The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвети за употреба на XC70 D5

#11
Ev-V50 Wrote:
Dodo 155 Wrote:....
3. Типтроникът или ръчното управление на кутията го използвам само зимата и при дълго спускане по наклон, т.к. в даден режим освобождава от скорост и колата тръгва леко по инерция...
Значи и при теб го има това.Оф, олекна ми Wink
Мислех, че е някакъв дефект само на моята АСК, а то се оказва недостатък(поредният) на АСК като цяло :roll:
Ами има логика да "отпуска", т.к. много ще се товари кутията. От друга страна тя е адаптивна и когато натисна спирачка или газта, слага на предавка. Лично мен това ме устройва, защото съм свикнал да пускам газта рано (пример: преди светофар) и понякога ми трябва енерция. Особено на магистралата, когато някой застане пред теб с 10км/ч по-малко ... не обичам да натискам спирачката, намалявам винаги с мотор или от енерцията на колата (тежестта) и накрая спирам с педала ... обичам да се движа плавно, като параход :lol:
Но това е въпрос на стил, навик и пригаждане към колата.
btw ... Служебната ми кола е Октавия, карам я от нова, и за 72 000 км (2 год.) предните спирачки не са достигнали и 50% от живота си ... задните са редовно ръждиви :lol:

Към колегата - не знам за този сервиз в Студентски град и не мога да дам мнение. Тези скорости (нашите - 5 и 6 ст.) се ремонтират от сервиз в Пловдив. Вече имат магазин (представителство) в София, така че нещата стават доста по-лесни. Правилно са ти казали в МП, че се ремонтират и макс. излиза 3000 лв., в най-лошият случай. Моят съвет е да се доверяваш на МП или въпросния сервиз в Пловдив - за скоростите, за останалите неща - МП.

Инфо за магазина: До бензиностанция "Петрол" (на изхода й, отдясно, в приземието на малка жълта сграда), която е на бул. Драган Цанков, срещу КАТ, под моста на МЕТРО-то Wink

Другата неделя ще има среща на НИМ, така че заповядай, за да покараш моето ХС90 и да видим твоя "проблем" с колата Smile
BG VOLVO Member #00409
Reply

#12
хм, за тази сграда ли говориш?
   
аз от 6 години работя до нея, и не съм забелязал че има сервиз за автоматици, виж във високата сграда срещу нея, има магазин за части за автоматици. да не би за нея да говориш?
   
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#13
Да, за първата! Магазинът на ъгъла, на който седи тубичката на Кастрол е въпросният - "Diamond".
Те продават части за най-новите скоростни кутии, както и за нашите. Говорих със наемодателя и той ми каза, че тук не ремонтират, но ако се свали, занесе там, те я транспортират до Пл и после я връщат готова за качване.

На втората снимка магазинът е на един приятел, той също може да осигури части и консумативи, но няма сервиз ... работи с "Джемини", но за тях каза, че нямат особен опит с нашите кутии ... разпитах го отдавна Smile

Иначе ... на втората снимка, малко в дясно (извън кадър), на първото паркомясто би трябвало да си виждал едно ХС90 - т.сиво, това е моето :mrgreen: На снимката от Гуглето има една Алфа Ромео, която е бившата ми кола ...
Май се оказахме съседи :lol:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#14
хаха май да, аз съм отсреща в сиво - оранжевата сграда, и всеки ден му се кефя на твоето XC Smile много е добро. колегата да ни извини че малко му разводнихме темата ама.... :lol:
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#15
stefi_pavlov Wrote:хаха май да, аз съм отсреща в сиво - оранжевата сграда, и всеки ден му се кефя на твоето XC Smile много е добро. колегата да ни извини че малко му разводнихме темата ама.... :lol:
Благодаря Wink
Поне уточнихме магазинът за скоростните кутии, проблемите, решенията и т.н. Wink

Но специално за ХС70 най-важното е да се монтира охладител, за да се избегне посещение в сервиза!
От друга страна колегата може да отиде във въпрсния магазин "Diamond" и да потърси професионално мнение за неговия случай - дали е нормално, на какво се дължи придърпването при смяната, да се тревожи ли и т.н.

off ... ела на следващата среща, за да се запознаем и поне "здравей" да си казваме, когато се засичаме в района Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#16
Dodo 155 Wrote:off ... ела на следващата среща, за да се запознаем и поне "здравей" да си казваме, когато се засичаме в района Wink
принципно гледам да не се задържам в София събота и неделя, през седмицата ми е достатъчно Big Grin , но някой ден и това ще стане, иначе да знаеш имам Dice, и по комшийски на по кафе, for free, може да го закачаме този красавец :lol:
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#17
Охладител на скоростната кутия ми се струва краен. Не е оправдано. Колегата да я закачи на компютър и да кажат дали е прегрявана и дали прегрява. Съмнявам се. Охладител се слага ако колата ще тегли и носи товар. Според спецификациите мисля че можеше да тегли 1000кг или 1500кг не мога да сетя.
Колега, ако ще монтираш охладител за скоростната трябва да е с термостат, за да се гарантира температурата на маслото. Не ми е ясно каква е комплектовката, но така трябва.
Ако се съмняваш че МП не са си свършили работата действай. Преди да почнеш да харчиш пари наистина ще бъде най най най-добре някой от колегите който кара автоматици да се качи да я пробва. На колата дето е на снимката знаеш ли кви ритници раздава кутията от време на време когато отива от 2ра на 1ва. Проблема е износен клапан/и и съеденителите естествено. Може още да изкара без проблем. Така че не е толкова страшно.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#18
Dodo 155 Wrote:
Ev-V50 Wrote:
Dodo 155 Wrote:....
3. Типтроникът или ръчното управление на кутията го използвам само зимата и при дълго спускане по наклон, т.к. в даден режим освобождава от скорост и колата тръгва леко по инерция...
Значи и при теб го има това.Оф, олекна ми Wink
Мислех, че е някакъв дефект само на моята АСК, а то се оказва недостатък(поредният) на АСК като цяло :roll:
Ами има логика да "отпуска", т.к. много ще се товари кутията. От друга страна тя е адаптивна и когато натисна спирачка или газта, слага на предавка. Лично мен това ме устройва, защото съм свикнал да пускам газта рано (пример: преди светофар) и понякога ми трябва енерция. Особено на магистралата, когато някой застане пред теб с 10км/ч по-малко ... не обичам да натискам спирачката, намалявам винаги с мотор или от енерцията на колата (тежестта) и накрая спирам с педала ... обичам да се движа плавно, като параход :lol:
Но това е въпрос на стил, навик и пригаждане към колата.
btw ... Служебната ми кола е Октавия, карам я от нова, и за 72 000 км (2 год.) предните спирачки не са достигнали и 50% от живота си ... задните са редовно ръждиви :lol:

...
Колега, като те чета, явно имаме много сходен стил на каране - особено за плавното каране.Аз изобщо не обичам да лашкам мен и спътниците ми, като чували с картофи, а обичам всичко да е плавно - и спирането, и тръгването, и завиването!Тук идва един от многото недостатъци на АСК.Преди светофар, както и ти обичаш да правиш, аз връщам газта и тя обикновено постепенно и бааааавно убива скоростта, но когато натиснеш спирачката, за да спреш съм забелязал, че АСК "бута" до последно, в резултат на което, ако не отпуснеш педала непосредствено преди напълно на спреш, то автомобила прави едно леко лашкане назад и напред, което ме дразни много.Преодолява се с леко отпускане на спирачката за момент непосресдствено преди напълно да спре и после отново я натискаш, но дразни.При ръчката това бутане до последно го няма - изключваш си от скорост и колата си спира супер плавно!
Друго, което забелязах откак карам автомобил с АСК е, че накладките ми заминават по-бързо.Предните ги смених, след малко повече от 30 000 км пробег, а задните ще ги сменям следващия месец на 33 000 км.При ръчната тази смяна е между 50 и 80 000 км!
Още нещо, което на мен не ми допада на това свойство на АСК е, че и аз като теб обичам да убивам скоростта като отпусна газта, но за разлика от РСК, където колата започва да убива скоростта още с връщането на педала на газта, то АСК го прави доста по-бавно и отделно както и ти си отбелязал, сякаш изкл. от скорост, а тогава почти не убива скоростта и трябва да измине доста повече време.В резултат - или трябва да натисна спирачката, или да вкарам действие типтроника и да слезна с 1-2 предавки надолу.



Към колегата - хипохондрик, както сам той се нарича :lol:
Колега, не и се плаши толкова на тази АСК.И аз като теб в началото много се плашех и най-вече се дразнех на разните придърпвания, притрисания и все от сорта, но вече им свикнах.Почти не ми правят впечатление и им обръщам внимание само когато сме си ходили до България и съм се докоснал отново до "крастата" РСК Tongue
Когато ми скимне да сменя автомобила, то без колебание съм решил да се върна към РСК, заради несравнимо много повечето предимства, които предлага стандартната скоростна кутия.Дотогава ще си карам АСК и хич не ми пука, пък да става каквото ще Wink
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#19
Dodo 155 Wrote:
stefi_pavlov Wrote:хаха май да, аз съм отсреща в сиво - оранжевата сграда, и всеки ден му се кефя на твоето XC Smile много е добро. колегата да ни извини че малко му разводнихме темата ама.... :lol:
Благодаря Wink
Поне уточнихме магазинът за скоростните кутии, проблемите, решенията и т.н. Wink

Но специално за ХС70 най-важното е да се монтира охладител, за да се избегне посещение в сервиза!
От друга страна колегата може да отиде във въпрсния магазин "Diamond" и да потърси професионално мнение за неговия случай - дали е нормално, на какво се дължи придърпването при смяната, да се тревожи ли и т.н.

off ... ела на следващата среща, за да се запознаем и поне "здравей" да си казваме, когато се засичаме в района Wink

Колега, на ХЦ 70 Д5, 2007 има ли нужда от монтаж на охладител на кутията или го има фабрично?
Reply

#20
bambi Wrote:
Dodo 155 Wrote:
stefi_pavlov Wrote:хаха май да, аз съм отсреща в сиво - оранжевата сграда, и всеки ден му се кефя на твоето XC Smile много е добро. колегата да ни извини че малко му разводнихме темата ама.... :lol:
Благодаря Wink
Поне уточнихме магазинът за скоростните кутии, проблемите, решенията и т.н. Wink

Но специално за ХС70 най-важното е да се монтира охладител, за да се избегне посещение в сервиза!
От друга страна колегата може да отиде във въпрсния магазин "Diamond" и да потърси професионално мнение за неговия случай - дали е нормално, на какво се дължи придърпването при смяната, да се тревожи ли и т.н.

off ... ела на следващата среща, за да се запознаем и поне "здравей" да си казваме, когато се засичаме в района Wink

Колега, на ХЦ 70 Д5, 2007 има ли нужда от монтаж на охладител на кутията или го има фабрично?
Доколкото знам няма, а преди 2006 (FL) със сигурност нямат.
Би било хубаво да се монтира, все пак не е голяма инвестиция. Ще охлажда по-добре маслото в кутията.
Такъв охладител се препоръчва от производителя ако автомобилът тегли товар, но съм убеден, че на магистралата с 150-160 км/ч се постига дори по-висока температура.
Другото, което е много важно при монтаж на охладителя е да се монтира и термостат, за да може да затваря кръга в студените месеци.
То май охладител без термостат е по-голяма беля от това да няма охладител ...
BG VOLVO Member #00409
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)