The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с фабричната аудио система

#21
Как пък никой не каза дали може да се монтира едно менте с МП3ойки....!?
Колата на бъдещето е с 2 багажника и без двигател!
Reply

#22
gustav Wrote:Как пък никой не каза дали може да се монтира едно менте с МП3ойки....!?

Ново радио или модул към оригиналното?
Reply

#23
caby Wrote::mrgreen: Колеги,...работи.Метода с бушона даде резултат (поне за сега Confusedhock: ).Почти 18часа аудиото беше без захранване. Днес давам контакт и следя с половин око системата :? , дали ще проработи. Вече около 2 часа нямам проблеми.Странното е само че станциите не са се изгубили, а очаквах всичко да се ресетне.

Благодаря на всички за помощта която ми оказахте. Резултата беше неочакван, признавам си :!: Но имам едно на ум, че не всичко е наред с този проблем.

Те тези радия имат една много сложна система за Sleep и ресет след това. Първия път като се сблъсках с такъв проблем ми трябваше половин ден да проумея как точно работи това чудо. :mrgreen:
При мен този проблем съм го решил с един резистор от 10кohm в паралел на един кондензатор. Wink
Reply

#24
Quote:Ново радио или модул към оригиналното?

ми знам ли, което работи по-добре. Аз иначе от звука на системата съм доста доволен. Обаче имам място само за едно ЦД. То трае някъде около час. Навремето в служебната Дачия беше същата работа и всеки оставяше свои ЦДта да ги слушат другите. Аз дори мисля да го пробвам този касетофон дали работи. За него поне се намират касети по 2ч. Друго си е с МП3, особено с флашка. Обаче пък от друга страна не смея да я барникам тази сложна електроника.
Колата на бъдещето е с 2 багажника и без двигател!
Reply

#25
gustav Wrote:ми знам ли, което работи по-добре. Аз иначе от звука на системата съм доста доволен. Обаче имам място само за едно ЦД. То трае някъде около час. Навремето в служебната Дачия беше същата работа и всеки оставяше свои ЦДта да ги слушат другите. Аз дори мисля да го пробвам този касетофон дали работи. За него поне се намират касети по 2ч. Друго си е с МП3, особено с флашка. Обаче пък от друга страна не смея да я барникам тази сложна електроника.

Има готови кит-ове които се монтират към фабричното аудио. Например това: http://www.imiv.ca/cms/products/
Към момента са се появили доста китайски такива. Но като качество на звук и изработка са си китайски. Smile
Reply

#26
In Flames Wrote:
caby Wrote::mrgreen: Колеги,...работи.Метода с бушона даде резултат (поне за сега Confusedhock: ).Почти 18часа аудиото беше без захранване. Днес давам контакт и следя с половин око системата :? , дали ще проработи. Вече около 2 часа нямам проблеми.Странното е само че станциите не са се изгубили, а очаквах всичко да се ресетне.

Благодаря на всички за помощта която ми оказахте. Резултата беше неочакван, признавам си :!: Но имам едно на ум, че не всичко е наред с този проблем.

Браво, много се радва,че метода помогна!!!!

Колеги да споделя и аз по темата.
Този дразнещ проблем с аудиото се появи и на моята s 60.От първия път нямаше резултат - почти 10 часа със свален предпазител, но продължих с опитите и след третото сваляне на бушона най-накрая всичко е ОК вече почти месец.
Благодаря на всички колеги.
Reply

#27
Така - да се включа и аз към тези с проблемче в радиото - от няколко дни незнам дали от жегата или от нещо друго HU 603 (фабрично) започна абсолютно произволно да ми менка станциите. Не разбрах има ли лек за това от горните мнения?
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#28
При мен пък има още по странен проблем. Предишният собственик нещо е барал по аудио системата и е сложил някакав Becker, който дава някакви странни ядове. Първо станциите при SCAN се търсят абсолютно разбъркано ( в смисъл не вървят една след друга), а като най - после попадна на желаната станция не мога да я запаметя на бърз бутон ( задържам копчето, но нищо не става). Копчетата от волана за усилване и търсене на станции не работят, но това щом е слагано нещо aftermarket разбрах, че е нормално. И сега стигаме до най - странния бъг - като давам газ силата на звука се увеличава сама и съответно като натискам спирачка се намалява :lol: Не съм пробвал номера с бушона още, но все пак ако не стане с него идея как да се оправят проблемите?
Reply

#29
el_diablo Wrote:..... И сега стигаме до най - странния бъг - като давам газ силата на звука се увеличава сама и съответно като натискам спирачка се намалява :lol: Не съм пробвал номера с бушона още, но все пак ако не стане с него идея как да се оправят проблемите?


Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock:
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#30
Всичките ти проблеми имат едно решение - прочети упътването на тоя Becker.

SCAN - това е автоматичен режим, които подрежда станциите по сила на сигнала и не могат да бъдат запаметени. Използва се когато си в чужд град за да слушаш местните без да си разбъркваш твоите. За запаметяване търси с 'ръчно' търсене.
Копчетата от волана работят сам със "свирка" на Волво, норамално е да не работят с някаква друга.
Давам газ усилва, спирачка намалява - това е екстра на 'свирката', оригиналната на Волво също прави така. Идеята е да се усили сама когато шума в купето се усили от скоростта. В упътването пише как да се изключи ако те дразни.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)