The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Шум в радиото ???

#1
значи ситуацията е следната:
както се разбира от заглавието, имам много кофти шум( виене което се мени с оборотите и го чувам в колоните). имам DVD на което си пускам музиката, както бях показвал в тази тема.
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=34&t=28106">viewtopic.php?f=34&t=28106</a><!-- l -->
звука до скоро го вкарвах през един FM трансмитер, но си е тъпа работа, и се взех един Yatour, с него нямам проблем бачка си чисто, вкарвам през AUX входа звук от телефона пак е ОК, но в момента в който вкарам звук от DVD плеъра, се чува това ВИУУУУУ ВИУУУУУ. ясно е че имам шум от някъде. рових се по форуми, или е алтернатор или може би е от ксенона, ще пробвам довечера на изключени фарове, въпроса е ако не е и от там, с филтър ще стане ли на входа на захранването на DVD то, и ако да какъв да ползвам? всичко това съм го захранил от запалката, или да дърпам ново захранване директно от акумуатора, и да го сложа през едно реле на което бобината ще я захраня от запалката за да може при гасене на колата да го гася. приемам всякъкви идей и предложения. като за начало ще сменя кабела междy DVD то и Yatour - a с по хубав.
а забравих да кажа че dVd то е на 5V и имам една щуротия която от 12V го прави на 5V - 2А, абе варианти за шум много, въпроса е как да ги филтрирам?
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#2
Проблема е в захранването на DVD плеъра. Сложи му едно филтърче и ще изчезне шума.
Reply

#3
momo76 Wrote:Проблема е в захранването на DVD плеъра. Сложи му едно филтърче и ще изчезне шума.
това ок, но какво да сложа Smile и на входа или на изхода. тази материя не ми е много ясна.
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#4
momo76 Wrote:Проблема е в захранването на DVD плеъра. Сложи му едно филтърче и ще изчезне шума.


Не!
Ground Loop е името на проблема. Smile
Reply

#5
Tisho Wrote:
momo76 Wrote:Проблема е в захранването на DVD плеъра. Сложи му едно филтърче и ще изчезне шума.


Не!
Ground Loop е името на проблема. Smile
т.е.??? какъв е лека?
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#6
четох четох и стигнах до извода че трябва да дръпна минус директно от акумолатора. на прав път ли съм???? трябва да има заземен общ звезден център възможно най - близо до акумолатора.
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#7
stefi_pavlov Wrote:четох четох и стигнах до извода че трябва да дръпна минус директно от акумолатора. на прав път ли съм???? трябва да има заземен общ звезден център възможно най - близо до акумолатора.

Да. Точно. Масата(минус-а) се свързва винаги в една точка и много се внимава да не се свържат два "клона" от въпросните маси накъсо по друг начин(чрез сигнални кабели и т.н.).
Аналоговата маса(извода на куплонг-а на радиото) и шасито(металната пластина около куплонга) не ги свързвай на късо. С различни потенциали са(макар в определена точка да се свързват заедно). Като ги замостиш си е един добър генератор на шум. Smile

Усилвателя какъв е? Смисъл има ли DC/DC вътре и разделено ли е галванично от крайното стъпало?
Reply

#8
имам hu 603 + yatour +dvd което съм го показал по горе с линк от темата която съм го слагал. всичко е захранено с + и - от кабела за запалката.като двд то има това http://www.ebay.co.uk/itm/DC-DC-Converte...43c42d27fb от 12 на 5 v понеже то е на 5v общо взето това има като модули. от двд то с hdmi кабел отива отпред на дисплея, а от av изхода, видеото отива отзад за задния дисплей а аудиото влиза в yatour-a и от там радиото, от което се чува Виуууууу :twisted:
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#9
stefi_pavlov Wrote:имам hu 603 + yatour +dvd което съм го показал по горе с линк от темата която съм го слагал. всичко е захранено с + и - от кабела за запалката.като двд то има това http://www.ebay.co.uk/itm/DC-DC-Converte...43c42d27fb от 12 на 5 v понеже то е на 5v общо взето това има като модули. от двд то с hdmi кабел отива отпред на дисплея, а от av изхода, видеото отива отзад за задния дисплей а аудиото влиза в yatour-a и от там радиото, от което се чува Виуууууу :twisted:

Пробвай да изключваш сигналните кабели(видео, аудио) като на аудио кабела измисли начин в единия край да прекъснеш масата.(ако е чинч става лесно - изваждаш го леко) и ще си проличи къде е проблема. Wink

Мен лично ме съмнява кабела с който ятор-а е свързан с HU-603.
Reply

#10
няма да е от ятора, че преди него беше с fm трансмитер и ситуацията беше същата. другата седмица ще експериментирам различни варианти. иначе ако оставя само ятора, и пусна звук от него няма проблем
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)