The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Автоматична скоростна кутия

#51
yuckuJackD Wrote:Борис,
Причината при силно амортизирани кутии да правят така смяната на маслото е, че ако ударно се направи пълна промивка има голям шанс кутията да блокира..

Може ли малко разяснения по темата ?
Reply

#52
yuckuJackD Wrote:Борис,
Причината при силно амортизирани кутии да правят така смяната на маслото е, че ако ударно се направи пълна промивка има голям шанс кутията да блокира.
Предполкагам причнтата да стигнеш до тази информация е че си търсил за себе си, затова ще ти споделя каква стратегия съм предприел аз:
1. Смених 3л.; 2. Карал съм вече 3-4к км и ще сменя пак 3л.; 3. След още месец пак ще сменя 3л и ако цвета на маслото започне да ми харесва ще си подготвя въпросите 12л и след още месец ще направя пъла промивка. 4. Ако междувременно успея да намеря подходящ външен филтър, ще направя тази модификация. Понеже нямам намерение да тегля платформи и каравани, смятам че за мен не е нужно да монтирам допълнителен външен радиатор (охладител). XC90 е малко по-тежък автомобил, така че ти може да се замислиш на тема радиатор. Просто идея.

Точно така, ас не сам сигурен каков бил поранешнио собственик и кога е менувал масло на АТ.. затоа се плашам да направам тај флуш со 12-15 литра промиванје на еднаш.
Reply

#53
Колеги, някой правил е пълна смяна на маслото в МП Варна ?
Reply

#54
МП Варна не сменят масло на автоматичната кутия. Съветът ми е да го направите в сервиза на Цанко под Технополис.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.midavto.com">http://www.midavto.com</a><!-- m -->
Reply

#55
georgebg Wrote:Колеги, някой правил е пълна смяна на маслото в МП Варна ?

За Варна не знам, но в София е 500 лв. смяната на маслото на скоростна кутия (говоря за моята кола). Прави се на 60 000 км.
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#56
YoYo Wrote:За Варна не знам, но в София е 500 лв. смяната на маслото на скоростна кутия (говоря за моята кола). Прави се на 60 000 км.
Това за пълна или частична смяна?
ex XC90
Reply

#57
zorba Wrote:
YoYo Wrote:За Варна не знам, но в София е 500 лв. смяната на маслото на скоростна кутия (говоря за моята кола). Прави се на 60 000 км.
Това за пълна или частична смяна?
Пълна - с 12 литра - 3х4
Reply

#58
georgebg Wrote:Колеги, някой правил е пълна смяна на маслото в МП Варна ?
Да, МП Варна правят пълна смяна на маслото на АСК: 8 литра за кутията + 4 литра за промивка. Цена на маслото и труда = 520 лв с ДДС, извършено февр. 2016
Reply

#59
Колеги каде да сменя масло на АСК
Хс 70 2007
Във МФ или във дайманд трансмишан
Питам за ПЛОВДИВ колата е на 270000
На 210000 е сменено
Дайте савети каде благодаря.
Reply

#60
Зашто не потрсите на гугл "Gibons method of transmison fluid change" kakvi sa tia ceni 600 lv ...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)