The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Автоматична скоростна кутия

#31
След 2006 г/6 скоростните АСК/филтъра е вътре,доколкото знам,и няма как да се смени.Освен да се отвори кутията Smile
Reply

#32
Значи в МП тръбва да си кажа, че искам и смяна на филтъра или няма как да стане, зашото не виждъм смисъла да се сменя само едното, все едно да си сменим маслото на двигателя и да не сменим филтъра. Някой дали знае цена на цялостното действие в МП ?
[Image: ab251408.gif]
[Image: ab251818.gif]
Reply

#33
vikmet Wrote:Значи в МП тръбва да си кажа, че искам и смяна на филтъра или няма как да стане, зашото не виждъм смисъла да се сменя само едното, все едно да си сменим маслото на двигателя и да не сменим филтъра. Някой дали знае цена на цялостното действие в МП ?
На ХС70 2007г. с 6-степенна АСК се сменява само маслото - пълна смяна 12 литра,има си процедура в МП.За втори път го смених миналата седмица.Филтър няма как да се смени,ако не се разглоби кутията!Около 500 лева,ако не ползваш отстъпки.
Reply

#34
vikmet Wrote:Значи в МП тръбва да си кажа, че искам и смяна на филтъра или няма как да стане, зашото не виждъм смисъла да се сменя само едното, все едно да си сменим маслото на двигателя и да не сменим филтъра. Някой дали знае цена на цялостното действие в МП ?
Филтърът на АКС е метален, а на мотора е хартиен Wink
Малко се явява работата тип K&N изпълненията, които се промиват и монтират отново, т.е. за многократна употреба.
Както Пламен написа - намира се от вътрешната страна и смяната става при сваляне на кутията.
Със сигурност в МП ще направят подобна процедура, но цената за труд ще е сериозна.
Маслото се сменя с промивка (12 л.) или само се подменя (4 л.). Патили казват, че ако никога не е сменяно и колата е навъртяла 100 000+ км, по-добре е да се прави само подмяна и по-често (30 000 - 40 000 км), отколкото промивка, но има случаи където и над 150 000 км са правили смени с промивка и не е имало ядове след това.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#35
Dodo 155 Wrote:
bingobongo Wrote:Здравейте.Мойто вече е над 170 хил. никога не е сменявано маслото на кутията и си превключва перфектно.Като го купих в Мотопфое ми казаха че не се сменя.5 степенна е и на няколко места в интернет пишеше че е необслужваема.Не знам само колко изкарва феродовия диск.Напоследък забелязвам,че като спирам на наклон и пусна спирачката стои на едно място и не се опитва да тръгва нагоре както беше преди време с леко претрисане потегляше без да подавам газ.Дали това не се дължи на износване на диска и да наближава време за смяната му?
Много смела постъпка с автоматика ти :lol: и то 5-ст. Айзин - късметлия Wink
По-добре си смени маслото, за да ти е спокойно ... вече МП го смянят на 60 000 км (по спомен) и няма такова понятие "Maintenance free" за скоростна кутия, диференциали и др. триещи се части! Иначе на някои места в интернет пише, че не се сменя масло, но на доста повече пише как се сменя или ремонтира кутията после :lol:
Зависи от наклона - на малък би трябвало леко да тръгва, но без притрисване, а на голям да задържи.

Моята ако е голям наклонът и е на D и пусна спирачката, тръгва назад. Това някакъв признак за проблем ли е?
Reply

#36
Не знам при какъв наклон тръгва назад, но вчера на излизане от мола на Цариградско(от тунела) имаше задръстване и пробвах без спирачка, стоеше си на място.
ex XC90
Reply

#37
Зависи то наклона. Ако е лек наклон ще задържи, а може и да тръгне леко напред. При стръмен наклон - например рампите за вход - изход из паркингите ще тръгва назад. Много зависи от масата на колата.
Аз не бих се притеснявал, освен ако няма притрисания и игра на оборотите на двигателя, като това най-често не е свързано с проблем в кутията. Обаче ако кутията зацепи и след това оборотите отидат нагоре и колата не тръгва това ще е кутията.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#38
Здравейте колеги!
Карам XC70 D5 2003 г. с 5-степенен автоматик AW50-51(Aisin-Warner)което купих на старо на 163 х. км. Смених маслото на скоростната кутия в Мото-Пфое на 165 000 км. Доколкото си спомням, беше около 12л за да потече чисто масло. Гледах и клипове в Youtube как се сменя масло на тази кутия - при добро желание човек може да си го направи и у дома, стига да знае правилното масло; иначе дори на 2.5 Turbo - маслото се сменя на 50 000 мили или 80 000 км. Автоматикът се държи съвсем културно(оттогава съм минал 50 000+ км) без проблем:-) Иначе казано: чудесна кола :-)
Reply

#39
Както, по-нагоре поясних, че ми предстоят 60хил. км. отидох и си сминих маслото на скоростната кутия в МП, имаше си усещане, че нещо е правено нали ресетват скоростите и те трябва да се само обучат. Вече съм на 69хил. км. но от едно извевстно време насам да кажем 2-3 месеца, когато е на паркинг и минава на директна се чува едно силно прещракване отпред, после при спиране когато трябва да изключи от скорост има припукване и понякога леко придръпване. Та въпроса ми е пак ли към МП да го гледат или .. има ли място за голямо притеснение ?
[Image: ab251408.gif]
[Image: ab251818.gif]
Reply

#40
Дали некој е коирстил Мобил1 3309АТФ ? Дали да се користи? Задоволјава Волво стандард и е многу поевтино....
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)