The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Покупка на Волво xc70 2007- и активното окачване?

#11
JMI Wrote:Да по принцип Халдекса е вързан с компютъра на колата, но четох някъде за Волво awd, че не му работел Халдекса и нямало никакво съобщение на таблото, затова питам ако някой знае нещо по въпроса. Също така не намерих никаква информация за тестване на awd- то, просто мнения много, но почти всичко се свежда до каране в кал или на хлъзгав участък, където много лесно си проличава. Иначе по- научно издържан тест не видях някой да предложи. А при мен ще е трудно да накарам дийлъра да завре колата в калта, за да я тествам, но ще настоявам пък да видим, видим какво ще се случи!

Поздрави
Не е нужно да завираш колата по кални пътища Wink
Нека да я изчетат с ВИДА-та и ако има проблем, ще се види.
Другият вариант е да я качиш на стенд за тестване на спирачки, да освободят валовете, така че да се движи свободно и се опитваш да излезеш от тях ... по принцип за предно или само задно задвижване ще са необходими доста по-големи усилия, докато при AWD ще излезе значително по-леко Wink
Това е, което се сещам ... спомням си последният път, когато я качих за ГТП и излезе колата почти без да натискам педала на газта (моята е автоматик - ХС90) ... иначе иска доста препилване на някой от мостовете :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#12
Да прав си, но тези които я продават са търговци и нямат сервиз или пък ще е трудно да ги накарам да ме пуснат да отида до Волво да я закачат на Вида, но както казах ще опитам всичко възможно и ще видим.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#13
JMI Wrote:Да прав си, но тези които я продават са търговци и нямат сервиз или пък ще е трудно да ги накарам да ме пуснат да отида до Волво да я закачат на Вида, но както казах ще опитам всичко възможно и ще видим.

Поздрави
За вкарването в калта и аз не бих ти разрешил, дори да съм 101% убеден в колата си, но за проверка в сервиз - карай я където искаш, но си заплащаш всичко необходимо.
Ако искам да крия нещо, тогава няма да ти дам и от паркинга да я изкараш ... я номера няма да имам, я застраховки, я еди какво си Wink
Това ще ти е сигнал дали крият нещо ... кажи им, че си сериозен и искаш да я провериш в оторизиран сервиз. Откажат ли, пожелай им хубав ден, явно няма да е това твоята кола.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#14
да така е, това винаги е добър знак, който съм използвал и ще се възползвам от всяка възможност да разнища каквото мога около колата.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#15
JMI, ти си в UK нали? До колко време имаш право да върнеш покупката? В смисъл ако колата има проблем и той е доказан те трябва да ти дадът друга кола или да ти върнат парите? Закон за потребителя Wink Там поне тези неща играят, така че вземай колата и тествай. Там няма ли test drive? Аз лично не бих се притеснявал да взема колата да я платя и да отида до Волво да я тествам и ако има проблем с хартията вземам друга кола. Те няма да ти обърнат внимание ако имаш някаква грешка, че да речем някой сензор дава грешка, но ако излезе че цял един модул, като халдекса или скоростната кутия не работи или прави проблем и имаш становището на Волво, вече е друго. Е, ще загубиш малко време ако има проблем, но би трябвало да си ОК като потребител. Освен ако не греша... Успех.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#16
Да това тук не е проблем и клиента е в центъра на нещата. Просто зависи от хората (търговците) които продават колата. Принципно си много прав, но в моя случай нещата са малко по- различни. Колата е на около 300км от мен и не мога свободно да измина 300км няколко пъти, за да се уверя, че всичко е наред. Друг проблем е, че в Англия всичко става със резервации, дори и да отидеш на сервиз си записваш ден и час поне седмица напред!!! Не е като в България колата се вкарва в Мото Пфое веднага оглежда се и си готов.

Поради тези съображение се изисква и малко синхронизация на действията преди да се направят първите стъпки. Последните няколко дни се мъча да счупя на дилъра 1000 панда от цената, даже 1500 защото е малко височка, а колата стои при него вече месец, но пък ръчните скоростни кутии тук са рядкост (както и насякъде другаде).

Ето я и колата:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201301235023193/sort/priceasc/usedcars/fuel-type/diesel/quantity-of-doors/5/transmission/manual/model/xc70/make/volvo/onesearchad/used/onesearchad/nearlynew/onesearchad/new/page/1/radius/1501/postcode/rh56jd?logcode=p">http://www.autotrader.co.uk/classified/ ... ?logcode=p</a><!-- m -->

А тук излезе нещо друго апетитно, от което се чувствам съблазнен V70 awd D5 Ръчна скоростна кутия.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ebay.co.uk/itm/271184157888?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649">http://www.ebay.co.uk/itm/271184157888? ... 1423.l2649</a><!-- m -->

Много съм навит xc70 от година две, но и това не за изпускане, а е малко по-ново и по-евтино!

Как ви се вижда, коя е по изгодната сделка?

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#17
И двете изглеждат много добре, дори са доста изгодни, предвид цените в БГ, но имат един малък "проблем" - с десен волан са :mrgreen:
Това в кръга на майтапа Wink
Аз лично бих си взел XC-то, може би защото съм малко субективен към по-високите коли.
Но като цяло не мисле, че ще имаш сериозни проблеми с която и да е от двете - търговецът изглежда сериозен.
УСПЕХ и дано скоро се похвалиш с нещо интересно!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#18
И аз клоня повече към xc70, защото както казах съм се нагласил за него от поне година и v70 ще е лек компромис. Но пък при V70 за по-малко пари, получаваш всичките екстри, които можеш да си помислиш + awd и колата е с една година по-нова. Цените са наистина много добри в сравнение с Бълагария, като видях, на колко се продават ми стана лошо.
Търговеца на XC70-то го преборих да свали 500 паунда, но това е малко в предвид, че такова миналата година можеше да се намери за около 9000 паунда. Но всичко тук поскъпна малко и сега колите са малко по-стари а цените им почти същите даже са се покачили.
Volvo For life!
Reply

#19
JMI, виж какво като погледнах ХС70 се отказах да гледам другата кола :lol: Сериозно, ХС ще кажа аз. Друго ми е интересно, сериозно ли една седмица напред за резервациите? Тука също е със резервации, но се чака 3 -4 дена максимум, изключение е само когато народа тръгне да сменя гуми. Тогава може и две да се чака. Както и да е, щом така стоят нещата разбирам, и бих взел ХС-то. Поне за мен е подходящата кола (аз карам всъщност такова, но ХС 2006). V70 е ми се струва с една идея по-малка. Виж аз съм голям по размер човек и е хубаво при мен когато е по-широко, когато е тясно много мирише :lol: :oops: Късмет
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#20
Благодаря, за мнението и аз съм краен фен на xc70-to и ще действам в тази посока иначе, както казах V70 ще е лек компромис поне за мен. Иначе за оторизираните сервизи се чака сериозно със записване и нещата се планират за седмица напред Smile, така са Англичаните, те почивките си планират с една година напред и всичко става с "appointment" както е правилно да каже на английски. Даже и на гости да отидеш се планира с дни предварително.
При гумите пък се обаждаш сутринта и след обяд ги имаш на колата си, много рядко се чака повече от ден.

Поздрави
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)