The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Обслужване за Волво ХС90

#21
И моите чукат...и аз съм А5/B5 (от МП)...
Но почукват само, когато е загряла колата. Като е студена си работи нормално.
Та, това ме навежда на мисълта, че ще има смяна на масло много преди сервизния интервал...
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#22
Yankov Wrote:И моите чукат...и аз съм А5/B5 (от МП)...
Но почукват само, когато е загряла колата. Като е студена си работи нормално.
Та, това ме навежда на мисълта, че ще има смяна на масло много преди сервизния интервал...
И при мен е абсолютно същото-като е студена колата нищо не се чува, като загрее се чува едно съвсем леко почукване-явно наистина е от това масло.
Благодаря отново за помощта!!!
Reply

#23
Колега не се занимавай с глупости, на следващата смяна сложи маслото което те е посъветвал колегата Dodo155 и ще ти се реши проблема Wink на по студено време първите няколко секунди е нормално да почукват докато напълни пулчетата на повдигачите, на 107000км ако са реални мотора тамън се е разработил Wink , макар че чувам страшни неща от трима собственика на xc60, едното на 20000км къса ангренаж, другото на 55000км пак къса ангренаж,третото на 75000км двигателя на ремонт Confusedhock: , поздрави
Reply

#24
mirko72 Wrote:
Yankov Wrote:И моите чукат...и аз съм А5/B5 (от МП)...
Но почукват само, когато е загряла колата. Като е студена си работи нормално.
Та, това ме навежда на мисълта, че ще има смяна на масло много преди сервизния интервал...
И при мен е абсолютно същото-като е студена колата нищо не се чува, като загрее се чува едно съвсем леко почукване-явно наистина е от това масло.
Благодаря отново за помощта!!!
Така и предположих ... при мен беше същото - само на топло се чуваха Wink
Не са за смяна и си карай колата спокойно. Следващият път си избери друго масло, което да не е А5.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#25
Dodo 155 Wrote:
mirko72 Wrote:
Yankov Wrote:И моите чукат...и аз съм А5/B5 (от МП)...
Но почукват само, когато е загряла колата. Като е студена си работи нормално.
Та, това ме навежда на мисълта, че ще има смяна на масло много преди сервизния интервал...
И при мен е абсолютно същото-като е студена колата нищо не се чува, като загрее се чува едно съвсем леко почукване-явно наистина е от това масло.
Благодаря отново за помощта!!!
Така и предположих ... при мен беше същото - само на топло се чуваха Wink
Не са за смяна и си карай колата спокойно. Следващият път си избери друго масло, което да не е А5.
Така и смятам да направя-благодаря ти за помощта отново,много си любезен и коректен!!!
А относно Халдекса никой нищо не ми каза-опасно ли е това което ми се е случило или както ме увериха от МП всичко ще се оправи с тази подмяна на помпата и сензора?
Reply

#26
mirko72 Wrote:Така и смятам да направя-благодаря ти за помощта отново,много си любезен и коректен!!!
А относно Халдекса никой нищо не ми каза-опасно ли е това което ми се е случило или както ме увериха от МП всичко ще се оправи с тази подмяна на помпата и сензора?
You are welcome Wink
Не знам колко е опасно, но е ясно едно - само на предно си така и не може да разчиташ на AWD.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#27
Dodo 155 Wrote:
mirko72 Wrote:Така и смятам да направя-благодаря ти за помощта отново,много си любезен и коректен!!!
А относно Халдекса никой нищо не ми каза-опасно ли е това което ми се е случило или както ме увериха от МП всичко ще се оправи с тази подмяна на помпата и сензора?
You are welcome Wink
Не знам колко е опасно, но е ясно едно - само на предно си така и не може да разчиташ на AWD.
Точно това се опитвам да отстраня като повреда,понеже няма смисъл на караш ХС90 само на предно предаване!!!
Reply

#28
Принципно има, гори по-малко ако това е някакво успокоение! Wink Нали сега ги правят xc-тата само с предно някой, просто изглеждат като SUV, а са си нормални коли само с предно.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#29
JMI Wrote:Принципно има, гори по-малко ако това е някакво успокоение! Wink Нали сега ги правят xc-тата само с предно някой, просто изглеждат като SUV, а са си нормални коли само с предно.

Поздрави
Това никак не ме успокоява,нито пък ме радва-в такъв случай ще си купя нормална кола,а не СУВ и именно затова съм поръчал вече частите и живот и здраве другата седмица ще си стане пак СУВ Wink
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)