The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Автоматична скоростна кутия

#41
vikmet Wrote:Както, по-нагоре поясних, че ми предстоят 60хил. км. отидох и си сминих маслото на скоростната кутия в МП, имаше си усещане, че нещо е правено нали ресетват скоростите и те трябва да се само обучат.
Колко ти струваше смяната, само източиха и доляха или и направиха промивка?
Пробвай се в МП обикновено дават гаранция за свършената работа. Да ти направят диагностика пък после ще му мислиш как да решиш проблема.
ex XC90
Reply

#42
Boriss Wrote:Дали некој е коирстил Мобил1 3309АТФ ? Дали да се користи? Задоволјава Волво стандард и е многу поевтино....
Ами то оригиналното в тубите с надпис VOLVO мисля че си е MOBIL1.В английския и американските форуми масово го ползват. Smile
Reply

#43
Quote:Ами то оригиналното в тубите с надпис VOLVO мисля че си е MOBIL1.В английския и американските форуми масово го ползват.

Не е като Мобил 1. Имат малки разлики в спецификацията и по специално при високи температури. Това е заради по-голямо количество добавки в оригиналното Волво.
Ползвал съм 3309 Мобил 1 на 2006 ХС70. Никакъв проблем. Маслото е хубаво. Единствено, бих го сменил с една идея по-рано от това на Волво.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#44
Бах тея кутии, толкова ли да няма пробка на хидротрансформатора бе, ай сектир, не може да бъде.
V40 B4204S '97
Reply

#45
Quote:Бах тея кутии, толкова ли да няма пробка на хидротрансформатора бе, ай сектир, не може да бъде.

Имат си пробки за източване отдолу и за пълнене отгоре. Процедурата е добре известна в интернет. Единствено нямат сменяем филтър Айсините освен магнитчето на пробката, което само се почиства. Добре поддържан автоматик отива за много много много време. Виждал съм такъв 5 скоростен на 400 000км без проблеми. На колегата ми друго ХС70 2001 на 330 000км пак е без проблем. Така че може.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#46
Некои собственици на хс90 менуват маслото на скоростната кутија на следниа начин:

Менува 100% пали и кара 50-100 км, па одново празни и кара 50-100, и така 4-5 пати.

Викат дека така е полесно за кутијата.

И оште еднаш дали ке згреша или не ако користам МОБИЛ масло
Reply

#47
"Смяната" е два вида;
източваш колкото изтече при отвивани на пробката и наливаш точно толкова
или както го правят в МП - същата процедура няколко пъти като използват 12 л. масло(мисля че след всяко наливане се развърта скоростната кутия)
Това май е най-точното масло за АСК <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ipdusa.com/products/10543/122082-automatic-transmission-fluid-type-t-iv-atf-0t4-jws3309-for-aisin-warner-transmissions">http://www.ipdusa.com/products/10543/12 ... nsmissions</a><!-- m -->

Чичкото го преведе така:
Нашата препоръка за подмяна (зачервяване) е да се използва цвета на течността, тъй като показател. Light розово кафяв до светло златисто кафяво OK, за да го напусне. След като течността е кафяво до черно-кафяво, че е време да се замени. (Volvo препоръчва само подмяна на теглене обслужване на 52500 мили (84,000 км)).
ex XC90
Reply

#48
Зорба една корекция към всички колеги относно маслото на скоростната кутия.
Никога не се мери колко литра е маслото заради разширението което има. Мери се колко тежи. Една евтина теглилка ще свърши отлична работа.
Човека вероятно има 6 степенен автоматик, който няма мерителна щека, а са сложили телескопична тръбичка. От там трябва да сълзи масло с около 50 градуса температура.
Мобил 1 3309 е хубаво масло когато:
1. е истинско
2. се сменя по-често. Аз бих го сменял на всеки 50 000км. Ако колата се движи предимно градско и е много горещо ще го сменям на 40 000км.
3. спазва се процедурата за смяна.

Quote:Това май е най-точното масло за АСК <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ipdusa.com/products/10543/12">http://www.ipdusa.com/products/10543/12</a><!-- m --> ... nsmissions

Най-точното масло за тази кутия е Волво 31256774 - 22 USD 1 литър. 12литра ще стане 264 долара.
Мобил 1 3309, което мога да намеря тука за около 7-8 долара литъра - 12*8 литра е 96 долара.

Извода е че за много хора Мобил 1 е правилното масло и предпочитат да мислят че е същото като Волво. Може би. Ще изровя спецификациите на двете масла за да видите че не е така.
Не е грешно да се ползва, не казвам това, но трябва да се сменя с една идея по-често.

Поздрави
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#49
Quote:от Boriss » Чет Мар 17, 2016 12:48 pm

Некои собственици на хс90 менуват маслото на скоростната кутија на следниа начин:

Менува 100% пали и кара 50-100 км, па одново празни и кара 50-100, и така 4-5 пати.

Викат дека така е полесно за кутијата.

И оште еднаш дали ке згреша или не ако користам МОБИЛ масло

Борисе, братко, защо ти е да се цапаш няколко пъти и да се завираш под колата? Прави всичко наведнъж и не се занимавай повече. Не е грешно това. Много хора го правят, но доколкото съм информиран този процес е по-характерен за автоматици на много километри, където маслото е не е сменяно много често.

Поздрави
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#50
Борис,
Причината при силно амортизирани кутии да правят така смяната на маслото е, че ако ударно се направи пълна промивка има голям шанс кутията да блокира.
Предполкагам причнтата да стигнеш до тази информация е че си търсил за себе си, затова ще ти споделя каква стратегия съм предприел аз:
1. Смених 3л.; 2. Карал съм вече 3-4к км и ще сменя пак 3л.; 3. След още месец пак ще сменя 3л и ако цвета на маслото започне да ми харесва ще си подготвя въпросите 12л и след още месец ще направя пъла промивка. 4. Ако междувременно успея да намеря подходящ външен филтър, ще направя тази модификация. Понеже нямам намерение да тегля платформи и каравани, смятам че за мен не е нужно да монтирам допълнителен външен радиатор (охладител). XC90 е малко по-тежък автомобил, така че ти може да се замислиш на тема радиатор. Просто идея.
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)