The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Автоматична скоростна кутия

#71
Здравейте...
Да споделя до къде стигнах с моята Aw-80SC ( 6-степенна, на 195 000км, с редовна смяна на маслото 4л. на 50 000км., закупена от МотоПфое)..
Проблема от година и половина беше превключване с удар от 3-та на 4-та при натоварване ( изкачване) и топло време. Смених си сам маслото с Mobil3309 като по учебник, но..уви!
Смених клапанния блок ( или мозъка както го наричат със селеноидите) при Пламен от Ботевград. Удоволствието ми струваше 2150лв. ( нов блок, масло и труд).
Автомобила в момента превключва уникално... Можеш да разбереш кога превключва само и единствено ако се загледаш в оборотомера!
Но..
Отново при натоварване ми изписа грешка: Transmission Service Required
Закачам VIDA : грешка в LockUp-a ( разбирам го , че торк конвертора преплъзва и не може да се заключи).
Според Пламен, трябва да се смени Торк Конвертора ( 2100лв.) , защото ще прецакам новия клапанен блок.
Та..питането ми е... наистина ли ще прецакам новия клапанен блок.. и разумна ли е цената за Торк конвертор ( рециклиран)?
Reply

#72
Привет на всички.

Включвам се и аз с въпрос за автоматика.
Отскоро започна да се чува и усеща едно неприятно изщракване (като лек удар) при потегляне, а при спиране (постепенно намаляване на скоростта) от време на време колата леко придърпва.
Опасенията са ми, че това може да е само скоростна кутия.
Колата е с 6 степенен автоматик.
Можете ли да препоръчате сервиз или майстор в или около София, където да знаят какво правят и имат опит с такъв тип скоростни кутии?

Благодаря Ви предварително.

Поздрави,
ГВ
Reply

#73
valkovg Wrote:Привет на всички.

Включвам се и аз с въпрос за автоматика.
Отскоро започна да се чува и усеща едно неприятно изщракване (като лек удар) при потегляне, а при спиране (постепенно намаляване на скоростта) от време на време колата леко придърпва.
Опасенията са ми, че това може да е само скоростна кутия.
Колата е с 6 степенен автоматик.
Можете ли да препоръчате сервиз или майстор в или около София, където да знаят какво правят и имат опит с такъв тип скоростни кутии?

Благодаря Ви предварително.

Поздрави,
ГВ
Чувал съм добри отзиви за ,,сервиза на Коко в ,,Малинова долина" - до ,,Камбаните" някъде,в Младост, и сервиза до ШЕЛ - Ботевград. Аз лично съм доволен и от МотоПфое-Люлин,поне за мнение от Мартин Добринов.(Сега ще ме оплюят :mrgreen: )
Reply

#74
Здравейте на всички,от 1,5 години съм с в70,автомат,обаче се развали,върви още ама може да ме остави всеки момент,
дали някой знае сайтове в които може да се сравни техническата характеристика на авт.ск.кутия с друга.Намерил съм една,на която всичко съвпада с моята,но на един от номерата последната цифра е друга.
Или пък ако знаете някъде специализирана автоморга за волво.Колата е 2000 кубика,180к.с.
Reply

#75
(07-26-2017, 12:32 PM)valkovg Wrote: Привет на всички.

Включвам се и аз с въпрос за автоматика.
Отскоро започна да се чува и усеща едно неприятно изщракване (като лек удар) при потегляне, а при спиране (постепенно намаляване на скоростта) от време на време колата леко придърпва.
Опасенията са ми, че това може да е само скоростна кутия.
Колата е с 6 степенен автоматик.
Можете ли да препоръчате сервиз или майстор в или около София, където да знаят какво правят и имат опит с такъв тип скоростни кутии?

Благодаря Ви предварително.

Поздрави,
ГВ

Това не е проблем на кутията. 

Има едни болтове точно под капачката на джантите с гумени тампончета. Въпросния звук е от там. Сменяш ги с нови заедно с тампончетата и си готов.
Reply

#76
Колега, orly_bg може да звъннете един телефон на В+З сервиз. До скоро имаха една кутия.
V70 2,4T AWD 
Reply

#77
Изчетох с интерес цялата тема.

И, о, ужас!

Колеги, моля ви се! Мозъци притежават само живи същества, птици, бозайници, водни обитатели, земноводни, дори и някои индивиди от човеците!
Скоростните кутии НЯМА как да имат МОЗЪК! Те са механични устройства, сглобени от хора! Съвземете се!
[Image: volvo-xc-60-r-design-d5-awd_medium.png][Image: citroen-c3-picasso_medium.png]
[Image: opel-movano-3500_medium.png]
Reply

#78
(08-26-2019, 04:06 PM)NuclearWinter Wrote: Изчетох с интерес цялата тема.

И, о, ужас!

Колеги, моля ви се! Мозъци притежават само живи същества, птици, бозайници, водни обитатели, земноводни, дори и някои индивиди от човеците!
Скоростните кутии НЯМА как да имат МОЗЪК! Те са механични устройства, сглобени от хора! Съвземете се!

Браво, сега можеш да се хванеш и да обиколиш 80-90% от големите сервизи в страната и да им обясниш, че нарицателното "мозък" което използват ВСИЧКИ те е пълен абсурд и да вземат да се съвземат...

Това ли беше най-конструктивното мнение което ти дойде до акъла?
Reply

#79
Същото е като ксерокс за копирна машина и хилти вместо къртач. Че е безумно да наричаш клапанен блок мозък никой не спори.

Баща ми се майтапеше с един негов шеф преди доста години, събира ги сутринта и - "Отивате там, вземате това, свършвате работата и се прибирате"...

Предлагам да не разводняваме повече темата.
Reply

#80
(08-24-2019, 11:40 AM)nogopechen6 Wrote: Колега, orly_bg може да звъннете един телефон на В+З сервиз. До скоро имаха една кутия.

Обадих се веднага,но е съвсем различна,оказа се че партидния номер трябва да е до последната цифра еднакъв,иначе не става,например мойта е 8636762,а 8636761 не става,благодаря,търся в момента и намирам 2бр.,ама цените са 800_900лв.уж перфектни....
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)