The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Горд собственик на XC70

#1
Здравейте колеги,

От 10-на дни съм собственик на XC70 2.5Т AWD бензин, 2005г.

Това ми е първото Volvo и засега мога да кажа че ми допада изключително много (с изключение на разхода - но не съм и очаквал друго де Smile ).

Очаквам с нетърпение да дойде зимата за да се порадвам на AWD-то.

Преди няколко месеца се поразходих доста на север (северна Норвегия) и смело мога да кажа че там 70% от автомобилите бяха Volvo ... явно има причина Smile

И малко фън (може би това ме нави да си взема Volvo :mrgreen: ) ... бях взел едно v70 (rent a car) което беше на година и половина, но като заваля дъжд и започна да вали на задните седалки ... :mrgreen: (явно беше доста сериозно удряно и ремонта не беше от най-добрите)

Поздрави Smile
Reply

#2
Добре дошъл в "сектата" колега, пожелавам ти много безаварийни километри и много положителни емоции с волвото, избрал си много добър модел и двигател Wink . За разхода мога да те посъветвам като добър вариант е газов инжекцион, на този и на повечето бензинови двигатели на волво става перфектно монтажа на ГИ,вървежа е едно към едно, дори някои модели излизат фабрично с газ. Аз съм с мотор 2.9 bi-turbo и благодарение на пропан-бутана не съм фалирал още Smile , возя се евтино и като реша да изпреваря имам кончета под капака Wink. А това V70 дето е валяло отзад явно е имало повече екстри, продават ги фабрично с дъждобран :mrgreen:
Reply

#3
Благодаря колега Smile

Относно ГИ - дори знам какъв ще бъде, но искам да покарам един месец на бензин за да знам че всичко е наред, и чак тогава да слагам газ за да няма неприятности Smile (а преди това - за съжаление имз една-две грешки които излизат във вида-та и ще трябва да ги оправям)
Reply

#4
какви са впечатленията от разхода? Вписва ли се в 20/100 градско?
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.zanderbg.com">www.zanderbg.com</a><!-- w -->
Reply

#5
Тедо Wrote:какви са впечатленията от разхода? Вписва ли се в 20/100 градско?
Сигурно на пълна газ :mrgreen:
ХС90 може и да ги докара, но ХС70 е доста по-леко, надали е повече от 13-14/100 градско Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#6
Шега, шега, но бензина може и да ги докара до към 20 и без газта да е пълна. Smile
Volvo For life!
Reply

#7
14л/100км градско. Трафика - 13км - 45мин. Това е за ХС 70 2006. Едни и същи са колите.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#8
Съгласен съм, то ако стигаше 20/100 да изкарваме Зиловете и Газките тогава и никакви Волва!
Volvo For life!
Reply

#9
JMI Wrote:...ако стигаше 20/100 да изкарваме Зиловете и Газките тогава и никакви Волва!

Не знаех, че волва-та се карат, защото са икономични... за 2.5Т малко ме съмнява да свали на 13-14/100 градско... Д5 не пада под 10 при натоварено градско...
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.zanderbg.com">www.zanderbg.com</a><!-- w -->
Reply

#10
Незнам притеб, но при мен средния разход не минава 7литра
xc70 D5 205hp
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)