The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с километраж и скоростомер В 40

#21
успешно свалих възглавницата и стигнах до ключа за клаксона. като проследих веригата се указа че връзката с маса се губи от ел. четка която контактува с гривната под волана. Разгледах внимателно и установих че липсва проводящият слой ( най вероятно е имало метална пластина ).Подавайки маса на кабелчето към релето, клаксона работи. За сега не успях да сваля волана за да търся решение поради силни ръце и слаби инструменти :lol: счупих ключа. Ако някой има идеи моля да помага.
[Image: 2013-03-21%2011.13.34l.jpg]
Спокойно! На мен жена ми е казала да не бързам, когато свърша тогава!
Reply

#22
не можеш да счупиш гедоре току така
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Reply

#23
Нямам на разположение качествени инструменти,няма къде да ги съхранявам. Купих някакви ментаци от практикер да се намират но те са само за дребни неща. Вдруги ден съм почивка и ще търся някой със истински ключ да го лашнем.
Спокойно! На мен жена ми е казала да не бързам, когато свърша тогава!
Reply

#24
Колега, купи си само камък 18 или ползвай от някой приятел. Най-добре е при първото развиване на гайката да сте двама. Единия да развива, а другия да държи здраво волана. Поздрави и успех.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#25
Свалих електронният блок на АБС и ще търся начин да го отремонтирам, ако някой знае какво точно се скапва в него ще съм му много благодарен да помогне.Опитах да го отворя но капаците са му лепени и първият се спука затова реших че не ми е ден и се спрях докато е време. За клаксона намерих временен вариант сега свири но като знам че съм го побългарил много скоро при възможност ще си го правя като по схема. Оказа се че всички на които разчитах да помогнат днес за свалянето на волана са хванали гората затова търсих друг вариант да го накарам да свирне.Дадох директна маса с помоща на едно мостче на долната планка на ключа за клаксона.Сега свири та се къса. Една мисъл обаче ме притеснява, защо производителя го е направил по по-сложният начин и дали няма да направи друга беля? За всеки случай оставих възглавницата на волана изключена.
[Image: 2013-03-23%2012.01.41lllll.jpg]
Спокойно! На мен жена ми е казала да не бързам, когато свърша тогава!
Reply

#26
Не е правено сложно, просто модула за възглавницата си е готов с надежден извод за клаксон. Побългаряването просто няма да изкара 200-300 000 км.

В ebay АБС модул е между 10 и 50 паунда според късмета, не виждам смисъл да се бориш със стария.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#27
Здрасти колега, извини ме за късния отговор, следя темата отдавна, но чак сега разбрах че имаш желание да си разглобиш ABS-а Smile
И аз минах по този път, намерих някои снимки и ги сложих в албум.
http://gallery.volvoclub-bg.com/main.php...emId=30528
Модула за V40-ките май беше Bosch 5.и нещо си. След четене по чуждите форуми разбрах, че 4-та серия на Bosch които се вграждат в ... например 850 обичайният им проблем е в централната платка, повтарям ПЛАТКА. Проблема лесно се разрешавал с припояване на изводите на конекторите. НО 5-тата серия нямало такава платка а една голяма хибридна схема изакана върху алуминиева подложка. И тази схема се свързва с останалите чарколяци посредством тънки проводници малко по-дебели от срамен косъм на възрастна бълха! И това е всичко.
http://youtu.be/UqtowdSDbxU
http://youtu.be/Mw6hJozluZA
Наистина беше очевидно, че именно двете POWER жички бяха прекъснали. Почти направих това, което пича е направил, но дали от рязането, или по невнимание бях закачил нещо след закачането на ABS-а на колата поне ми се появи скоростомера и дневния километраж. Диагностиката четеше някаква грешка от рода на "Дефектен ABS модул" и едната лампа изгасна, но забравих коя Smile
В крайна сметка се свързах с колега от форума, който имаше под ръка такъв модул заедно с мотора. Отвиване-завиване на няколко тръбички, после обезвъздушаване на спир.система и колата е като нова. Smile
Успех.
Кило ракия сваля стреса от теб и го пренася върху околните.

Volvo V40 2.0T B4204T
Reply

#28
Не си го пипнал правилно,в по-горен пост съм написал,хибридна технология и много пипкава.Но за всичко си има начин,както в една стара поговорка се казваше "ще си намери майстора" :mrgreen:
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Reply

#29
Зависи колко си се заял с него :mrgreen:
Кило ракия сваля стреса от теб и го пренася върху околните.

Volvo V40 2.0T B4204T
Reply

#30
Здравейте колеги! Благодаря на всички за помоща. Проблемите са отстранени, намерих си донор с гръмнал двигател, взех от него електронният блок на АБС и всичко си дойде на място. Сега вече мога да се насоча и към въвеждане в експлоатация на музиката Big Grin тя до момента си беше вид глезотийка :lol:
Спокойно! На мен жена ми е казала да не бързам, когато свърша тогава!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)