The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Фаровете на S40

Я кажете как си сваляте, че май трябва да се сваля бронята. Ако някой колега може да ми постне снимка от Вадис как се сменят или как се сваля бронята ще съм благодарен, че от 2 дена седят в мазата :x
Volvo S40 1.9TD 98'
Reply

s-s-s-nake Wrote:Я кажете как си сваляте, че май трябва да се сваля бронята. Ако някой колега може да ми постне снимка от Вадис как се сменят или как се сваля бронята ще съм благодарен, че от 2 дена седят в мазата :x

С пръскалки ли си на фаровете?!?
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

Не колега
Volvo S40 1.9TD 98'
Reply

Значи е още по-лесно, щом нямаш пръскалки, значи нямаш и чистачки :wink: . Развиваш всички винтове, които държат отдолу бронята/мисля, че бяха 12бр./ и двата, които са в арките на калника/един метален винт за кръстата отвертка и един пластмасов дюбел/.Сваляш мигачите . Отдолу по средата на бронята има два кофти пластмасови дюбела, които се изваждат, като пъхнеш по-тесни клещи и ги свиеш в средата се вадят-внимавай с тях-лесно се чупят, а без тях бронята не зе захваща после плътно. Най-добре е да сте двама човека, като сваляте бронята за да не скъсате кабелите на халогените. Дърпате напред и бронята излиза. Някои колеги са правили упражнението за сваляне на фаровете без да свалят бронята, но аз не успях/все пак имам чистачки на фаровете и те пречат/. Самите фарове се държат от 4 гайки-две отстрани и две отзад. Тези долните задни се свалят и слагат доста проблемно, но ще се справиш. Ако съм пропуснал нещо, нека някой колега да ме поправи. Поздрави и успех в начинанието!
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

Благодаря много за обяснението. Утре сутринта ги мятам. Само трябва мигачи да си намеря, че в този магазин имаше само леви Sad
Volvo S40 1.9TD 98'
Reply

Стана и без сваляне на бронатя. Само махнах болтовете в калниците за да мога да дръпна леко напред (в горната част) бронята и да извадя фара. Единствения проблем беше на шофьорския фар като за станеш с лице към фара - долно ляво болче, едва се махна защото пречеи филтъра на фреона на климатика..... Както и да е останаха мигачите и съм готов Smile

Поздрави Wink
Volvo S40 1.9TD 98'
Reply

За да не отварям нова тема, пиша направо тук.

Имам адаптивни биксенонови фарове (s40 2008) и в купето няма бутонче за регулиране на височината. Късите ми светлини обаче светят доста по-късо от колкото ми се иска. Като е тъмно и съм извън града направо се пуля, за да видя какво се случва по-напред... та въпросът ми е дали има някаква възможност за регулиране на такъв вид фарове или трябва да се примиря с тази дължина.. Smile
and don't be sensitive and angry at the shit that I wrote
cuz if you can take a fucking dick, you can take a joke
Reply

Проверих във Vida. Пише това:

Make sure that the vehicle is standing on a level surface.
Calibrate according to: DIAGNOSTICS/CAR COMMUNICATION/Advanced/HCM/Calibrating position sensor

По-просто - Мото Пфое могат да калибрират нулевото положение на фара с диагностична апаратура.

Добавка: срещу 12 лева
Велислав Енчев
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

тва калибирането не е ли въз основа на датчика, който се намира на задната ос и отговаря за нивото на фаровете според натоварването на автомобила? Ако е това, не ми върши работа - правено е ;/
and don't be sensitive and angry at the shit that I wrote
cuz if you can take a fucking dick, you can take a joke
Reply

Това е.

Някой коли имат екстра да повдигат фара с увеличаването на скоростта, питай дали и Волво няма такава екстра.

Когато карах с китайски ксенони имах същият проблем когато са настроени уж правилно. Проблема е от силната светлина - окото се адаптира към силната светлина на 10 метра пред колата и отвъд тези 10 метра е пълен мрак. С халогени виждам по надалеч именно защото окото ми е 'по отворено' и вижда на по слаба светлина. Поне така си мисля защото когато бях с ксенони не ме заслепяваха. С халогени китайските електрожени в насрещното ме заслепяват чак в гъза.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)