The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canbus Function Extender S60, S80, V70/XC70, XC90

#21
Ясно, мерси на колегите за разяснението. Ще се прави в МП, поне ще знам,че със сигурност ще стане.
Четирите гуми возят тялото, двете гуми душата! Ride or die!
Reply

#22
dodomatev Wrote:Споделям мнението ти Влади.Всичко в тази кутийка функционира Безпогрешно.Дано да продължат да развиват функцийките и скоро да имаме още инфо на дисплея Smile
Дидо, изпращам ти новата бета версия на пощата Smile
Има малка изненада Smile
Весело посрещане на новата година!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#23
Здравей Влади.Как си?Как си изкарахте поредните празници Smile Ние се поразходихме до остров Закинтос и искам да ти кажа,че пътуването беше песен :lol: Чудех се дали нашите хора не са пуснали някое ново ъпдейтче Big Grin
Reply

#24
dodomatev Wrote:Здравей Влади.Как си?Как си изкарахте поредните празници Smile Ние се поразходихме до остров Закинтос и искам да ти кажа,че пътуването беше песен :lol: Чудех се дали нашите хора не са пуснали някое ново ъпдейтче Big Grin
Имаш ЛС Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#25
Здравейте колеги! Може ли да споделите някакво развитие относто продукта в последните горещи летни месеци и до къде стигна набирането на кандидати за групово закупуване и ако въобще такава групова покупка,защото някъде по-горе в редовете имаше подобна за инициативата...? Също и на каква цена би дошла до нас желаещите! Благодаря предварително и отдавам овации ,за хората които са поели инициативата и дори разбирам,че и дейно участват в развитието на canbus-а!
То,когато има кайма,лесно стават кюфтета!
Reply

#26
zkivanov Wrote:Здравейте колеги! Може ли да споделите някакво развитие относто продукта в последните горещи летни месеци и до къде стигна набирането на кандидати за групово закупуване и ако въобще такава групова покупка,защото някъде по-горе в редовете имаше подобна за инициативата...? Също и на каква цена би дошла до нас желаещите! Благодаря предварително и отдавам овации ,за хората които са поели инициативата и дори разбирам,че и дейно участват в развитието на canbus-а!
Здравей, колега!
Никой не е поемал инициатива за колективно събиране на средства и покупка (бих се наел, но няма желаещи за момента), само споменах, че при по-голяма поръчка от 1 или 2 бройки може да се иска по-добра цена и да се спести от доставката ... от второто се възползвахме с Carburetor (Иван) Wink
Иначе развитие на функции от април няма, сега са в летен отпуск, но предполагам, че през септември ще има изненади ... ако са разработили TPMS-а Smile
Ако все пак има желаещи, нека да се индикират, за да видим колко човека са сериозни и после да им пусна запитване.
Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#27
Аз мисля да се включа с 1 бройка, ако има още колеги, нека кажат да се комбинираме.
Reply

#28
matanasov Wrote:Аз мисля да се включа с 1 бройка, ако има още колеги, нека кажат да се комбинираме.
Записан! :mrgreen:
Има и още един колега, който наскоро купи ХС70, така че вече сте 2-ма Wink
Да видим до септември колко ще се съберат и ще направя запитване.
Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#29
Здравейте,
да попитам и аз, какво става с поръчката на такъв модул и още един уточняващ въпрос, необходимо е да се инсталира от МП софтуер предварително, за да се осъществи дистанционното управление на печката, правилно ли съм разбрал?
Виждам, че има два модула за XC70 MY2004, поне така излиза при търсенето <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvotech.eu/Function-Extender&filter=3">http://www.volvotech.eu/Function-Extender&filter=3</a><!-- m --> - единия е Canbus Function Extender (CFE OBD-V1), а другия Canbus Function Extender - LE (CFE-LE). Дали и двата са приложими при мен, при положение, че пише "Modelyear 2005 and younger" т.е. 2005 или по-нова, но моята десета цифра във ВИН-а е 4? Доколкото разбрах имало разлика в кабелите за свързване, моето радио е HU 803, дали и това е от значение? От друга страна пък, чета мнения на колеги с MY2002, изобщо може ли малко повече информация по свързването на модула?
Reply

#30
volvo_V40 Wrote:Здравейте,
да попитам и аз, какво става с поръчката на такъв модул и още един уточняващ въпрос, необходимо е да се инсталира от МП софтуер предварително, за да се осъществи дистанционното управление на печката, правилно ли съм разбрал?
Виждам, че има два модула за XC70 MY2004, поне така излиза при търсенето <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvotech.eu/Function-Extender&filter=3">http://www.volvotech.eu/Function-Extender&filter=3</a><!-- m --> - единия е Canbus Function Extender (CFE OBD-V1), а другия Canbus Function Extender - LE (CFE-LE). Дали и двата са приложими при мен, при положение, че пише "Modelyear 2005 and younger" т.е. 2005 или по-нова, но моята десета цифра във ВИН-а е 4? Доколкото разбрах имало разлика в кабелите за свързване, моето радио е HU 803, дали и това е от значение? От друга страна пък, чета мнения на колеги с MY2002, изобщо може ли малко повече информация по свързването на модула?
Да, правилно си разбрал! За да управляваш печката от дистанционното на колата е необходимо да се инсталира "Heater timer Appl." в МП.
CFE v.1 e голямата кутийка, която позволява да се използват всичките от изброените функции.
CFE LE (Light Edition) е мини версия с няколко функции, по избор на клиента. Доста малка кутийка и ограничени възможности, не може да се програмира индивидуално от потребителя. Монтира се на EOBD буксата, но това е приложимо само за коли след 2005 год., на платформата Р2 и затова LE е подходящ само за тях. Колите преди и до 2004 год. вкл. се закачат към аудио модула и могат да използват само CFE (голямата кутия). Този минус донякъде се явява и (+), защото са тях има всички разработки, докато за 2005+ са частично ограничени.
Има VIN проверка на сайта им и може да се ориентираш твоята кола какъв тип свързване търпи - EOBD или към HU.
За мен лично този модул е много готин, защото дава възможност да се виждат допълнителни данни на DIM, да се управляват стъкла/огледала/люк, да включва печката от дистанционно (иначе излиза около 1100 лв. от МП), да пали автоматично някои екстри при определени условия и като се има предвид, че голяма част от апликациите на ВОЛВО са доста скъпи, тези 215 евро направо се явяват подарък :mrgreen:
Ако имаш желание, ще се видим и ще ти покажа как работи, за да решиш дали искаш да си закупиш подобно нещо.
Още не съм правил поръчка, защото засега има само 1 човек и е добре да се комбинира доставката.
Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)