The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Автоматична скоростна кутия

#61
СМЧ Wrote:Колеги каде да сменя масло на АСК
Хс 70 2007
Във МФ или във
Питам за ПЛОВДИВ колата е на 270000
На 210000 е сменено
Дайте савети каде благодаря.


аз си правих пълен рециклаж в дайманд трансмишан и съм много доволен
Reply

#62
Здравейте, колеги!
От около два месеца имам XC70 2007, D5 185HP, с 6 степенна автоматична скоростна кутия. Около месец след като я купих смених маслото на скоростите частично - 4л. Колата е с доказана сервизна история от МП - имам я разпечатана от купуването на колата до днес, така че съм сменил маслото на 60000 км, както това е било правено и преди по график - колата е на 315000 реални километри.
Всичко изглеждаше супер до днес. Бях ходил на гости на един приятел до Габрово и решихме да се приберем през Шипка и подбалканската. Не съм карал бавно, но не мисля, че е било и много бързо - до 120 на правите на подбалканската. Мисля, че е съвсем нормално. Колата не е била и претоварена в никакъв случай - двама възрастни, две деца и един сак с дрехи. В един момент ми направи впечатление, че при скорост около 80км/ч натискам газта плавно, но колата не ускорява. Започвам да натискам повече газта, но в никакъв случай кик и в един момент просто прехвърли на долна предавка. От този момент на така колата не беше същата. Както карам с около 100 км на права с равномерна газ се усеща все едно колата непрекъснато се опитва да смени - едно като придърпване и спиране. Много странно, все едно има неравности по пътя, но всъщност няма, а колата лекичко подскача. Като стигнах в София и на околовръстното трябваше да спирам и тръгвам, колата е непредсказуема - единия път едва ускорява, все едно карам трабант, другия път - ускорява, но до макс 90км/ч. Опитах и в ръчен режим - отново не ускорява като хората и не мога да вдигна повече от 90км/ч. Спирах и гасих колата за нещо като рестарт, няма ефект. Върха на сладоледа беше, като спрях пред кварталния магазин и колата угасна - все едно съм с ръчни скорости и съм пуснал съединителя без да изключа от скорост.
Прибрах я в гаража и сега се чудя какво да правя. Няма съобщения за грешки, както и светещи лампи. Единствено преди да тръгна за Габрово в събота ми излезе съобщение "Book time for maintenance", след което съм навъртял около 600км, но не мисля, че това има значение. За съжаление, нещата приличат на проблем с АСК, но дайте акъл какво да правя? Дали в сряда е подкарвам към МП или мога да проверя нещо и преди това?
Мога ли да изчистя сам съобщението за "Book time for maintenance" или само в сервиз?
Поздрави!
[Image: ab218468.gif]
Volvo V40, 1999, 1.9Diesel - 95HP
[Image: ab276647.gif]
Volvo V70, 2007, 2.4D5 - 185HP
Reply

#63
Не можеш да изтриеш съобщението без диагностична програма!А за скоростите преди да тръгнеш по сервизи пробвай следното: Палиш,включваш на D за 5 секунди и връщаш на P - повтавяш и потретваш.После от Р включваш на R пак за 5 секунди и връщаш на Р - пак три пъти;Следва от Р на N за 5 секунди и връщане на Р - три пъти.През цялото време държиш педала на спирачката натиснат.Добре е предварително да подгрееш кутията.Гасиш двигателя и вадиш контактния ключ за 5-6 минути.После палиш и пробваш как е.Един колега съвсем скоро си оправи неговата така.И пиши какъв е резултата!Успех!
Reply

#64
pliva Wrote:.......Един колега съвсем скоро си оправи неговата така.И пиши какъв е резултата!Успех!
Колега това като някакво заклинание звучи.. не е сериозно..
Reply

#65
Volvo_xcxc Wrote:
pliva Wrote:.......Един колега съвсем скоро си оправи неговата така.И пиши какъв е резултата!Успех!
Колега това като някакво заклинание звучи.. не е сериозно..
Има го в чуждите форуми и миналата седмица един колега от групата във фейса си го оправи по тоя начин.Ще потърся поста му и ще ти го пратя!
Reply

#66
   
Reply

#67
Случая го гледах във групата. Чиста случайност според мен. Иначе това което е описано от колегата pliva е вярно като процедура, но само когато модула е в сервизен режим. Принципно това е една шеста част от стъпките по обучение на автомата.

До колегата тъпчо, колега не бързай да обвиняваш автомата има много фактори влияещи на това. По причините които описа на подбалканската по скоро ми изглежда като проблеме потенциометър на газта например. За най - сигурно закачете колата на диагностика и тя ще си каже, не гадай и не се ядосвай преди да имаш сигурен резултат. Успех!
Reply

#68
traffic Wrote:Случая го гледах във групата. Чиста случайност според мен. Иначе това което е описано от колегата pliva е вярно като процедура, но само когато модула е в сервизен режим. Принципно това е една шеста част от стъпките по обучение на автомата.

До колегата тъпчо, колега не бързай да обвиняваш автомата има много фактори влияещи на това. По причините които описа на подбалканската по скоро ми изглежда като проблеме потенциометър на газта например. За най - сигурно закачете колата на диагностика и тя ще си каже, не гадай и не се ядосвай преди да имаш сигурен резултат. Успех!
Не знам дали е случайност,но в американския форум на ХС-тата го има като масова практика.Лично аз не съм го пробвал!
Reply

#69
Здравейте, колеги!
Известно време не пишех, защото нямаше нещо ново, което да кажа по случая. За съжаление беше фалшива тревога и тъй като от скоро имам кола с АСК и всички ми казват колко са чувствителни те и аз все от затова се притеснявам. В петък я подкарах към сервиза и нещата бяха съвсем зле. Още с паленето колата започна да прекъсва и при опит да излезна от гаража отново угасна. През цялото време до сервиза прекъсваше и на всеки светофар за да не угасне, трябваше да включвам на Р и да давам газ. Като стигнах до сервиза така работеше, че майстора ме попита да не са ми сипали бензин, но не беше това проблема. В крайна сметка се оказа, че някакъв сензор, който мери налягане на рейката нещо се бъзика. Въпреки че не ми даваше някакви грешки, се оказа, че на компютър е показало, че губи данните от въпросния датчик - имало някаква хлабава връзка, която са отстранили и на този етап дори не се наложи да сменям сензора.
Сега искам да попитам за други две неща:
1. Понеже заради проблема откачах акумулатора, сега предните прозорци не ми слизат до долу като натисна копчето до край. Как се настройва това?
2. Забелязах още преди този проблем, че на левия дисплей до индикацията за нивото на горивото в резервоара има един триъгълник като стрелка, което ме навежда на мисълта, че тази индикация може да се смени с някаква друга - температура на антифриза например, но не намирам начин как може да стане това. Търсих и в User Manual-а, но не намерих. Можете ли да ми кажете дали има такава опция и как може да се направи това?
Благодаря Ви за постовете по-горе, както и за новите, които ще напишете Smile
Малко разводних темата, за което се извинявам!
[Image: ab218468.gif]
Volvo V40, 1999, 1.9Diesel - 95HP
[Image: ab276647.gif]
Volvo V70, 2007, 2.4D5 - 185HP
Reply

#70
typ4o Wrote:Здравейте, колеги!
Известно време не пишех, защото нямаше нещо ново, което да кажа по случая. За съжаление беше фалшива тревога и тъй като от скоро имам кола с АСК и всички ми казват колко са чувствителни те и аз все от затова се притеснявам. В петък я подкарах към сервиза и нещата бяха съвсем зле. Още с паленето колата започна да прекъсва и при опит да излезна от гаража отново угасна. През цялото време до сервиза прекъсваше и на всеки светофар за да не угасне, трябваше да включвам на Р и да давам газ. Като стигнах до сервиза така работеше, че майстора ме попита да не са ми сипали бензин, но не беше това проблема. В крайна сметка се оказа, че някакъв сензор, който мери налягане на рейката нещо се бъзика. Въпреки че не ми даваше някакви грешки, се оказа, че на компютър е показало, че губи данните от въпросния датчик - имало някаква хлабава връзка, която са отстранили и на този етап дори не се наложи да сменям сензора.
Сега искам да попитам за други две неща:
1. Понеже заради проблема откачах акумулатора, сега предните прозорци не ми слизат до долу като натисна копчето до край. Как се настройва това?
2. Забелязах още преди този проблем, че на левия дисплей до индикацията за нивото на горивото в резервоара има един триъгълник като стрелка, което ме навежда на мисълта, че тази индикация може да се смени с някаква друга - температура на антифриза например, но не намирам начин как може да стане това. Търсих и в User Manual-а, но не намерих. Можете ли да ми кажете дали има такава опция и как може да се направи това?
Благодаря Ви за постовете по-горе, както и за новите, които ще напишете Smile
Малко разводних темата, за което се извинявам!
По първия въпрос - <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=25229&p=212660&hilit=%D1%81%D1%82%D1%8A%D0%BA%D0%BB%D0%BE+%D0%BE%D0%B1%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5#p212660">viewtopic.php?f=10&t=25229&p=212660&hilit=%D1%81%D1%82%D1%8A%D0%BA%D0%BB%D0%BE+%D0%BE%D0%B1%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5#p212660</a><!-- l -->
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)