The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Фабричен би-ксенон-проблем

#1
Колата е с фабричен Би-ксенон с крушка 35W D2R. Десния фар започна да свети много слабо и цвета на светлината е тъмносин, виолетов и от време на време пали грешка BULB problem. Според вас къде е проблема в крушката или в баласта? Китайските произведения на изкуството дали ще свършат работа и някои знае ли колко келвина е оригинала и трябва ли да сменя и двете крушки?
VOLVO XC90 2.9T - 272 hp
Reply

#2
В крушката.
Аз си купих 2 крушки на Луксима за 100 лева 4300к., за да няма разлика.
Reply

#3
Nicky Wrote:Колата е с фабричен Би-ксенон с крушка 35W D2R. Десния фар започна да свети много слабо и цвета на светлината е тъмносин, виолетов и от време на време пали грешка BULB problem. Според вас къде е проблема в крушката или в баласта? Китайските произведения на изкуството дали ще свършат работа и някои знае ли колко келвина е оригинала и трябва ли да сменя и двете крушки?
Колега, сигурен ли си, че колата е с Би-Ксенон? Питам, защото Би-Ксенонът ползва крушка D1S и седи на фар с лупа. Ако твоят е такъв, тогава няма дачин да е D2R.
Оригиналният цвят на фабричното вграждане е 4300К - Филипс.
Китайчетата ще ти свършат работа, но не знам дали има D1S, ако се окажат такива.
Имам един чисто нов комплект на Филипс (на втората снимка) и го продавам на почти същата цена като на Луксима (120 лв/2бр.), така че ако решиш нещо, пиши Wink Имам и 2 бр. ОСРАМ, които свалих от колата - напълно работещи. Смених ги профилактично, когато я купих, защото ми изпаднаха изгодно Филипсът. Тях ги продавам на 60 лв./2 бр.

п.с. На първата снимка е D2R, за да се ориентираш за разликата. Малкият баласт на крушка D1S я поддържа под напрежение, така да се каже, за да може да запали много бързо, когато пускаш дълги.


Attached Files Thumbnail(s)
       
BG VOLVO Member #00409
Reply

#4
В упътването на колата пише, че е би-ксенон с 35W D2R. За дългите си има отделни халогенни лампи. При превключването на къси-дълги се завърта рефлктора на фара с ксеноновата крушка. Как да разбера дали наистина е D2R или някакъв друг стандарт. Крушките приличат много на тези от първата снимка. Къде точно е разликата между първия и втория вид. Колата е с първа регистрация ноември 2003 год. купена от МП. Крушките които предлагаш D2R или D1S ли са?
VOLVO XC90 2.9T - 272 hp
Reply

#5
Nicky Wrote:В упътването на колата пише, че е би-ксенон с 35W D2R. За дългите си има отделни халогенни лампи. При превключването на къси-дълги се завърта рефлктора на фара с ксеноновата крушка. Как да разбера дали наистина е D2R или някакъв друг стандарт. Крушките приличат много на тези от първата снимка. Къде точно е разликата между първия и втория вид. Колата е с първа регистрация ноември 2003 год. купена от МП. Крушките които предлагаш D2R или D1S ли са?
Би трябвало да е с D2R при положение, че е 2003 год.
Свали капачката на фара и виж дали приличат на първата или втората снимка.
Аз имам D1S, т.е. за фар с лупа и най-вероятно няма да ти свършат работа, но поне ако са D2R ще си намериш лесно и за добри пари крушки Wink
Кажи какви са точно и задължително си вземи 4300К на Луксима, т.к. са качествени.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#6
D2R са ти колега.
За рефлекторен фар.
Reply

#7
Цените на крушките са много весели
-китайски 1 месец гаранция - 12.00 лв.
-китайски 12 месеца гранция - 20.00 лв.
-Луксима 6 месеца гаранция - 49.00 лв.
-китайски Филипс - 148.00 лв.
-европейски Филипс - 340.00 лв.
В момента заради празниците доставката на Луксима ще е след Коледа ще си взема една за 20.00 лв. , а след Коледа ще си сложа Луксима.
Весели празници на всички!
VOLVO XC90 2.9T - 272 hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)