The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Летни гуми за XC

#31
Dodo 155 Wrote:Ти сериозно не си слагал този Бриджстоун от линка на Волвото си, нали? Smile
Напротив! Карах едно лято с него ... какво му е? Изкарах и две лета на RAV4 ... не си мисли, че е по-лош от Мишелина :lol:[/quote]


Eх, ами невиждаш ли колко му е спортна шарката? Все едно аз на v50то да си бях сложил Конти 4x4 контакт! :lol:
Volvo For life!
Reply

#32
Dodo 155 Wrote:
JMI Wrote:Аз споменах, че има и по средни гуми с много добри показатели, не съм го отрекъл! Само да кажа, последния Континентал, с който съм все още го купих чисто нов за £240 за всичките 4 ъгъла и гумите са с Дот 2013! Размер 235/55/17 оригинален за xc70 mk3 Wink Не сте се обадили на правилното приятелче за евтини гуми! :lol:

Зимния Мишелин го грабнах за £220 в последния момент, Влади знае за това!
Абе ти купуваш изгодно нови гуми и после Мишелин били велики :lol:
Дай х 180 лири/бр. и ще те питам какво ще купуваш :mrgreen:

Данчо, човекът е в БГ и ще си купува гуми оттук ... предполагам, че няма да разчита на внос отвън, все пак тук върви някаква гаранция, ще си вземе ДДС и разход, ако е фирмено, както правя аз Wink За да си заслужава да купя нещо от Англия - трябва да ми е точно 40% надолу или повече ... иначе оттук, с фактура, разход на фирмата и гаранция.
Затова имай предвид, че говорим за България, а не Англия ... все едно да ти разправям колко е изгодна нафтата - 1,09 лири/литър в момента тук, а в UK не е паднала под 1,40 Wink

Поздрави!

Аз не купувам гуми от магази или последните няколко години! Wink Майната и на гаранцията, когато гумите са на такава цена просто да ходят да се снимат с гаранциите си!

Аз знам, че ще си купува гуми от България и че се мъчите да тънкажите от тук и там, но това не означава, че Мишелин са по некачествени гуми поради тази причина! :lol:
Volvo For life!
Reply

#33
JMI Wrote:Eх, ами невиждаш ли колко му е спортна шарката? Все едно аз на v50то да си бях сложил Конти 4x4 контакт! :lol:
Спортна?! На 235/65/17 (РАВ4) и 235/60/18 (ХС90) въобще не изглежда така!
Така изглежда на 20-ките на БМВ, където задните са 315/35/20 Wink
А и какво значение има толкова визуално шарката към поведението на гумата :roll:
Ти по нея ли избираш гумите, защото Мишелин изкопира доста марки, визуално :lol:
Не се води по шарката толкова ... аз лично държа да ги видя на живо, да ги пипна ... иначе всичко е само маркетинг Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#34
JMI Wrote:Аз не купувам гуми от магази или последните няколко години! Wink Майната и на гаранцията, когато гумите са на такава цена просто да ходят да се снимат с гаранциите си!

Аз знам, че ще си купува гуми от България и че се мъчите да тънкажите от тук и там, но това не означава, че Мишелин са по некачествени гуми поради тази причина! :lol:
Купуването на гуми 2-ра употреба също е тънкаж Wink а го правим, защото преди това разни лакоми п**ерасти са ни натоварили тройно ... ако отидеш в някой гумаджия, цените от сайта ще ти се сторят направо подарък :lol:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#35
Krassimir Wrote:
Dodo 155 Wrote:
JMI Wrote:Аз споменах, че има и по средни гуми с много добри показатели, не съм го отрекъл! Само да кажа, последния Континентал, с който съм все още го купих чисто нов за £240 за всичките 4 ъгъла и гумите са с Дот 2013! Размер 235/55/17 оригинален за xc70 mk3 Wink Не сте се обадили на правилното приятелче за евтини гуми! :lol:

Зимния Мишелин го грабнах за £220 в последния момент, Влади знае за това!
Абе ти купуваш изгодно нови гуми и после Мишелин били велики :lol:
Дай х 180 лири/бр. и ще те питам какво ще купуваш :mrgreen:

Данчо, човекът е в БГ и ще си купува гуми оттук ... предполагам, че няма да разчита на внос отвън, все пак тук върви някаква гаранция, ще си вземе ДДС и разход, ако е фирмено, както правя аз Wink За да си заслужава да купя нещо от Англия - трябва да ми е точно 40% надолу или повече ... иначе оттук, с фактура, разход на фирмата и гаранция.
Затова имай предвид, че говорим за България, а не Англия ... все едно да ти разправям колко е изгодна нафтата - 1,09 лири/литър в момента тук, а в UK не е паднала под 1,40 Wink

Поздрави!

Така така, 20% ДДС не е малко. Ясно е че мястото на живеене определя много и влия също за определени решения. Гумата от тук и заради гаранцията. Иначе от тази Англия човек по нета може много изгодни неща да си поръча. Всеки месец ходи жена ми да си взима някакви пратки от там. Все нещо има на ПРОМО. Направо ще ни разорят тези англичани Smile

Те и тях си започнаха да разоряват вече, но да е жив и здрав Китай още някоя друга година, че после трябва да се разбягваме от Острова. Всеки, който смята себе си за преспективен е редно да учи Мандарин/ Китайски! Smile
Volvo For life!
Reply

#36
Dodo 155 Wrote:
JMI Wrote:Аз не купувам гуми от магази или последните няколко години! Wink Майната и на гаранцията, когато гумите са на такава цена просто да ходят да се снимат с гаранциите си!

Аз знам, че ще си купува гуми от България и че се мъчите да тънкажите от тук и там, но това не означава, че Мишелин са по некачествени гуми поради тази причина! :lol:
Купуването на гуми 2-ра употреба също е тънкаж Wink а го правим, защото преди това разни лакоми п**ерасти са ни натоварили тройно ... ако отидеш в някой гумаджия, цените от сайта ще ти се сторят направо подарък :lol:


Аз ти казах, че не са от магази, но да съм казвал втора ръка? :roll:

Аз също не обичам да слагам на колата си карани гуми!!!
Volvo For life!
Reply

#37
JMI Wrote:Аз ти казах, че не са от магази, но да съм казвал втора ръка? :roll:
Ами каза ми, че са от някакъв Нисан Кашкавал, на някакви баба и дядо, на много малко мили ... това е 2-ра ръка, ако ще и кръгче да си направил с тях Wink
Цената на подобен кеф - да скъсаш етикета, не е малка и ти си се убедил в това като си спечелил от подобна покупка :lol:
Иначе аз бих карал само 2-ра употреба, хич не ми пука ... да има някой балък да ги купи, да врътне 500-1000 км, а после да ми ги даде на 1/3 от цената ... дори и документ няма да му искам, сам ще си ги натоваря :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#38
Dodo 155 Wrote:
JMI Wrote:Eх, ами невиждаш ли колко му е спортна шарката? Все едно аз на v50то да си бях сложил Конти 4x4 контакт! :lol:
Спортна?! На 235/65/17 (РАВ4) и 235/60/18 (ХС90) въобще не изглежда така!
Така изглежда на 20-ките на БМВ, където задните са 315/35/20 Wink
А и какво значение има толкова визуално шарката към поведението на гумата :roll:
Ти по нея ли избираш гумите, защото Мишелин изкопира доста марки, визуално :lol:
Не се води по шарката толкова ... аз лично държа да ги видя на живо, да ги пипна ... иначе всичко е само маркетинг Wink


Или доста марки изкопираха Мишелин! Wink Аз също обичам да пипна гумата, която купувам, затова тук като отида при гумаджиите им побеляват косите с мен, те не са свикнали така! :lol:
Volvo For life!
Reply

#39
Dodo 155 Wrote:
JMI Wrote:Аз ти казах, че не са от магази, но да съм казвал втора ръка? :roll:
Ами каза ми, че са от някакъв Нисан Кашкавал, на някакви баба и дядо, на много малко мили ... това е 2-ра ръка, ако ще и кръгче да си направил с тях Wink
Цената на подобен кеф - да скъсаш етикета, не е малка и ти си се убедил в това като си спечелил от подобна покупка :lol:


Това са зимните Мишелини! Направих компромис, защото гумите бяха виртуално нови и все пак са зимни! Аз ги карах само 1000км до Швейцария и обратно и ги смъкнах, то тука ни удави водата, както знаеш. Smile

Континентала беше с етикетите, на брат ми Мишелина беше с етикетите. Wink

То, всеки иска да изпита кефа, да скъса етикета на всичко дори и на нова кола, ама не всичко е до кеф нали? Smile


Следващия път ми се обади, когато търсиш гуми, но гледай да е поне месец два преди да смениш, за да можем да те нагласим.
Volvo For life!
Reply

#40
JMI Wrote:Или доста марки изкопираха Мишелин! Wink
Е тук си вече в голяма грешка!!! Мишелин имат само една шарка, която си е тяхна, т.е. появи се на тяхна гума за първи път - всеизвестните квадратчета, но беше през 90-те.
Дори спортният им Пилот е копие на този Бриджстоун, който пък самите Бриджстоун са изкопирали от един Дънлоп от края на 90-те :lol:
Последната шарка на зимната Мишелин (2013) е копие на UG на Goodyear, която се появи преди ... 5 год. :lol:
А зимният Латитуд за SUV-ове - колко прилича на Зимен Континентал TS-800-820 Wink

Но много отклонихме темата, а и на мен ми се доспа ... тук сме 2 часа напред Wink

Аз си казах мнението, препоръчах нещо ... до тук съм ... лека нощ и поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)