The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Летни гуми за XC

#1
Здравейте, може би е време да обсъдим летните гуми. Тази топла зима направо ги изяде моите зимни. По край дебата за зимните нещо се запалих по Nokian. До сега не съм ги търкалял. До сега бях с летни Pirelli SCORPION VERDE 235/55/17, не мога да кажа че съм недоволен на 4 лета са, но ги качих на високо в гаража и се оглеждам за нови. Спрял съм се на NOKIAN NokianzLine.
http://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni-...18294.html
Нова гума още не намирам много отзиви за нея. Но иначе и Nokian Z G2 е опция. Има хубави отзиви за нея. Аз XC70-то предимно на асфалт го карам. Много рядко някой пикник да заформим.
Reply

#2
Тези NOKIAN NokianzLine много скоростен индекс не е за мен. (да си отговоря сам). Бая жега за нея трябва.
Reply

#3
Незнам, сигурно са им добри летните гуми, но аз бих се заиграл около Michelin latitude tour избор номер 1 карах с такива просто адски добри, дори Континентала 4x4 contact, с който съм сега е доста по-слаб от Мишелина, но въпреки това е много добра гума!
Volvo For life!
Reply

#4
JMI Wrote:Незнам, сигурно са им добри летните гуми, но аз бих се заиграл около Michelin latitude tour избор номер 1 карах с такива просто адски добри, дори Континентала 4x4 contact, с който съм сега е доста по-слаб от Мишелина, но въпреки това е много добра гума!
Това имаш предвид:
http://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni-...30023.html
Ще се поровя за инфо в нета. Аз от Континентал съм доволен по принцип но от по малките размери. Голям размер не съм карал.
Май не е добре много линкове от сайт че като реклама все едно им правя.
Reply

#5
Krassimir Wrote:
JMI Wrote:Незнам, сигурно са им добри летните гуми, но аз бих се заиграл около Michelin latitude tour избор номер 1 карах с такива просто адски добри, дори Континентала 4x4 contact, с който съм сега е доста по-слаб от Мишелина, но въпреки това е много добра гума!
Това имаш предвид:
http://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni-...30023.html
Ще се поровя за инфо в нета. Аз от Континентал съм доволен по принцип но от по малките размери. Голям размер не съм карал.
Май не е добре много линкове от сайт че като реклама все едно им правя.

Да това е гумата Latitude tour HP лично останах невероятно доволен, но като им гледам цената в Бг малко са се нас..ли! Wink
Volvo For life!
Reply

#6
То в БГ цените на Мишлен винаги са били луди. Някаква изкривена представа за маркова гума (или добра реклама). Все ми се иска да обуя някой нов модел.
Reply

#7
И няма да сбъркаш! Дори по "средните" марки в днешно време правят добри гуми с ниско ниво на триене и много добро поведение на мокро - най важните 2 компонента една гума да е добра! Разбира се, дълголетието на гумата също е много важно, но там Мишелин няма кой да ги бие! Wink
Volvo For life!
Reply

#8
Krassimir Wrote:Здравейте, може би е време да обсъдим летните гуми. Тази топла зима направо ги изяде моите зимни. По край дебата за зимните нещо се запалих по Nokian. До сега не съм ги търкалял. До сега бях с летни Pirelli SCORPION VERDE 235/55/17, не мога да кажа че съм недоволен на 4 лета са, но ги качих на високо в гаража и се оглеждам за нови. Спрял съм се на NOKIAN NokianzLine.
http://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni-...18294.html
Нова гума още не намирам много отзиви за нея. Но иначе и Nokian Z G2 е опция. Има хубави отзиви за нея. Аз XC70-то предимно на асфалт го карам. Много рядко някой пикник да заформим.
Аз миналото лято доста се колебаех м/у Нокиан и Бриджстоун, но заложих на Нокиан - Z SUV.
Оказа се, че е най-добрата гума, според ADAC.
За Континентал само хубаво или нищо - страхотни гуми, но са доста "меки" гуми откъм бордове и лесно балонират по нашита "прекрасни" пътища Smile
Иначе съм карал летни Conti Sport Contact 3 и няма по-добра гума!!! За съжаление смених 2 за по-малко от месец и после на 2.8, за да не финансирам гумаджиите.
Но сега за Нокиан - страхотно поведение на сухо и мокро! Не съм очаквал, че джипка може да спира и да е стабилна като автомобил!
Единствено ми прави впечатление, че се износват видимо, както са Континентал, но няма как - хем сцепление, хем дълготрайност Wink
Моите са 19-ки, произведени в най-модерният завод на марката в Русия.
Иначе съм бил винаги доволен от Континентал и Бриджстоун! Не мога да кажа кои са по-добри, но определно Нокиан не им отстъпва Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#9
Krassimir Wrote:То в БГ цените на Мишлен винаги са били луди. Някаква изкривена представа за маркова гума (или добра реклама). Все ми се иска да обуя някой нов модел.
Пак ще кажа - Мишелин и Мерцедес се продават от реклама и стари лаври Wink
Да дадеш 2 х повече пари за гума, която не ти дава нищо повече от някакъв надпис - значи си суетен или парвеню :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#10
Dodo 155 Wrote:
Krassimir Wrote:То в БГ цените на Мишлен винаги са били луди. Някаква изкривена представа за маркова гума (или добра реклама). Все ми се иска да обуя някой нов модел.
Пак ще кажа - Мишелин и Мерцедес се продават от реклама и стари лаври Wink
Да дадеш 2 х повече пари за гума, която не ти дава нищо повече от някакъв надпис - значи си суетен или парвеню :mrgreen:

И аз пак ще ти кажа Конти са на цените на Мишелин, но тях не ги плюеш! Аз карам с Конти сега, защото ми паднаха на такава цена, че нямаше как да кажа не, а преди това с Мишелин е повярвай ми не е само реклама и стари лаври!

На брат ми купих Energy Saver + просто остана без думи! А като вземеш да изкарваш по 40к+ километра от Нокиян и компания ела ми свирни и аз ще се присъединя към групата на Шаро!

Btw има по добра гума ок Конти спорт контакт 3, казва се Мишелин Пилот Спорт 3! :lol: И двете съм ги карал на предното ми Волво.
С Континентала дойде, а после аз си купих PS3! Конти ще трябва да бутат под масата, за да са по- добрата гума! :lol:
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)