The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo Xc70 D5-185-мнения

#31
И едно малко уточнение, карал съм S60 D5 163к.с. и v50 D5 180k.с. мога да кажа, че вървенето там е коренно различно от това което някой, ще получи от xc90 163к.с. , то практически е смешно да се сравняват и аз лично не бих извадил пари за xc90 с D5 163k.с.
Volvo For life!
Reply

#32
Влади ми запали фитила за ремапа, ти го дораздухваш и мисля напролет да го направя, ако не реша дали да влезна във вашия клас с едно ХС 90 :lol: . Но и да скоча на деветдесетка, ремапа пак не е изключен.
Поздрави.
Reply

#33
JMI Wrote:Колега BELL,

не си прочел правилно ми се струва, аз горорех за XC90 със 163кс. Но повярвай ми, разлика има и то голяма във вървенето между V70 и xc70 със един и същ двигател! Може второто да не е много по тежко ала е 20+ см повдигнато и това прави разлика! Двигателите си Волво не ги пипат заради еко норми, а защото изостават като мощност от всички! Смешно е да слагаш D5 с 163кс на xc90 или xc70! Дори при мен се усеща липсата на живец със 185коня. След ремапа и сега Рика 2 240 коня нещата заприличаха на нещо! В момента оригинално d5 с 215кс и двойна турбина, карах едно такова е наистина върви, но всичко останало е тромаво пък представям си как ще е 163коня на XC90. Audi векове (2005) правят Allroad-а със 3.0tdi 230 кс двигатели, а ние (Волво) 2014 година още не сме там от към мощ!

Към Влади,
ще ремапнеш ок, но колко? Аз например неискам да ремапвам, това излишни допълнителни 1000лева, защото производителя има ресурс, но не го е направил! Ти много добре знаеш, че 163 не могат да се ремапват повече от 200кс с Рика и това максимума, който му дават на този вариянт. Ако отидеш на друго място, където ще ти предложат повече, коне аз бих се стреснал за турбото.
Италианците може да са мърлячи, но карат по нормални пътища! Англичаните също са, но и те карат по такива, а брат ми например с неговото V70 се спука да прави ходова част и прочие в България, предполагам много и от вас! Така че разлика си има! За ресурса няма да говорим 1милион километра как ти се струва? Виждал съм такива d5-ци вървят си и ще продължават!

Поздрави
Данчо,
Халди правят Allroad от миналия век, но с 2.5 TDI, който го слагат и на ВОЛВО Smile
После, в новия век, започнаха да слагат 3.0 TDI, но те имат само мощност ... сигурно си запознат с недостатъците на Quattro-то? През 2006 год. решават "проблема" с ABS-a, за да излъжат торсена кое колело е свободно и кое превърта ... но това е за сметка на накладките :lol:
Не са лоши коли, но определено Allroad е високоскоростно комби, с Quattro и визия на SUV - ламаринки по броните, пластмасови вежди и т.н. Wink
Наскоро карах последният им модел А6 Allroad, дори беше с бруталният мотор 313 к.с., но мога да ти кажа, че извън пътя няма никакви възможности като ХС70 - за ХС90 да не говорим. С този въртящ момент, гуми 265+ ... направо си останал на полянката :mrgreen: А пък цената на въпросният екземпляр - 190 000 лв. (без ДДС), ще си взема 2 х ХС90 + 1 х ХС70, от които 2 ще давам под наем, а третото с кеф ще си карам :lol:

За ремапа - 163 к.с. може да бъде "съживен" с дюзи Class 3 (от 185 к.с.) и ремап. Има си достатъчно голям преден кулер, турбината е доста здрава и с водно охлаждане, както и помпата ще издържи на по-висок дебит ... с няколко думи - смяна на дюзите + ремап = 1100-1200 лв. и 215-220 к.с. (реални, а не данни от сайт, защото си виждал измерванията на Stage 2 и определено не са 240 к.с.), което на ХС70 или V70 си е много сериозна мощност! Те и с 163 к.с. вървят супер прилично, особено с ръчна кутия, какво остава за преработени.

Стефчо,
D5 е същият, но на 185 к.с. започват да му слагат А5/В5 масло и това го "разваля" по-бързо ... не е искал въпросният човек да ти сподели, все пак работи в МП, че именно по-тънкото масло и спецификация водят до по-бързо износване ... но за това има доста писано Wink Там е отговорът на въпроса за железният 2.4D Wink

И като финал - ВОЛВО не е марка за агресивни коли и това се харесва на хората. Тъй като всеки един от нас преминава през определен период на "лудост", рано или късно се кротва и започва да харесва ВОЛВО Smile Ако преди 15 год. някой ми казал - купи си ВОЛВО, щях да му се изсмея - тогава само японски и италянски коли ми бяха в главата ... но 15 год. по-късно - искам удобна, сигурна и надеждна кола, която да не се среща на всеки ъгъл (като Голф или Астра), да е по-здрава от Мерцедес (престанете да ми цитирате времето на W123, W124 и W126, отдавна отмина ... като си мислите за Мерцедес се сещайте и за А-клас, МЛ-клас, Вито и т.н. :mrgreen: ) и да знам, че имам малко повече шансове, ако недай си Боже стане нещо сериозно.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#34
STEW Wrote:Влади ми запали фитила за ремапа, ти го дораздухваш и мисля напролет да го направя, ако не реша дали да влезна във вашия клас с едно ХС 90 :lol: . Но и да скоча на деветдесетка, ремапа пак не е изключен.
Поздрави.
Е, с 90-ката задължително ще ти се наложи ... много е тежка, освен ако не вземеш V8 Smile
BG VOLVO Member #00409
Reply

#35
Dodo 155 Wrote:
JMI Wrote:Колега BELL,

не си прочел правилно ми се струва, аз горорех за XC90 със 163кс. Но повярвай ми, разлика има и то голяма във вървенето между V70 и xc70 със един и същ двигател! Може второто да не е много по тежко ала е 20+ см повдигнато и това прави разлика! Двигателите си Волво не ги пипат заради еко норми, а защото изостават като мощност от всички! Смешно е да слагаш D5 с 163кс на xc90 или xc70! Дори при мен се усеща липсата на живец със 185коня. След ремапа и сега Рика 2 240 коня нещата заприличаха на нещо! В момента оригинално d5 с 215кс и двойна турбина, карах едно такова е наистина върви, но всичко останало е тромаво пък представям си как ще е 163коня на XC90. Audi векове (2005) правят Allroad-а със 3.0tdi 230 кс двигатели, а ние (Волво) 2014 година още не сме там от към мощ!

Към Влади,
ще ремапнеш ок, но колко? Аз например неискам да ремапвам, това излишни допълнителни 1000лева, защото производителя има ресурс, но не го е направил! Ти много добре знаеш, че 163 не могат да се ремапват повече от 200кс с Рика и това максимума, който му дават на този вариянт. Ако отидеш на друго място, където ще ти предложат повече, коне аз бих се стреснал за турбото.
Италианците може да са мърлячи, но карат по нормални пътища! Англичаните също са, но и те карат по такива, а брат ми например с неговото V70 се спука да прави ходова част и прочие в България, предполагам много и от вас! Така че разлика си има! За ресурса няма да говорим 1милион километра как ти се струва? Виждал съм такива d5-ци вървят си и ще продължават!

Поздрави
Данчо,
Халди правят Allroad от миналия век, но с 2.5 TDI, който го слагат и на ВОЛВО Smile
После, в новия век, започнаха да слагат 3.0 TDI, но те имат само мощност ... сигурно си запознат с недостатъците на Quattro-то? През 2006 год. решават "проблема" с ABS-a, за да излъжат торсена кое колело е свободно и кое превърта ... но това е за сметка на накладките :lol:
Не са лоши коли, но определено Allroad е високоскоростно комби, с Quattro и визия на SUV - ламаринки по броните, пластмасови вежди и т.н. Wink
Наскоро карах последният им модел А6 Allroad, дори беше с бруталният мотор 313 к.с., но мога да ти кажа, че извън пътя няма никакви възможности като ХС70 - за ХС90 да не говорим. С този въртящ момент, гуми 265+ ... направо си останал на полянката :mrgreen: А пък цената на въпросният екземпляр - 190 000 лв. (без ДДС), ще си взема 2 х ХС90 + 1 х ХС70, от които 2 ще давам под наем, а третото с кеф ще си карам :lol:

За ремапа - 163 к.с. може да бъде "съживен" с дюзи Class 3 (от 185 к.с.) и ремап. Има си достатъчно голям преден кулер, турбината е доста здрава и с водно охлаждане, както и помпата ще издържи на по-висок дебит ... с няколко думи - смяна на дюзите + ремап = 1100-1200 лв. и 215-220 к.с. (реални, а не данни от сайт, защото си виждал измерванията на Stage 2 и определено не са 240 к.с.), което на ХС70 или V70 си е много сериозна мощност! Те и с 163 к.с. вървят супер прилично, особено с ръчна кутия, какво остава за преработени.

Стефчо,
D5 е същият, но на 185 к.с. започват да му слагат А5/В5 масло и това го "разваля" по-бързо ... не е искал въпросният човек да ти сподели, все пак работи в МП, че именно по-тънкото масло и спецификация водят до по-бързо износване ... но за това има доста писано Wink Там е отговорът на въпроса за железният 2.4D Wink

И като финал - ВОЛВО не е марка за агресивни коли и това се харесва на хората. Тъй като всеки един от нас преминава през определен период на "лудост", рано или късно се кротва и започва да харесва ВОЛВО Smile Ако преди 15 год. някой ми казал - купи си ВОЛВО, щях да му се изсмея - тогава само японски и италянски коли ми бяха в главата ... но 15 год. по-късно - искам удобна, сигурна и надеждна кола, която да не се среща на всеки ъгъл (като Голф или Астра), да е по-здрава от Мерцедес (престанете да ми цитирате времето на W123, W124 и W126, отдавна отмина ... като си мислите за Мерцедес се сещайте и за А-клас, МЛ-клас, Вито и т.н. :mrgreen: ) и да знам, че имам малко повече шансове, ако недай си Боже стане нещо сериозно.


Влади,

ти колко пъти ходи на off-road с твоето xc90?
Аз ти говоря за мощност, ресурс или излишък от него! Никога не съм споменал, че Халди са добре измислени, говорим само за двигател и киловати в момента, всичко друго е вярно, както си го написал, но не касае това, което аз зачекнах в темата!
Volvo For life!
Reply

#36
JMI Wrote:Влади,

ти колко пъти ходи на off-road с твоето xc90?
Аз ти говоря за мощност, ресурс или излишък от него! Никога не съм споменал, че Халди са добре измислени, говорим само за двигател и киловати в момента, всичко друго е вярно, както си го написал, но не касае това, което аз зачекнах в темата!
Данчо,
ХС90 е SUV, а не off-road автомобил ... иначе доста пъти съм го изкарвал извън пътя, дори по-миналата зима се качих по прекия път покрай Боянския манастир, но не ми е създавал проблеми ... но заради количеството сняг или нещо друго, едно куатро беше останало в ниското :mrgreen:
Признавам си, че през реки не съм минавал, както и не съм го тествал на плажа :lol:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#37
Dodo 155 Wrote:... както и не съм го тествал на плажа :lol:

остави това на рап музикантите :lol: 8-) :lol:
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#38
Dodo 155 Wrote:И като финал - ВОЛВО не е марка за агресивни коли и това се харесва на хората. Тъй като всеки един от нас преминава през определен период на "лудост", рано или късно се кротва и започва да харесва ВОЛВО Smile Ако преди 15 год. някой ми казал - купи си ВОЛВО, щях да му се изсмея - тогава само японски и италянски коли ми бяха в главата ... но 15 год. по-късно - искам удобна, сигурна и надеждна кола, която да не се среща на всеки ъгъл (като Голф или Астра), да е по-здрава от Мерцедес (престанете да ми цитирате времето на W123, W124 и W126, отдавна отмина ... като си мислите за Мерцедес се сещайте и за А-клас, МЛ-клас, Вито и т.н. :mrgreen: ) и да знам, че имам малко повече шансове, ако недай си Боже стане нещо сериозно.

А ти да не мислиш, че Ауди Q7 се кара от 25 годишни келеши, току що завършили университет без стотинка в задния си джоб! Wink

Просто едните имат ресурса и го наливат в двигатели, а нашите не могат да се мерят с финансовия ресурс на Германците, но могат да не се правят на толкова хитри и да качват по 15 кончета през 2-3 години!

Хайде, да не си купиш 2 XC70-та и едно XC90 на цената на един Allroad! Wink Вярно, че в България разни "парашутисти" побесняха по- смахнатите Аудита, и цените им са доста по- високи от колкото на Волвата, но в Англия това не е така, Волвото е по-евтино от Ауди само заради допълнителните екстри, които при Ауди излизат солено и се поръчват всяка за себе си, а при Волво са на пакети!
Volvo For life!
Reply

#39
Днес се разочаровах и от часната обява.неми хареса маи клоня към италянката
Reply

#40
bpadarev Wrote:Днес се разочаровах и от часната обява.неми хареса маи клоня към италянката


Върви пробвай и xc90 то, което ни пусна, ако не се отегчиш до смърт, винаго можеш да се върнеш към "Италиянката" както ти я нарече, но се опитай да "отрежеш" от цената, просто пазари се, докато не стане така, както на теб ти се иска!
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)