The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XC60: системи за сигурност и навигация?

#1
Здравейте!

Искам да собствениците на XC60 със всичките системи за сигурност: оказват ли положително влияние върху обикновеното всекидневно шофиране или системата почва да атакува нервната ти система?

Как е положението с RTI навигацията? Добре ли работи в България и какво допълнително покритие има?
Who Dares Wins
Volvo XC60 T6 P*
Reply

#2
BrainStormeR Wrote:Здравейте!

Искам да собствениците на XC60 със всичките системи за сигурност: оказват ли положително влияние върху обикновеното всекидневно шофиране или системата почва да атакува нервната ти система?

Как е положението с RTI навигацията? Добре ли работи в България и какво допълнително покритие има?


Моето мнение е следното:
City safety системата е полезно нещо, но в един момент водача свиква с нея и това може да му изиграе лоша шега. За останалите работи съм напълно за тяхното ползване - еърбеци, защита от камшичен удар при сблъсък отзад(която имах нещастието да я тествам как работи преди година заради заспалия бакшиш, който се занити в Волво-то ми и му обели боята по задната броня), подсилената конструкция, сметнатото купе за челен удар при 25% припокриване и сигурно пропускам нещо. Wink

Относно City safety, карал съм няколко пъти за малко кола оборудвана с това и мога да кажа, че това чудо се намесва само ако нещата станат критични. Тоест приближаваш обект и нямаш никакво намерение да спираш. Когато разтоянието до обекта стане критично за скороста с която се движиш, тоест ще последва удар - колата спира сама.Smile

Относно навигацията. За по-новите има всичко, но за старите - разхождаш си паметник в колата. Тоест карти има за след Сърбия.
Много приятно впечатление ми направи факт-а, че на последните Волва борд-компютъра им пише съобщенията си на чист и правилен Български език.Smile
Reply

#3
City safety системата работи най-добре при почистено предно стъкло. Това е според мен най-особеното за подръжка - да не е прашно или кално стъклото. Иначе системата може да се изключи, но при следващото стартиране на колата отново се включва. Иначе за другите въпроси не знам.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#4
Карам xc 60 2009 година и си имам диск за навигацията за БГ - всичко работи без проблем, картата е подробна (издание 2011), сега чакам още малко и ще ми доставят издание 2013/2014 година. Който има нужда - да се обажда! Дисковете стават и за XC 70 - проверено!!!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)