The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Предупреждение за водна помпа ДОЛЦ

#1
Преди 37000 км ми смениха ангренажния комплект, който включваше 2 ролки, 2 ремъка и водна помпа. Преди месец любимата ни 850ца получи "инфаркт" и спря...! След като отворихме черната кутия се установи следното: водната помпа бе разбита тотално, като че ли бе правена в час по трудово обучение, а не в завод... Установихме, че и демпферния обтегач е дефектирал...

И така минаха ми най-различни мисли от сорта да я дам за скрап, да я продам на части. Тогава започнах да търся друг автомобил. Обиколих много външно здрави 850ци, красиви, стегнати, без ръжда, но с подобен проблем. Ширещото се невежеството на бг майсторите ни докарва тези скъпо струващи беди. В момента съм в точка нула, търся глава за 850цата със здрави клапани. Нагледах се на ръждясали талиги от други марки и реших да си стягам колата, по която сме сменили най-различни части...

Моят съвет към всички които си купуват Волво 850 е, когато сменяте ангренажен комплект искайте следното:
1. Водната помпа да е за Волво. Такава например се произвежда от световния шведски лидер SKF и др. Не търсете евтиното, то винаги е много скъпо!!! На сайта на ДОЛЦ модела 850 липсва. Щом като производителят не я предлага, кой тогава произвежда водните помпи с марка ДОЛЦ за Волво 850??? Прикачвам и фаил за инфо.    
2. Задължитнелно сменете и демпферния обтегач... Не е евтин, 140-150 лв., но ако той стане причина колата ви да спре ще се изправите пред дилемата - да вземете за нея 400лв като скрап или да я ремонтирате срещу 560 лв. за нови клапани и още 560 лв. за всички останали части по ангренажа. Калкулирайте и труда на майстора - 300 лв. Всичко това прави 1420 лв. В тази цифра не включвам разходите по репатрирането на колата, телефонните разговори, масло, антифриз и други по-дребни плащания.

Споделих моята болка с вас, за да се предпази всеки, на когото му предстои смяна на ангренажен комплект.

Безаварийно каране!


Attached Files Thumbnail(s)
   
Volvo 850 GLT
Reply

#2
Доколкото си спомням, водните помпи са еднакви за 850, S/V70, 940, 960 и някои други модели.

Колега, пожелавам ти успешно възстановяване на двигателя и минимум технически и финансови главоболия!
Reply

#3
Трудно взехме решението да продаваме колата си на части, но е факт. Онези които имат някакви нужди от втора употреба части, могат да погледнат на страничката, която съм спретнал. На нея ще слагам снимки, както и някои данни на частите. За всекиго по нещо - кой каквото си хареса, ще се разберем...
<!-- m --><a class="postlink" href="http://mcaf.ee/lg8m0">http://mcaf.ee/lg8m0</a><!-- m -->
Volvo 850 GLT
Reply

#4
Колега мене ме хвана яд като чета какво ти се е случило, а пък на теб не знам какво ти е. Колега така и така е станала белята, вземи си друго Волво същия модел и ползвай колата за резервни части.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#5
Здравейте,
Колеги,аз съм нов член на клуба.Притежавам 850 2,0 20V 1992 г. и не съм сменял водната помпа,а съм сменил два ангренажни ремъка,к-т ролки и едно амортисьорче.По принцип водните помпи на тези мотори(имам предвид всички бензинови) са много издържливи, а по-добро от оригиналното няма.
Reply

#6
volvo_850LW Wrote:Трудно взехме решението да продаваме колата си на части, но е факт. Онези които имат някакви нужди от втора употреба части, могат да погледнат на страничката, която съм спретнал. На нея ще слагам снимки, както и някои данни на частите. За всекиго по нещо - кой каквото си хареса, ще се разберем...
Ето и новия адрес на страничката, която бе недостъпна за повече от месец, поради отпаднал домейн:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.pokayanie.info/ext/jarava/Volvo/Volvo850/">http://www.pokayanie.info/ext/jarava/Volvo/Volvo850/</a><!-- m -->
Volvo 850 GLT
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)