The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canbus Function Extender S60, S80, V70/XC70, XC90

#1
Много хитра машинка за всички S60 (MY 2000-2009), S80 (MY1999-2006), V70/XC70 MY (2000-2007) и XC90 (MY 2003-2014).

С Влади я тестваме повече от половин година и вече можем да я препоръчаме. А и възможностите се увеличават постоянно.

Повече инфо тук:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvotech.eu/Function-Extender/cfe?filter=27,1">http://www.volvotech.eu/Function-Extend ... ilter=27,1</a><!-- m -->

Възможностите:


Function up to and including MY2004 from and including MY2005
Auto unlock all doors when driver door is openend OK OK
Retract mirrors at car lock OK OK
Extend mirrors at car unlock OK OK
Mirror angling when car is in reverse. OK OK
Windows automatically UP at car lock OK OK
Windows automatically DOWN at car unlock OK OK
Close sunroof at car lock OK OK
Open sunroof at car open OK OK
Add extra wipe with auto-washwipe function OK *NI
Auto indicator blink X times when handle used shortly OK *NI MY05,06 *SO MY07,08,09
Enable daytime running lights OK *NI
Enable fog lights with High beam OK *NI
Extend approach (follow me home) lights with other lights OK REVERSE LIGHTS ONLY
Switch parking heater on/off with car remote OK OK
Auto activate seat heater at engine start OK *NI
Gauge sweep at ignition on OK OK
Mute HU volume when car is in reverse OK OK
Set cruise control to enabled after engine start OK *NI
DIM messages welcome / goodbye OK OK
DIM messages can be personalized (fist line) OK OK
Interval wiper for cars with rain-sensor OK *SO
Automatic door-lock at speed X OK OK
Automatic (!) mirror angling if car in reverse OK OK
Automatic switch on of rear-window/mirror heater at temp -X OK *NI
DIM messages can be personalized (Second line) OK OK
Outside mirror lights on with keyfob unlock *WIP *WIP
Driver information on DIM : Current Speed *WIP *WIP *O

OK = Implemented and functional
*WIP = Work in progress, meaning expect solution in coming releases.
*NI = Not Implemented, not yet planned for research, no work done on function so far, might or might not get functional.
*SO = Standard option, means already available in your car!
*ENSR = Expected next software release!
*O = Option available already in some countries!


И някои готини екстри:

[Image: IMG_0775_zps7c061df0.jpg]

[Image: IMG_0755_zpsdb4cc2c6.jpg]

[Image: IMG_0754_zpsed6024c1.jpg]

[Image: IMG_0745_zps09256011.jpg]

[Image: IMG_0746_zps110be15f.jpg]

[Image: IMG_0744_zpsbb8ff258.jpg]

[Image: IMG_0756_zpsa8ab87a7.jpg]
Volvo XC90 D5 Inscription '16
Volvo XC90 D5 Executive '12
Volvo XC60 D5 Summum '11
Alfa Romeo Spider 2.0 '90
Lancia Ypsilon 1.2 '00
ex Volvo XC90 D5 Summum '06 [Image: 492232.png]
ex Jeep Grand Cherokee Limited
ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD
Reply

#2
На пръв прочит доста готинко - това с наличността на горивото в резервоара при дизелите го приемам като шега обаче Wink
Виж другите нещица са интересни. Колко струва и как си го инсталирахте?
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#3
bell Wrote:На пръв прочит доста готинко - това с наличността на горивото в резервоара при дизелите го приемам като шега обаче Wink
Виж другите нещица са интересни. Колко струва и как си го инсталирахте?
Като ги купувахме бяха по-скъпи, но сега цената е паднала малко.
Инсталират се лесно и доста юзър френдли е начинът, по който се препрограмира.
За последните месеци доста развиха модула и дори ние с Ванката участваме в някои идеи за развитието на функциите Smile
Моето ВОЛВО го "ползват" преди да пуснат някой ЪП-дейт, за да тествам на моя СЕМ, т.к. различните години се монтират различни.
Преди няколко дни поръчах на един колега, излезе около 570 лв. всичко, на нас ни струваше около 620 лв., но комбинирахме доставката.
Ако се поръчат повече бройки накуп, цената може да падне още.
Не е много евтино, но определено си струва парите ... не толкова заради стойностите, които показва на DIM-a, а заради възможността да се пали печката от дистанционното, да се прибират стъкла/огледала/люк, комфортни мигачи, управление на DLR (за модели преди 2005 год.) да се сгъват огледалата при R-задна и т.н.
В случай, че някой прояви интерес, ще направим запитване за количеството Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#4
Направо ме застреляхте с това измерване от 0-100 км/ч Многооо Яко Big Grin,а относно другите разширени функции смятам,че трябва всеки да има такъв модул за да не скучае по Магистралата хахахаха Smile 8-) Браво на ОТКРИВАТЕЛИТЕ Wink
Reply

#5
На една от снимките виждам на борд компа километраж, който показва 58 км/ч, а на стрелката сочи 62??
От къде взима данните дигиталния дзвер?
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#6
програмата изглежда доста прилично, браво! За съжаление за мен няма валидна апликация, защото не покрива xc70 2008 on. Като се замисля аз половината неща ги имам така или иначе стандартно, но някой от опциите, които предлага този софтуеър са много приятни. Девелъпърите ще разработват ли софтуеър за повече модели?
Volvo For life!
Reply

#7
bell Wrote:На една от снимките виждам на борд компа километраж, който показва 58 км/ч, а на стрелката сочи 62??
От къде взима данните дигиталния дзвер?


Предполагам, че дигиталния взима реални и точни данни от датчиците на ABS (откъдето взима данни и брояча на пробега) - за разлика от аналоговия уред, в който е добавено задължителното законово отклонение нагоре от 4-7% (в зависимост от скоростта, отклонението не е линейно).

Но дигиталното показание е абсолютно точно - мерих го с GPS.

Иначе девелопърите приемат съвети и идеи - предложили сме им да извадят данни за налягане, ниво и температура на маслото в двигателя например. И на температурата и нивото на маслото в автоматичната трансмисия. Както и налягане на наддува - това са все "живи" данни, които могат да се следят в реално време с VIDA например.
Volvo XC90 D5 Inscription '16
Volvo XC90 D5 Executive '12
Volvo XC60 D5 Summum '11
Alfa Romeo Spider 2.0 '90
Lancia Ypsilon 1.2 '00
ex Volvo XC90 D5 Summum '06 [Image: 492232.png]
ex Jeep Grand Cherokee Limited
ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD
Reply

#8
иимам едно такова питане - при положение че в момента езика на колата ми е на немски, всичко това дали ще ми го вади на английски, или трябва да се смени прди това езика. че ок, ще го поръчам, ама ако всилко ми е на немски ще се гръмна Smile.интересно ми е за пускането на печката, дали преди това трябва да се откючи софтуерно срещу 300 лв, или това ще свърши тази работа така да се каже.
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#9
stefi_pavlov Wrote:иимам едно такова питане - при положение че в момента езика на колата ми е на немски, всичко това дали ще ми го вади на английски, или трябва да се смени прди това езика. че ок, ще го поръчам, ама ако всилко ми е на немски ще се гръмна Smile.интересно ми е за пускането на печката, дали преди това трябва да се откючи софтуерно срещу 300 лв, или това ще свърши тази работа така да се каже.
Стефчо, според производителя, всички допълнителни менюта могат да бъдат на англ. или немски език Wink
А за печката - трябва да се "отключи", защото този модул я управлява чрез функцията на колата, така че ако искаш да я палиш от разстояние, трябва да платиш около 300 лв.
Другото, което е хубаво при теб, че си със СЕМ преди 2005 год. и ще ти активира доста повече неща Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#10
баси тая мойта кола след 1 - 2 години трябва да я пускам за продажба в изложението в Дубай, тя ще стане златна. сега си поръчах и чакам да дойде един Yatour, и след това ще е това чудо. като се замисля колко съм набил в нея като неща който не са били необходими ми се плаши окото, ама нали викат кеф цена няма Smile
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)