The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвети за употреба на XC70 D5

#31
Днес долях догоре 270км пробег /150 градско и 120 извънградско с лодката за риба/- 25.6л = 9.48/100... БК показва 7,5/100... Значи впечатлението ми се потвърждава - 2 по-малко показва... Поне вече си имам ориентир... Предишното засичане пълно-пълно ми беше за 400км, а по предишното за 900 /с едно междинно доливане, което също смятам/... И ЕСТЕСТВЕНО, всеки път нулирам БК - не съм дебил...
ПС: Предишната не беше Кия, а Гранд Витара 2007г и я продадох за 20, нова е 45... По-предишната беше Санта Фе... и т.н, но да знаеш, че си с грешно впечатление за корейските коли... Много грешно... особено за Хюндай и Кия... Откъм надеждност са на светлинни години напред... там няма "Помощ свети ми... лампа" Smile

На Пасата примерно си ми показваше /примерно извънградско с лодка/ 7,2/100 и като зареждам пълно -пълно и сметна излизаше същото +/- 0,1л... Говориме ЕСТЕСТВЕНО с нулиране на БК и пробега. Да не си мислите, че гледам моментния разход примерно Smile
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.zanderbg.com">www.zanderbg.com</a><!-- w -->
Reply

#32
Здравей,

Кия и Хюндай започнаха да правят много добри коли, спор няма, те и 7те години гаранция тук го доказват, но моля те не ги поставяй до Волво!
Надежността на Волво е историческа и всеки, който е карал достатъчно дълго Волво се е обедил в това, въпроса е, че от кола 2007 например слизаш на Волво 2003 и недоволстваш! Каня те на тест драйв на xc70 2008 например и тогава можем да си говорим за сравнения Wink , за да видим Шведско или Корейско! 5 години в съвременното автомобилостроене са си цяла вечност, все пак не сме в 80те.
Volvo For life!
Reply

#33
Тедо Wrote:Днес долях догоре 270км пробег /150 градско и 120 извънградско с лодката за риба/- 25.6л = 9.48/100... БК показва 7,5/100... Значи впечатлението ми се потвърждава - 2 по-малко показва... Поне вече си имам ориентир... Предишното засичане пълно-пълно ми беше за 400км, а по предишното за 900 /с едно междинно доливане, което също смятам/... И ЕСТЕСТВЕНО, всеки път нулирам БК - не съм дебил...
ПС: Предишната не беше Кия, а Гранд Витара 2007г и я продадох за 20, нова е 45... По-предишната беше Санта Фе... и т.н, но да знаеш, че си с грешно впечатление за корейските коли... Много грешно... особено за Хюндай и Кия... Откъм надеждност са на светлинни години напред... там няма "Помощ свети ми... лампа" Smile

На Пасата примерно си ми показваше /примерно извънградско с лодка/ 7,2/100 и като зареждам пълно -пълно и сметна излизаше същото +/- 0,1л... Говориме ЕСТЕСТВЕНО с нулиране на БК и пробега. Да не си мислите, че гледам моментния разход примерно Smile
КИА, Хюндай и т.н., нали не си мислиш, че са на нивото на Волво, Ауди, БМВ? Wink
Да си имаме уваженията, все пак не случайно струват 3-4 пъти повече и са под знаменателя "премиум" марки.
Колкото до 7 год. гаранция на корейците ... няма какво да те убеждавам, че е маркетингов трик, сигурно сам си се убедил с твоя Хюндай.
Между другото - не знам защо си продал Санта Фе, това е най-успешният им и сполучлив модел.
Но няма да обръщаме темата кое гардже е по-хубаво Wink

БК при някои коли се разминава доста, както и при Волво. При мен също има разлика от около 1-2 литра/100, но не знам на какъв принцип изчислява разхода, т.е. логаритъмът. Имах БМВ и Алфа Ромео преди това. Те също се държаха така. Сега карам служебна Октавия и разликата м/у борда и колонката е около 0,1-0,2л./100 км, супер точно отчита.
Наясно си, че производителите посочват по-ниски разходи от действителните и тази "грешка" с БК може да не е грешка Smile
Както казвахме преди 10-ти Ноември "За заблуда на врага" Smile
Моят съвет - следи си разхода само на колонката, за да може да хванеш някой проблем, ако се появи Wink Това на БК е да заблуждава врага само :mrgreen:

И последно - когато пожелаеш може да тестваш моето ХС90, за да кажеш дали е по-евтино от Витара. Колата е на 4 год., на 150 000 км и предполагам, че като пробег и възраст не се различава от твоята Витара ... обещавам да не те питам защо си продал Витара-та Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#34
Тедо Wrote:...но да знаеш, че си с грешно впечатление за корейските коли... Много грешно... особено за Хюндай и Кия... Откъм надеждност са на светлинни години напред... там няма "Помощ свети ми... лампа" Smile
За оранжевия триъгълник си прав ... там, при другите на светлинни години, не свети, там направо спира на пътя и чакаш онези с оранжевата лампа на тавана :mrgreen:
Не храня лоши чувства, но се опитвам да те предпазя да продължиш да ставаш за посмешица, сравнявайки корейска с шведска кола Wink

п.с. защо дадох КИА за пример - имаме няколко бройки, дори са от последният модел Ceed, но колегите си искат старите Опел Астра H Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#35
Тедо Wrote:Днес долях догоре 270км пробег /150 градско и 120 извънградско с лодката за риба/- 25.6л = 9.48/100... БК показва 7,5/100... Значи впечатлението ми се потвърждава - 2 по-малко показва... Поне вече си имам ориентир... Предишното засичане пълно-пълно ми беше за 400км, а по предишното за 900 /с едно междинно доливане, което също смятам/... И ЕСТЕСТВЕНО, всеки път нулирам БК - не съм дебил...
ПС: Предишната не беше Кия, а Гранд Витара 2007г и я продадох за 20, нова е 45... По-предишната беше Санта Фе... и т.н, но да знаеш, че си с грешно впечатление за корейските коли... Много грешно... особено за Хюндай и Кия... Откъм надеждност са на светлинни години напред... там няма "Помощ свети ми... лампа" Smile

На Пасата примерно си ми показваше /примерно извънградско с лодка/ 7,2/100 и като зареждам пълно -пълно и сметна излизаше същото +/- 0,1л... Говориме ЕСТЕСТВЕНО с нулиране на БК и пробега. Да не си мислите, че гледам моментния разход примерно Smile


Между другото,

сайта на профила ти е много добър и лодките изглеждат много добре, но цените ти са направо нереялни! Незнам колко качествени са ти канутата/каяците, но щом се занимваш с лодки, тогава трябва да си чувал за Севилор/Sevylor имат няколко модела като например "canyon 2" и са много добри, миналата година си купих една чисто нова за 150 паунда/ 350 лева. Незнам как би конкурирал нещо такова с цени по 750лева, освен пак казвам, качеството на твоите неща да е с пъти по-добро. Обаче като гледам модела кану, което продаваш ми се струва доста по- посредствено от това, което аз си купих:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.sevylor-europe.com/p-67-canyon.aspx">http://www.sevylor-europe.com/p-67-canyon.aspx</a><!-- m -->


Извинявам се за спама, но неисках да стартирам нова тема само за това!
Volvo For life!
Reply

#36
колега, не се излагай да сравняваш със Севилор - все едно да сравняваш вестник с картон и да питаш що картона е по-скъп и по-тежък... Но да не излизаме от темата... Вие почнахте да плюете по другите марки, а не съм аз тръгнал да ги хваля... Просто коментирах, че МОЕТО волво тропа и скърца повече от колите, които съм карал преди това...
Логиката "волво не може да скърца", а Х и У задължително скърцат /щот не са волво/ ми е непонятна и не я приемам, ако ще следващия пост да напишете и майка ми колко е грозна... След това за лодките, всичко мога да очаквам вече...
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.zanderbg.com">www.zanderbg.com</a><!-- w -->
Reply

#37
Здравей отново,

първо никой не плюе другите марки, но да сравняваш Волво с Кия е просто смешно и нереално. Второ видях ти сайта и както вече писах ми се стори доста приятен, за което получаваш браво! Цените не ми харесаха и те питам директно колко е голяма разликата между кануто(червеното) и тази на Севилор, за да има такава убийствена разлика в цената? Аз имам Canyon 2 от снимката и ми се струва доста добре, след две години ползване по езера и язовири. Всъщност виждал ли си по- изпипаните неща Севилор въобще или просто е по- лесно да кажеш, че сравняваме картон с хартия и толкова? При все, че твоито лодки са също Китайски, а не ги произвежда твоята фирма как би направил добро сравнение?
Volvo For life!
Reply

#38
ние в БГ не ядеме банани - виждали сме Севилор... Дори съм имал такава лодка - материалът е толкова тънък, че като я напомпиш се раздува вместо да става твърда... Някои модели имат "престилка" от плат, която да предпазва самата лодка, защото материалът им е адски тънък /като вестник/... На нашите лодки материалът е 0.9мм 1100гр/м2 - същият се изполва за лодки до 5 метра с извънбордов двигател до 50-60кс...
Ако мога да дам пример, все едно сравняваме самобръсначки БИК и Жилет...
Както и да е - не мисля, че тук е мястото да си говорм за лодки.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.zanderbg.com">www.zanderbg.com</a><!-- w -->
Reply

#39
Тедо Wrote:Днес долях догоре 270км пробег /150 градско и 120 извънградско с лодката за риба/- 25.6л = 9.48/100... БК показва 7,5/100... Значи впечатлението ми се потвърждава - 2 по-малко показва...

Моя компютър показва около половин до 1 литър по-малко, в зависимост от маршрута, на дълъг път е доста по-точен, отколкото из града.

Ето тук: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/492232.html">http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/492232.html</a><!-- m -->

може да видиш статистика за последните ~20 000 км на Волвото - реалния разход и показанията на компютъра. Но имай предвид, че след първото изключване на пистолета резервоара поема поне още 6-7 литра, а при голямо търпение и изчакване дори 8,5 л (толкова успявам да натъпча на последната бензиностанция преди гръцката граница обикновено). Резервоара е от две половини, които обгръщат кардана, с два отделни датчика и дебели свързващи тръби и се пълни бавно, а и пяната по тръбите се успокоява много дълго време.
Volvo XC90 D5 Inscription '16
Volvo XC90 D5 Executive '12
Volvo XC60 D5 Summum '11
Alfa Romeo Spider 2.0 '90
Lancia Ypsilon 1.2 '00
ex Volvo XC90 D5 Summum '06 [Image: 492232.png]
ex Jeep Grand Cherokee Limited
ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD
Reply

#40
Тедо Wrote:ние в БГ не ядеме банани - виждали сме Севилор... Дори съм имал такава лодка - материалът е толкова тънък, че като я напомпиш се раздува вместо да става твърда... Някои модели имат "престилка" от плат, която да предпазва самата лодка, защото материалът им е адски тънък /като вестник/... На нашите лодки материалът е 0.9мм 1100гр/м2 - същият се изполва за лодки до 5 метра с извънбордов двигател до 50-60кс...
Ако мога да дам пример, все едно сравняваме самобръсначки БИК и Жилет...
Както и да е - не мисля, че тук е мястото да си говорм за лодки.


То е ясно, че не ядете банани с тези цени, не съм изненадан! Wink Въпроса е дали можете да ги продавате бананите?

Сега по-сериозно, благодаря ти за доброто сравнение, това вече е друго нещо, а колкото до Севилор аз не казвам, че са върха на сладоледа, просто имам такава, цената е на половина, лодката е много добра и затова те помолих да ми направиш сравнение, за което съм ти благодарен! Все пак зависи, за какво ще се използва нали така?

Сега спирам да спамя темата, защото си прав, че не е мястото тук да си говорим за лодки, но ми беше адски интересно.

Поздрави
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)