The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Диференциал XC70 2006 - 150k Сервизни интервали

#1
Здравейте колеги. Повтарям въпроса:
какви са сервизните интервали за диференциал и прави ли се нещо освен смяна на маслото? Обадих се на дилъра казаха да не се притеснявам за диференциала. Обаче те и за автоматика така казаха. Някой знае ли нещо по въпроса?
Благодаря и Честита Нова Година на всички.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#2
che4ef Wrote:Здравейте колеги. Повтарям въпроса:
какви са сервизните интервали за диференциал и прави ли се нещо освен смяна на маслото? Обадих се на дилъра казаха да не се притеснявам за диференциала. Обаче те и за автоматика така казаха. Някой знае ли нещо по въпроса?
Благодаря и Честита Нова Година на всички.
Както за кутията, така и за дифовете (Халдекс и т.н.) няма сервизен интервал ... вечни са, докато изтропат :mrgreen:
В МП казаха, че ако няма теч само се проверя за ниво, но аз си ги смених и ти препоръчвам да го правиш със смяната на маслото в кутията. Цената на едното е около 220 + 200 другото, така че не е голяма загуба да се прави през 60-70 000 км и да си гарантираш безпроблемно ползване на колата Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#3
Благодаря за отговора.
Понеже не ми се пуска нова тема за диференциали, къде може да се прочете? В haynes не видях (или не съм внимавал), има ли другаде да се прочете или да напишеш колега каква е процедурата.
Пак благодаря.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#4
che4ef Wrote:Благодаря за отговора.
Понеже не ми се пуска нова тема за диференциали, къде може да се прочете? В haynes не видях (или не съм внимавал), има ли другаде да се прочете или да напишеш колега каква е процедурата.
Пак благодаря.
За съжаление нямам никаква представа как се сменят тези масла - доверявам се на официалния сервиз.
За вида масло може да се намери информация, както и за смяната в дифовете, но за Халдекс-а не намерих нищо. Той има и филтър, който също е препоръчително да се сменя.
Моят съвет е да се довериш и ти на МП, т.к. смяната е около 200 лв. с труда и не си заслужава рискът. Маслата са оригинални, носят отговорност и ще получиш 1 год. гаранция за този ремонт. Като цяло трудът е около 60-70 лв., останалото са консумативите. Ако примем, че решиш да си смениш сам маслата, но ги купиш от тях, ще спестиш 60-70 лв. Със сигурност ще загубиш повече от 2-3 часа (толкова е процедурата в МП), а щетите, които може да нанесеш на колата със сигурност ще са в пъти повече Wink
Специално смяната на масло в автоматични кутии, дифове, спирачна течност, са специализирани процедури, които в много случаи изискват специфични инструменти и знания. Специално за БМВ има процес при смяна на масло в кутията (GM и ZF), който ако не се спази може да остане с малко масло или да се препълни без да се разбере. Сам разбираш и в двата случая какви са последствията, а цената на кутия 2-ра употреба за Е39, примерно, е около 700-800 лв., да не говорим за по-новите модели Wink Нова под 8-9000 лв. няма :lol:
BG VOLVO Member #00409
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)