The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Автоматична скоростна кутия

#21
Vincent Wrote:
Dodo 155 Wrote:..
Каране по магистралата със заварен десен педал на кола, която е 10+ години, не е най-подходящото. Теглене на ремаркета или др. автомобили, без допълнителен охладител, "помпане" на светофара - любимото занимание на младши ползватели на БМВ (автоматик) - натисната спирачка и газ до дупка ... пушеци, свирни и т.н. :mrgreen: Зимно време, да се оставя възможност, през която кутията да си "разбие" маслото, т.е. първите 5-6 км да не се изминават с повече от 1500-1800 оборота - бавно, плавно и мазно Smile
Е такива "дребни" нещица ... за които някой би казал "този е луд, ако си мисли, че съм си купил кола, за да й робувам" ... и ще е прав, ако има излишни пари, но аз ги нямам и затова съм луд :lol: :mrgreen:

Аз се бях притеснил, тъй като преди Волво-то друг автоматик не бях имал (точно заради всички твърдения колко се чупели изначално, не само Aisin), че може да злоупотребявам с нормалното си (в моите очи) каране. Пък то в добри ръце е попаднало. Обслужена е в МП е и не съм и давал да разбере къде свършва хода на педала на газта, тъй че спокоен съм вече. Smile То не пречи все пак да се счупи някога, гаранция няма, но поне няма да е от системно издевателстване в моите ръце. 8-)

Иначе може и така да се тръгва Smile
http://www.youtube.com/watch?v=WFZiggXbsEI


Много малко му е макса на този! Иначе тръгването ми хареса, а и на автоматика смятам не му беше много лошо! Smile
Volvo For life!
Reply

#22
Yankov Wrote:Big Grin
Всеки с различни версии за кутии и обслужване.
Ето моята версия:
Аз смених цялото масло на същата въпросна 6-степенна на Айсин, миналата година лятото (МП София-Люлин).
На мен ми фактурираха 12 литра, с начислена промивка (идея си нямам какво са и правили). Филтър ми казаха, че се сменява само при ревизия на кутията, защото могъл да се смени само като се разглоби кутията.
И те така. Близо 5 стотака и два часа в чакалнята, където се запознах с камата ;-)
А относно дефектите на въпросното устройство...и аз съм ги чувал тези легенди. Имам доста приятели с автоматични Волва, и никой не се е оплакал от неработеща кутия.
Така че си обслужвай кутията, карай си хубавата кола и си свиркай ;-)

Поздрави!
Приятел нищо не са ти сменили да знаеш
Аз преди 3 месеца сменявах масло на xc90 2.5 t5 в Моропфое
Фактурираха ми 12 литра масло платих си като баровец 550 лв по точно подарих ги ,оказа се че не е сменяно никакво масло само е долято .
Преди две седмици го разбрах това като направихме ревизия на китията
До тук бях аз с МОТОПФОЕ
Reply

#23
relaksa Wrote:
Yankov Wrote:Big Grin
Всеки с различни версии за кутии и обслужване.
Ето моята версия:
Аз смених цялото масло на същата въпросна 6-степенна на Айсин, миналата година лятото (МП София-Люлин).
На мен ми фактурираха 12 литра, с начислена промивка (идея си нямам какво са и правили). Филтър ми казаха, че се сменява само при ревизия на кутията, защото могъл да се смени само като се разглоби кутията.
И те така. Близо 5 стотака и два часа в чакалнята, където се запознах с камата ;-)
А относно дефектите на въпросното устройство...и аз съм ги чувал тези легенди. Имам доста приятели с автоматични Волва, и никой не се е оплакал от неработеща кутия.
Така че си обслужвай кутията, карай си хубавата кола и си свиркай ;-)

Поздрави!
Приятел нищо не са ти сменили да знаеш
Аз преди 3 месеца сменявах масло на xc90 2.5 t5 в Моропфое
Фактурираха ми 12 литра масло платих си като баровец 550 лв по точно подарих ги ,оказа се че не е сменяно никакво масло само е долято .
Преди две седмици го разбрах това като направихме ревизия на китията
До тук бях аз с МОТОПФОЕ
Хммм...
Приятелю, звучиш много сигурен...а аз много харесвам и много уважавам, и много ценя хора, които са така сигурни в себе си, та даже и приятелите си съветват със същата сигурност в думите си. Адмирации и благодарности!
Обаче...както харесвам такива хора, така харесвам и да ми се обяснява.
Та, ха сега кажи, как разбра че не са ти сменили цялото масло, а само са доляли. Стана ми много интересно на какво се базира сигурността в думите ти ;-)
Btw...въпрос: Ти усети ли разлика след "смяната" на въпросното масло. При мен преди смяната си шифтеше плавно, а след смяната - шифтенето стана "мазно". Общо взето - само добри впечатления имам след смяната...което не ме е усъмнило досега.
Но, ти явно имаш сериозно доказателство, така че те чакам да ми отговориш с наострено любопитство и очакване ;-)

Поздрави,
Янков
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#24
Здравей приятел
Първо да кажа карам xc90 -ки т5 и v8 закупени нови от USA
Обслужвани до сега в други сервизи
Преди два месеца реших да откарам единия в Мотопфое за смяна на масло на автоматик
Приемчика ми каза цялото масло да се смени 12 л а тя кутията събира 7.1 л
Каза че с 5 л промивка ще правят 5 х 40 лв 200 лв за промивка ( което звучи много глупаво 200 лв на вятъра)
Колата след смяната си беше както преди пак и за 30 мин го смениха
Преди 2 седмици отворихме капака за да изчистим мозъка кутията беше пулна с боклуци т.е. маслото
Даже може изобщо да не е и сменявано
Повече от 10 г карам XC90 и усештам кога е сменяно и кога не
Такава им е политиката да измамят хората
Reply

#25
Здравейте колеги,
Преди два дена си смених маслото на скоростната кутия на колата. Изглежда съм я карал 20 000км с 0,5л по-малко масло. Най-трудното при тези кутии е да им се улучи нивото. +/- 0,150л не е проблем. Хубавото е че със 6-скоростния Айсин "улучването" на нивото е много лесно.
Мисълта ми е че кутията си е ОК, въпреки че съм се изложил предния път. Айсините са хубави. На авто изложението човека от Волво ми каза че 6 скоростния Айсин е най-добрата кутия която са слагали в колите до сега, но вероятно са казали същото и за 5 степенния Wink. Сменяйте си маслата на автоматиците редовно по-разсписание. Волво казват че маслото е ОК за целия живот (lifetime) на колата. Затова тука се шегуваме че маслото на новите кутии трябва да се сменя по-разсписание на всеки (every) lifetime 8-)
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#26
relaksa Wrote:Здравей приятел
Първо да кажа карам xc90 -ки т5 и v8 закупени нови от USA
Обслужвани до сега в други сервизи
Преди два месеца реших да откарам единия в Мотопфое за смяна на масло на автоматик
Приемчика ми каза цялото масло да се смени 12 л а тя кутията събира 7.1 л
Каза че с 5 л промивка ще правят 5 х 40 лв 200 лв за промивка ( което звучи много глупаво 200 лв на вятъра)
Колата след смяната си беше както преди пак и за 30 мин го смениха
Преди 2 седмици отворихме капака за да изчистим мозъка кутията беше пулна с боклуци т.е. маслото
Даже може изобщо да не е и сменявано
Повече от 10 г карам XC90 и усештам кога е сменяно и кога не
Такава им е политиката да измамят хората
Здравей колега,
Това са кое МП става въпрос - за София ли? :roll:
Питам, защото специално за София познавам някои хора работещи там и никога до сега не е имало подобно поведение! Съжалявам за горчивия ти опит!
За Плевен и Пловдив съм чувал доста неприятни неща, но за София категорично не съм!
Както сам си установил, проблемът на кутиите е в това, че до преди 1-1,5 години ги даваха Maintenance Free, но вече сменят на 60 000 км Wink
Най-неприятното е, че дори да си сменяш маслото на 60 000 км, няма как да сменяш филтъра, но пак е по-добре да се сменя маслото редовно и да излиза част от тинята, отколкото никога и да се набие в мозъка.
Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#27
Yankov Wrote:
bingobongo Wrote:Здравейте.Мойто вече е над 170 хил. никога не е сменявано маслото на кутията и си превключва перфектно.Като го купих в Мотопфое ми казаха че не се сменя.5 степенна е и на няколко места в интернет пишеше че е необслужваема.Не знам само колко изкарва феродовия диск.Напоследък забелязвам,че като спирам на наклон и пусна спирачката стои на едно място и не се опитва да тръгва нагоре както беше преди време с леко претрисане потегляше без да подавам газ.Дали това не се дължи на износване на диска и да наближава време за смяната му?
Колега, здравей. За какъв феродов диск говориш? Аз доколкото разбрах, си с автоматична кутия...или?
Здравейте.Грешка,пусти навици и мислене.От 30 г. карам само ръчни и човек като не мисли а пише по инерция пише глупости. :oops:
Reply

#28
bingobongo Wrote:Здравейте.Грешка,пусти навици и мислене.От 30 г. карам само ръчни и човек като не мисли а пише по инерция пише глупости. :oops:
В интерес на истината и автоматиците имат феродови дискови Wink
Бих ти препоръчал да си смениш маслото, независимо какво са ти казали тогава в МП (вече и те го сменят периодично), за да не се запуши клапанният блок (мозъкът) и после да минеш на вариант ремонт. Като цяло не е голям разход - от 1500 до 3000 лв., но защо да ги даваш и да си чупиш колата излишно?
Смяната аз лично препоръчвам само в МП - слагат си оригинално масло на прилична цена и знаят как да си свършат работата Wink
Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#29
Здравейте, понеже ми предстои 60к км. и съответно вероятна смяна на масло на скоростната кутия, не е ли безмислено да се подменя масло без да се подменя филтъра, който е доста важен от цялата част. Като гледам "2009 Volvo Maintenance" колата е 2009г. там не пише, че на 60к км., а на 84к км. "пропоръчителна" смяна ако се тегли с колата, иначе само да се гледа ниво на маслото в кутията.
[Image: ab251408.gif]
[Image: ab251818.gif]
Reply

#30
vikmet Wrote:Здравейте, понеже ми предстои 60к км. и съответно вероятна смяна на масло на скоростната кутия, не е ли безмислено да се подменя масло без да се подменя филтъра, който е доста важен от цялата част. Като гледам "2009 Volvo Maintenance" колата е 2009г. там не пише, че на 60к км., а на 84к км. "пропоръчителна" смяна ако се тегли с колата, иначе само да се гледа ниво на маслото в кутията.
За филтъра не знам, но маслото го сменяй задължително на 60 000!!!
Теглил, не теглил, няма значение. В МП ще ти излезе около 500 лв. цялата процедура.
Поздрави!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)