The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Търсят се пружини за клапани

#1
Здравейте колеги,

Търсят се 16 броя пружини за клапани (Valve Springs), нови или вт.употреба. Слагани са в двигателите на следните модели Волво: 240 242 244 245 740 760 780 940. Като парт номер се водят 9135130
SAAB 9-3 2.0t 2002г.
Reply

#2
Eмо , търсил ли си някъде по магазините нови пружини ?
Volvo 940 Estate 1994 D24TIC 122hp
Reply

#3
Малко подробности. Пружините са от мотор B230F или 234Fот 77 до 94г. Във 'фотомое" имат 2 бр явно наследство от Промобил и са на цена 3.88 за бр, но останалите 14 трябва да се поръчват, там вече цената е Х 3.
SAAB 9-3 2.0t 2002г.
Reply

#4
Виждам, че е с диаметър 29 мм и много прилича на пружина използвана във VW.
Съвета ми е да купиш двете пружини от МП и с тях като мостра да търсиш , може да намериш по размер, при това доста бързо и на прилична цена. Да знаеш , че са важни и височината , и дебелината на телта от която са навити и материала, за това си има цветен код на тях.
Volvo 940 Estate 1994 D24TIC 122hp
Reply

#5
Този вариант отпада.
По размер не искам да търся!
Или комплект всичко или направо с поръчка от МФ. Ще погледна всички обяваи пак, ще оставя 2 дни на другите, които попитах лично и ще действам на момента!
SAAB 9-3 2.0t 2002г.
Reply

#6
Мога да те насоча към фабриката за пружини където работех аз,но мисля че най-добрия вариант е с поръчка на нови от "Фото-то". Това е така според мен понеже има и още няколко фактора освен тези за които е писал Севдо които трябва да се "уцелят" при производството им което е трудно ако не разполагаш с нужната информация,а и все пак частта е отговорна - все пак става въпрос за двигател.Другия вариант към който предполагам си се насочил е глава на старо. А какво налага смяната им че ми стана любопитно?
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#7
Вместо да си попрехвърляме писанията, да напиша че човека търсещ пружините не е Емо, а Дидо. Т.е Аз, познат в Сааб-ските среди като Red Devil, но нямам регистрация във вашия форум за това помолих колегата да пусне темата . Няма да слагам линк към сервиза, за да не е рекалама, но всеки сдобил се със Сааб рано или късно научава за мен.
И както предположих въпросите ще предизвикат подробности, за което помолих и да пиша от негово име, за да не се налага да си пишем в скайп, а той да публикува тук!
Както предполагам ви е известно, смяна на пружини на клапани е по-малко от 2% от евентуално предизвикани ремонти по двигател, но когато иде реч за сериозен ЪП-грейд става от най-честите такива. В случая пружините споменати по-горе са с 20% по-твърди от аналога слаган в Сааб (на същия размер) и позволяват монтиране на валове с по-голям лифтинг както и вдигане на revlimit-a до 8000об/мин
Търсят се такива защото е проверено, тествано и работещо изпълнение. Не се съмнявам че в перформанс каталозите ще открия и по-по-най, но дали си заслужава ценово, е друг въпрос.
Да, глава или разглобена такава търсих в 2 специализирани сервиза в София и на двете места казаха, че всичко такова е заминало за скрап. За това стигнах и до Форума ви. Може на някой да му е останало нещо в гаража Wink
Поздрави на всички!
SAAB 9-3 2.0t 2002г.
Reply

#8
За сега са поръчани от Мото Пфое ( с отстъпката цената не е чак толкова страшна), явно са голям дефицит или по-скоро съвсем на изчезване Wink Ако все пак някой намери 16 бр за в бъдеще или поне 8, може да драсне 1 ред тука или да звънне една жица на 0888750 734
SAAB 9-3 2.0t 2002г.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)