The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с километраж и скоростомер В 40

#1
Здравейте! от 2 дена съм собственик на волво в 40 1.8 газ/бензин 2002 г. Дълго време го чаках този автомобил и това ме накара да направя лек компромис за няколко малки според мен забележки.
Не работи скоростомера и не отчита изминалите километри, предполагам че проблема е общ но нямам идея къде да ровя. Най вероятно след като са върнали колометража не са закачили нещо на мястото му.
За другите проблеми ще пусна нови теми за да е по лесно търсенето. Благодаря предварително на всички!
Спокойно! На мен жена ми е казала да не бързам, когато свърша тогава!
Reply

#2
Пробвай с откачане на акумулатора за 15 мин. Ако не стане - диагностика. За превъртане на километраж няма нужда да се сваля таблото и едва ли са си играли. Данните за скорост и изминато разстояние се взимат от датчика на ABS от предна лява, може той да е сдал багажа.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#3
Благодаря за бързият отговор. Току що направих един тест на ABS, указа се че и той не работи но на таблото свети червен кръгъл знак внимание заграден в скоби , няма никакви показания на малкият дисплей на който трябва да има температура, клаксон не работи. Направих преглед на всички предпазители под волана и при двигателя.Под волана имаше изгорял предпазител но не се промени нищо след като го смених.
Спокойно! На мен жена ми е казала да не бързам, когато свърша тогава!
Reply

#4
Този знак означава, че са ти за смяна предните дискове(и накладки), или ти е намаляла спирачната течност в казанчето.Преди да долееш, отиди на сервиз да ти погледнат дисковете.
Тези предпазители погледна ли ги?:
   
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#5
Малкият дисплей не работи защото най-вероятно няма борд компютър. Под копчетата за климатика трябва да има копче за борд компютъра, ако няма - дисплея си седи празен. Има отделна лампа за ABS на таблото с знак ABS, светва при даване на контакт и загасва ако няма проблем. Възможно е да са я махнали за да не се забелязва, че има проблем с АБС. Многото лампи на това табло са си проблем - трудно се забелязва ако някоя липсва.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#6
попадна ми една схема на ел.инсталацията на в40/с40 и след като разгледах проблемните системи при мен стигнах до извода че проблема е в някакъв свързващ куплонг белязан на схемата с ( 23 ) така и не го открих.
за сега проблемите си остават, чакам майстора да се върне от болничен. ABS не работи, при даване на контакт сигналната лампа за ABS не светва ( може и да е свалена ) Не се засича скорост и километри и Клаксона не свири. Без сФирка в София не се кара Cry Да не говоря че радиото ми иска някакъв код след сваляне на акомулатора то е HU 1205. Направо си го закърших от всякъде.
Спокойно! На мен жена ми е казала да не бързам, когато свърша тогава!
Reply

#7
това е литературата която открих. има схеми, мисля че ще е доста полезна ( Руски език )
http://dl.dropbox.com/u/91965598/VOLVO%20S40-V40.rar
Спокойно! На мен жена ми е казала да не бързам, когато свърша тогава!
Reply

#8
vencininov Wrote:попадна ми една схема на ел.инсталацията на в40/с40 и след като разгледах проблемните системи при мен стигнах до извода че проблема е в някакъв свързващ куплонг белязан на схемата с ( 23 ) така и не го открих.
за сега проблемите си остават, чакам майстора да се върне от болничен. ABS не работи, при даване на контакт сигналната лампа за ABS не светва ( може и да е свалена ) Не се засича скорост и километри и Клаксона не свири. Без сФирка в София не се кара Cry Да не говоря че радиото ми иска някакъв код след сваляне на акомулатора то е HU 1205. Направо си го закърших от всякъде.

Защо реши, че проблема е в куплонг?
Радиото -> питай в МП. По ВИН номера на колата мисля, че могат да го дадат. Пробвай също да поровиш из документите на колата(сервизна книжка, инструкция за експлоатация), може да го има записан някъде.
Reply

#9
Общото между двата проблема е куплунг (23) поне така е на схемата която открих. Сега колата е в сервиз за смяна на ангренаж и масла. Надявам се майстора като пусне диагностиката да открие и отстрани проблема с ABS , от там и колометража ще се върне. Пина на радиото го търсих навсякъде и не го открих, за него ще мисля след отстраняване на сериозните неща. Сега се е блокирал след 3 грешни опита и изписва ( OFF ).
Спокойно! На мен жена ми е казала да не бързам, когато свърша тогава!
Reply

#10
За да се отблокира трябва да оставиш радиото включено за около час. Схемите в тази книга не са много точни, в Autodata 3.18 са по точни, но пак има разминавания. Клаксона е през реле в кутията при двигателя. Ако ABS не работи е нормално да няма данни за километраж и изминато разстояние.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)