проблем с скоростната кутия.
Закарай го в МП например за диагностика и ще се разбере. Smile
Reply

#3
Zdrasto,
pove4e me pritesniava da ne e diferenciala, zashtoto kutiata e sled osnoven remont. Mislish li 4e moje da e ot nego?


Здравей,
повече ме притеснява да не е диференциала, защото кутията е след основен ремонт. Мислиш ли, че може да е от него?
Reply

#4
rs9990 Wrote:Здравейте колеги,

имам следният казус с моето ХС90 - чакам на светофар, АСК е на D, пускам спирачката и при потегляне още преди да натисна газта колата тресе(като придърпване е). Има ли някой становище по този въпрос? Благодаря предварително

По принцип при престой над едиколко си секунди (не помня, май над 5 сек) автоматичната трансмисия TF80SC (както и AW55-50, но при нея зависи от софтуера и годината на производство) превключва от D на неутрална и затова в първия момент след отпускане на спирачката се усеща един много лек тласък от включването на D. Но е толкова слаб, че при мен се усеща само при рязко подаване на газ, когато оборотите са се вдигнали, преди кутията да е включила на D.

Отиди в МП да я вържат с лаптопа и да я видят как работи в реално време в движение.
Volvo XC90 D5 Inscription '16
Volvo XC90 D5 Executive '12
Volvo XC60 D5 Summum '11
Alfa Romeo Spider 2.0 '90
Lancia Ypsilon 1.2 '00
ex Volvo XC90 D5 Summum '06 [Image: 492232.png]
ex Jeep Grand Cherokee Limited
ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD
Reply

#5
ОК, благодаря!Май настина ще трябва да отида до МП. Аз тази опция да включва от D на N съм я махнал с цел да щадя кутията!Ще звънкам на Роби , то се е видяло!
Reply

#6
Не пишеш с какъв двигател си, но е възможно и от проблем в Халдекса да е, защото при V8 при всяко потегляне се активира халдекса. Това за осмака съм сигурен, но дали се прилага и при други модели незнам. При мен се получава така само ако в този момент прехвърля на газ. Прехвърлянето става с обхождане на цилиндрите - всички по един работят на газ докато другите са на бензин и тогава нещо се бъгва и леко придръпва.
VOLVO XC90 2.9T - 272 hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)