The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Отново тема за климатик

#21
А ,ако диагностиката не покаже нищо - значи е съединителя .
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#22
Диагностиката е полезна, за да не се лутаме и да разглобяваме там където няма нужда. Диагностиката ще покаже дали всичко е наред с темп.датчик , както и позиционера за градусите в купето.Притеснителното тук е че само на позиция 25гр работи безупречно, а при всички останали компресора спира.
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#23
Здравейте колеги, в събота се захванах да погледна по колата каквото мога аз.. Огледах през решетката радиатора - първия е на климатика (кондензатора), но там всичко изглеждаше добре.
Преди време имах проблеми с релета по REM-а и едно на CEM-a, та реших да започна от там, знаейки, че са традиционно слабо място. Намерих това на климатика и пръснах отвътре и отвън със спрей от типа WD40 но друга марка.

[Image: rib60g.jpg]

Включих климатика на макс студено и зачаках на място да спре. Не знам дали проблема се реши така, но след повече от 15 мин. работа всичко си работеше както трябва и без аномалии. Важно е да отбележа, че външната температура беше 24 градуса - по-хладно от най-интензивните тестове на 30+ градуса. Може ли релето да не е изключвало компресора, т.е. не контактува добре и от там да е идвало високото налягане заради което е сработвала защитата?
Иначе държи малко по-ниска температура на въздушната струя от миналата година

[Image: dmv41t.jpg]

Днес също не се обади проблем, но при първа възможност ще мина на диагностика. Някой знае ли какви данни се мерят при климатичните системи online и какви грешки се записват в компа?
Николай
Volvo XC90 2.4D '2008

[Image: 686753.png]
Reply

#24
Здравейте колеги,
Набързо да подновя темата - няколко дни след последният ми пост пак спря студеното. Имах време да изследвам повече поведението и забелязах че проблема е налице когато колата не се движи или е с малка скорост и са минали поне 5-10 мин от пускането на климатика. При каране с 60+ км/ч климатика си държи 23, 24 градуса. Това значи лошо охлаждане предполагам? Нямах възможност до сега да се занимавам с проблема, но сега съм по-добре с времето. Предполагам, че трябва да се започне с ел. диагностика, за да се види дали и как са датчиците, обороти на вентилатора, температури, грешки..? Има ли как да разбера дали ТРВ-то е наред. Запушване на системата как се диагностицира?
Николай
Volvo XC90 2.4D '2008

[Image: 686753.png]
Reply

#25
Здравейте колеги,
колата мина на диагностика при Ники (Nik Dob) и по електрониката и датчиците нямаше проблеми. След като студеното спря, беше използван специализиран Volvo инструмент (метла с дървена дръжка) :lol: за да се побутне съединителя (шайбата) на компресора и потвърди, че проблема е там. Съединителя сработи и завъртя, студеното отново тръгна веднага след това.. Подобни проблеми вече е имало и са описани от колеги, следва манипулация описана тук - премахване на шайба от ролката/съединителя. Симптомите ми съвпадат с тези на колегите с изключение на свръх-налягането което в сервиз за климатици бяха измерили след като наляха нов фреон и климатика спря след 5-10 мин. работа. В последствие смених дехидратор по тяхна препоръка, но положението не се промени. Най-вероятно проблемите са били 2 в моя случай - запушен дехидратор от който е имало високо налягане - ако правилно си спомням 25 атм и проблема със съединителя.
Поздрави на всички
Николай
Volvo XC90 2.4D '2008

[Image: 686753.png]
Reply

#26
Наскоро си ремонтирах сам съединителя на компресора . Не е толкова сложно , стига да имаш инструменти . Направих го на място без да свалям компресора , и се получи - вече съм с климатик . Smile
Ето малко снимки :
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvo-friends.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=38">http://www.volvo-friends.com/forum/view ... p?f=7&t=38</a><!-- m -->
Ето и едно ръководство - вътре е описано всичко :

.pdf   Volvo-850-S70-V70-AC-Fix.pdf (Size: 544.82 KB / Downloads: 169)
Успех !


Attached Files
.pdf   Volvo-850-S70-V70-AC-Fix.pdf (Size: 544.82 KB / Downloads: 144)
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#27
Ще кажете ли нещо за цени на съединителя и труд...?
Колата на бъдещето е с 2 багажника и без двигател!
Reply

#28
gustav Wrote:Ще кажете ли нещо за цени на съединителя и труд...?
Здравей колега,
цената на съединителя е около 120 евро оригинален нов, но за да тръгнеш да купуваш, вероятно проблема не е в луфта като при мен. Иначе използван компресор със съедините се намира за 40+ лв в ebay. Смяната тук в България е от 20 до 200 лв, кой колкото има :lol:
За моята кола - реглаж на луфта със сваляне на компресора ми оферираха за 60-70 лв, тъй като пространството не позволява да се вкара скоба за вадене на ролката, иначе щеше да е до 20 лв. Приспособленията които вършат работа за демонтаж без да се сваля компресора се правят саморъчно..
Николай
Volvo XC90 2.4D '2008

[Image: 686753.png]
Reply

#29
Zahariev Wrote:...цената на съединителя е около 120 евро оригинален нов...

Радвам се колега, че си си оправил проблема. Не мисля обаче, че 120 евро е цената на съединителя.Но както ти сам каза...кой колкото има ! Ако НЕ е купуван от МП, цената варира от 100 - 140лв. Поздрави
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#30
caby Wrote:
Zahariev Wrote:...цената на съединителя е около 120 евро оригинален нов...

Радвам се колега, че си си оправил проблема. Не мисля обаче, че 120 евро е цената на съединителя.Но както ти сам каза...кой колкото има ! Ако НЕ е купуван от МП, цената варира от 100 - 140лв. Поздрави

Това бях погледнал набързо в интернет, за оригинален ставаше дума, а в МП цената е друга

[Image: 244xvh5.jpg]
Николай
Volvo XC90 2.4D '2008

[Image: 686753.png]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)