The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
лампа на таблото

#1
здавейите... от скоро имам волво 850 ... ниама кой да питам та затова реших че тук ще е най добре.... светна ми една лампа на таблото и незнам за какво отговаря.. в дясната част 2рата от дясно наляво... с триъгълник и буквата "ламбда" благодаря предварително
Reply

#2
alexymus Wrote:здавейите... от скоро имам волво 850 ... ниама кой да питам та затова реших че тук ще е най добре.... светна ми една лампа на таблото и незнам за какво отговаря.. в дясната част 2рата от дясно наляво... с триъгълник и буквата "ламбда" благодаря предварително

Вариантите са няколо:
1. Ламбда сондата не работи. Може и кабела на сондата да е прекъснат нещо.
2. Проблем с инжекторите.
3. Нешо с горивната смес не ти е наред.

Отиди някъде на диагностика, щото така не може да се каже от какво е. Први ли ти някакви проблеми колата? Нещо пипано ли си по-колата в скоро?
Reply

#3
нищо не е пипано... купих я преди 10 дни.... днес светна а иначе не усещам разлика... всащност се сещам... незнам дали има нещо общо... но като превключвам от скорост.. и отпусна съединителя все едно се задавя за малко и след това си трагва.. но това го направи веднъж
Reply

#4
alexymus Wrote:нищо не е пипано... купих я преди 10 дни.... днес светна а иначе не усещам разлика... всащност се сещам... незнам дали има нещо общо... но като превключвам от скорост.. и отпусна съединителя все едно се задавя за малко и след това си трагва.. но това го направи веднъж

Провери си кабелите на Ламбда сондата. Мойта старата 480-ка само на дъжд се давеше и то от време на време и се оказа, че кабела не е закачен както трябва и като го залее вода и Ламбдата се побърква Smile Но най-добре я заведи на диагностика.
Reply

#5
провери в компютъра каква грешка ти дава, би трябвало да е ламбдата или т.нар oxygen sensor. той определя каква пропорция въздух бензин да се вкарва. Когато не работи добре може да се получи такова задавяне, щото данните са му вече изкривени. И както казаха по горе диагностика
Reply

#6
много мерси.. ходих в сервиз.. и се оказа че датчика дет се намирал на клапана за газта бил зацапан и затова ламдата постоянно светела щото не отчитал нищо ... след почистването му това беше обяснението на тех. лице.. срещу 40 лв..
Reply

#7
alexymus Wrote:много мерси.. ходих в сервиз.. и се оказа че датчика дет се намирал на клапана за газта бил зацапан и затова ламдата постоянно светела щото не отчитал нищо ... след почистването му това беше обяснението на тех. лице.. срещу 40 лв..
В кой сервиз това?
Reply

#8
сервиз Дунев... до плувния комплекс на ЦСКА


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#9
alexymus Wrote:сервиз Дунев... до плувния комплекс на ЦСКА

Да малко са скъпички там, ама за диагностика горе долу стават. Само гледай да не започнеш да си ремонтираш колата там :lol:
Reply

#10
VolvoFan Wrote:
alexymus Wrote:сервиз Дунев... до плувния комплекс на ЦСКА

Да малко са скъпички там, ама за диагностика горе долу стават. Само гледай да не започнеш да си ремонтираш колата там :lol:
Да, малко множко ми се стори.
В "Юве" е по-евтино.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)