The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
трудно пали и не може да се форсира

#11
Дай да я видим,това не е от клапана на кутията на филтъра...
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Reply

#12
Много ми прилича на свещи, кабели, бобини, но по запознатите да кажат.
Reply

#13
Свещите ги сменях преди няколко дена,но от неделя бензиновата помпа сдаде багажа. Понеже преди година и нещо я сменях с китайска за 85лв ,момчето ми показа как пали. Вътре имало някакви четки и те заминавали и като един даде контакт ,друг удря с ръка върху нея и колата пали. Не знам защо на газ не иска да запали-трудно пали и гасне веднага. Тия дни ще сменям помпата ,но ме съмнява да е тя,защото когато е топло и бързо ми прехвърля на газ,отнала пак е по същият начин като на бензин,поработи ли 5 мин и после няма проблем. Като сменяхме свещите,двете бубини имаха леко напукване,дали оказва някакво влияние,не знам?



Някой да даде идея каква бензинова помпа да си взема и от къде?
волво S40 2000г,1.8 ,122 коня
Reply

#14
Бих ти препоръчал марка Walbro-испанска.Оригиналната която свалих беше такава-150 лева.
Този клапан за който ти писах, има за цел лятото да подава студен въздух, а зимата при студ да отваря и да подава топъл въздух.Може причината да не е в него но..?
Ако ти е тръгнала някоя бобина, би трябвало да ти работи на два или три цилиндъра.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#15
За бобините и аз така си мислих ,но колата не прекъсва,само докато е студена не набира както трябваSmile
волво S40 2000г,1.8 ,122 коня
Reply

#16
Наскоро колата на баща ми имаше подобен проблем- Вектра Б с двигател Х20ХЕВ. Само паленето и бе трудно, когато двигателят е студен.
Колата му също е с газова- ГИ. Оказа се че поради някаква причина газовата се е поразбъзикала.
Та на бензин О2 интегратора/това е кратковременната корекция на горивото/ от средна стойност около 126, при превключване на газ
отлиташе на средна стойност около 148-149. След подобаващо бръкване в мозъка на ГИто този проблем го няма вече!
Така, че пробвай 2-3 пъти вечер като се прибираш, ако е работила на газ колата, превключи на бензин и я остави да поработи 3-4мин тогава я изгаси.
На следващата сутрин като палиш виж дали същият проблем пак се появява?
По- добрият вариант на горният опит е да я караш 2-3 дена само на бензин, и като я палиш студена виж дали прави пак тази магария.
Така ще разбереш в коя система/бензиновата или газовата/ се крие заека!
Reply

#17
Една ЕЛКОН-диагностика няма ли да даде отговора? При всичките негативи от тази хай-тек инвазия в автомобилостроенето,поне има едно предимство - дефектите се откриват по-лесно чрез компютъра.
Иначе и на мен от месец време съвсем спорадично се получава някакво леко придърпване при ускорение на 3,4 и 5-та предавка. Но само когато работи газовия инжекцион. Поне в това отношение знам къде е проблемът.
"Наистина,Херакле,това е най-големият и най-красивият от всички градове. Отдалеч блести красотата му"...
Лукиан Самосатски,ІІ век

<!-- m --><a class="postlink" href="http://youtu.be/MZh9Ehd-ys4">http://youtu.be/MZh9Ehd-ys4</a><!-- m -->
Reply

#18
Техническата инвазия в автомобилостроенето е и + и - .Лично аз виждам +,докато някои колеги само - .Наистина,както каза колегата по-горе с напредването на технологиите се улеснява намирането на проблема,но понякога,макар и рядко се случва точно обратното.Колегата del има право.Имал съм такъв проблем с BMW 530 Газовата беше побъркала адаптациите на бензиновия мозък и сутрин колата се скъсваше от въртене докато запали.Ако проблема е такъв,лесно може да се види през диагностиката.
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Reply

#19
Нещата стигнаха до тма,че двете ламбди сонди са изгорели и от там идва и големия разход и цялата история докато загрее колата. Лошото е, че на този модел са сложили от по-сложните сонди и нещата отиват към 500лв за двете ,без работа и настройка от газаджиятаSmile Момчето каза,че на пръв поглед са опелски,но се оказа че и буксите са други и самия волтаж на който работят. В момента сме ги откачили за да видим режим в който ще влезне дали няма да е по-добър от този досега. Разхода ми е 16/100 газ! Сега ще го засека без тях да видя как ще е и ще му мисля какво ще правяSmile
волво S40 2000г,1.8 ,122 коня
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)