The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S60 d5 отключва и заключва от 3 път

#21
Значи съм в грешка аз!Бъркам се с батерията която захранва сирената на алармата.При моя модел нямираща се под десния калник..
От четеното във форума останах с впечатлението,че има независима батерия която захранва тази платка!?
И при отпадане на акумулатора за запалване главната батерия алармата остава активна..
Лаик съм и може да стм останал с погрешни изводи!
Ала е хубаво да го разбера,човек се учи вечно. Smile
Reply

#22
caby Wrote:
Zark Wrote:......
..... ти имаш съмнения точно в тази батерия или самата платка!?
.....

Не...не .Платката няма отделна батерия. Тя се захранва от акумулатора на автомобила. Имах в предвид да отделя физически захранването на платката от акумулатора и да свържа отделна ак.батерия . Съжалявам ако съм се изразил неправилно.

Батерията в сирената и приемника за дистанционно нямат много общо.

caby Wrote:Отделно съм се навил да си удължа и антената в огледалото , та да видя дали и това ще повлияе Big Grin

Да ще започне да работи по-зле.
1. Ще развалиш импеданса на антената.
2. Дължината на такъв тип антена се изчислява спрямо честотата на която работи приемника/предавателя.


Тези дни намерих в един шкаф второто дистанционно на колата, сложих му батерия - защото беше стояло около 3 години без. И работи точно по начина по който описвате по-горе.
На първо време ще му сложа свястна батерия, защото 2032 са доста разпространени батерии и има какви ли не ментета с капацитет от 1/30 от номиналния до нормалния си капацитет, а тези дистанционни са доста капризни от към батерия. Idea
Reply

#23
Това ми прилича на развалено бутонче или студена спойка на платката. Имал съм и друг път проблемо дистанционно при друга кола. Отваряш дистанционното, виждаш какво е положението вътре и готово.
Който търси - намира, който пита - знае!
Reply

#24
Tisho Wrote:.....
На първо време ще му сложа свястна батерия, защото 2032 са доста разпространени батерии и има какви ли не ментета с капацитет от 1/30 от номиналния до нормалния си капацитет, а тези дистанционни са доста капризни от към батерия. Idea

Мисля, че за тия години все щях да улуча подходящата батерия Big Grin . А повярвайте.....пробвал съм със всички налични на нашия и европейски пазар. Това в моя случай се изключва като причина :!: . Нищо лично към Tisho , но мисля че удължаването на антената с 3-4см (ако е възможно технически , разбира се) няма да влоши работата на приемника. Нямал съм случай до сега с такава манипулация в/у други автомобили, където резултата да е бил по лош. Последно преди няколко седмици направих това на джипката ми (Grand Cherokee), която имаше пОчти идентичен проблем. Сега увеличих обхвата на дистанционното с около 15м и то без един отказ на работата му, за тези седмици на работа.
Това разбира се ще направя след като .....
caby Wrote:.......... изолирам захранването на платката за дистанционното от захранването на колата и да го свържа към външна батерия, със стабилни 12V. ......
..... за да се убедя , че НЕ захранването е причината за проблема.
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#25
caby Wrote:
Tisho Wrote:.....
На първо време ще му сложа свястна батерия, защото 2032 са доста разпространени батерии и има какви ли не ментета с капацитет от 1/30 от номиналния до нормалния си капацитет, а тези дистанционни са доста капризни от към батерия. Idea

Мисля, че за тия години все щях да улуча подходящата батерия Big Grin . А повярвайте.....пробвал съм със всички налични на нашия и европейски пазар. Това в моя случай се изключва като причина :!: . Нищо лично към Tisho , но мисля че удължаването на антената с 3-4см (ако е възможно технически , разбира се) няма да влоши работата на приемника. Нямал съм случай до сега с такава манипулация в/у други автомобили, където резултата да е бил по лош. Последно преди няколко седмици направих това на джипката ми (Grand Cherokee), която имаше пОчти идентичен проблем. Сега увеличих обхвата на дистанционното с около 15м и то без един отказ на работата му, за тези седмици на работа.

Сложих нова батерия на моето дистанционно и в момента отключва и заключва както трябва. Има и една подробност, ако ключа е от сгъваемите, то задължително трябва да се проверят пластините дали контактуват добре с батерията. От тези контактни пластини може да имаш същия ефект! Тези дни ако ми остане време ще направя измервания и ще обесня по-подробно какво се случва с батерията и дистанционното.
Принципно при такъв дизайн на дистанционно е необходимо да има паралелно на батерията кондензатор, който да усигорява импулсния ток необходим на трансмитера в дистанционното за да излъчи необходимото. В нашите дистанционни такъв кондензатор няма. Няма и място където да може да се монтира допълнително такъв. Ако изходното съпротивление на батерията е по-голямо, от нормалното(всички знаем какви боклуци се внасят в БГ) при голям импулсен ток напрежението на батерията кляка и като няма кондензатора за който писах по-горе, ефекта е излъчване на сигнали с замазани фронтове, които приемника я разкодира, я не...

Удължаването на антената в приемника може и да доведе до по-добри резултати(видими) за голямо растояние, но реално може да се окаже че при близост на приемника и предавателя не работи. Дистанционните на колите работят с амплитудна модулация, и в приемника вериги за автоматично регулиране на усилването са екзотики. Има достатъчно теория изписана по въпроса, в нет-а е пълно с примери, калкулатори и т.н. как се смята антена. Прочети и ще ти стане ясно това което се опитвам да ти обесня.

caby Wrote:Това разбира се ще направя след като .....
caby Wrote:.......... изолирам захранването на платката за дистанционното от захранването на колата и да го свържа към външна батерия, със стабилни 12V. ......
..... за да се убедя , че НЕ захранването е причината за проблема.

Ако захраниш платката на дистанционното с 12v ще и решиш проблемите един път завинаги. И ще ти остане само ключа като единственно средство за влизане в колата... Big Grin :mrgreen:
Литиевите батерии тип 2032 са с номинално напрежение 3v... Idea
Reply

#26
Tisho Wrote:Ако захраниш платката на дистанционното с 12v ще и решиш проблемите един път завинаги. И ще ти остане само ключа като единственно средство за влизане в колата... Big Grin :mrgreen:
Литиевите батерии тип 2032 са с номинално напрежение 3v... Idea
Мисля,че колегата имаше в предвид ресивъра.Пишеше ,,платката ЗА дистанционното" ,а не ,,НА дистанционното" :?
Reply

#27
pliva Wrote:
Tisho Wrote:Ако захраниш платката на дистанционното с 12v ще и решиш проблемите един път завинаги. И ще ти остане само ключа като единственно средство за влизане в колата... Big Grin :mrgreen:
Литиевите батерии тип 2032 са с номинално напрежение 3v... Idea
Мисля,че колегата имаше в предвид ресивъра.Пишеше ,,платката ЗА дистанционното" ,а не ,,НА дистанционното" :?
Да... Big Grin .Така е .За богатия си опит в областта , рядко ми се е случвало да подам 12V на устройство с номинал примерно 3V. Може би аз не съм се изразил правилно, за което моля да бъда извинен.Но в общи линии мисля, че стана ясно за идеята която лансирам.

Tisho е много прав.....за всичко което описа предния пост и аз не му противореча, дори съм съгласен НО...
описвам моите наблюдения в/у моята кола и на тази база разсъждавам . А именно :
caby Wrote:......от мои лични наблюдения. За няколко години от както имам тоя проблем забелязах следното:
Ако напрежението на акумулатора е паднало ПОД около 10,8-10,5 V отключването става след N-тия опит. Това се случва при мен когато автомобила не се кара продължително време.
Нямам този проблем когато напрежението си е нормално - или по точно не е по малко от 11V .....

Върху това се фокусирам аз. Убеден съм , че при мен проблема НЕ е в дистанционното , и върху това няма за какво да спорим. Проблема за мен е в "другия телевизор" Big Grin , този който е в колата.
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#28
caby Wrote:
pliva Wrote:
Tisho Wrote:Ако захраниш платката на дистанционното с 12v ще и решиш проблемите един път завинаги. И ще ти остане само ключа като единственно средство за влизане в колата... Big Grin :mrgreen:
Литиевите батерии тип 2032 са с номинално напрежение 3v... Idea
Мисля,че колегата имаше в предвид ресивъра.Пишеше ,,платката ЗА дистанционното" ,а не ,,НА дистанционното" :?
Да... Big Grin .Така е .За богатия си опит в областта , рядко ми се е случвало да подам 12V на устройство с номинал примерно 3V. Може би аз не съм се изразил правилно, за което моля да бъда извинен.Но в общи линии мисля, че стана ясно за идеята която лансирам.

Имаш предвид приемника. Ясно. Smile

@Pliva - "платката на дистанционното" - като технически термин това еднозначно дефинира платката в самото дистанционно - демек предавателя. Wink Tongue


caby Wrote:Tisho е много прав.....за всичко което описа предния пост и аз не му противореча, дори съм съгласен НО...
описвам моите наблюдения в/у моята кола и на тази база разсъждавам . А именно :
caby Wrote:......от мои лични наблюдения. За няколко години от както имам тоя проблем забелязах следното:
Ако напрежението на акумулатора е паднало ПОД около 10,8-10,5 V отключването става след N-тия опит. Това се случва при мен когато автомобила не се кара продължително време.
Нямам този проблем когато напрежението си е нормално - или по точно не е по малко от 11V .....

Върху това се фокусирам аз. Убеден съм , че при мен проблема НЕ е в дистанционното , и върху това няма за какво да спорим. Проблема за мен е в "другия телевизор" Big Grin , този който е в колата.

Онова което е в колата, демек приемника за ДУ е модул монтиран в огледалото. Първите (S80 - 1999 -2001) антената е няколко навивки тел. След 2001 модула е друг и антената е на платката. Това за напрежението е малко странно, защото приемника работи на 5v. Другата особенност на тези приемници е, че работят на "time-slots", тоест изестно време се услушва дали някой нещо излъчва, след това изестно време "спи" и това се повтаря, идеята е по ниска консумация. Няма да ме учуди като падне напрежението на батерията (защото 10.8v за оловен акумолатор се счита за разреден акумолатор), времето през което приемника "спи" да се увеличава и това да рефлектира като по-бавна реакция на командите на дистанционното.
Ако самия RF приемник е дефектирал - мога да ти дам такъв, кофти е смяната му, защото е запоен на основната платка, но се сменя.

Ако беше някъде около наблизо щях да ти предложа да дойдеш да го погледнем на спектровия анализатор какво точно излъчва това дистанционно. И ако има проблем със самото дистанционно - вижда се(изместена централна честота, слабо излъчване и т.н.). Idea
Reply

#29
Tisho Wrote:Онова което е в колата, демек приемника за ДУ е модул монтиран в огледалото. Първите (S80 - 1999 -2001) антената е няколко навивки тел. След 2001 модула е друг и антената е на платката. Това за напрежението е малко странно, защото приемника работи на 5v. Другата особенност на тези приемници е, че работят на "time-slots", тоест изестно време се услушва дали някой нещо излъчва, след това изестно време "спи" и това се повтаря, идеята е по ниска консумация. Няма да ме учуди като падне напрежението на батерията (защото 10.8v за оловен акумолатор се счита за разреден акумолатор), времето през което приемника "спи" да се увеличава и това да рефлектира като по-бавна реакция на командите на дистанционното.
Ако самия RF приемник е дефектирал - мога да ти дам такъв, кофти е смяната му, защото е запоен на основната платка, но се сменя.

Ако беше някъде около наблизо щях да ти предложа да дойдеш да го погледнем на спектровия анализатор какво точно излъчва това дистанционно. И ако има проблем със самото дистанционно - вижда се(изместена централна честота, слабо излъчване и т.н.). Idea

Confusedhock: Това е което ми липсва като информация по въпроса :!: .Подозирах , че модула не работи на 12В. Но това което научих от тебе сега е доста полезна информация и по това което чета си мисля дали ниското напрежение не предизвиква това по дълго "услушване" на модула, преди да се осъзнае Big Grin . Логичното обяснение е това (за сега). Все пак ще направя опита с отделното захранване на приемника, както писах по рано. И ще имам в предвид, че работи на 5В. Това обаче след подобрение на времето, че не ми се "гъзи" Big Grin в тоя студ.
Благодаря Тишо. Ако и ти или някой колега се сетите още нещо -пишете и споделяйте, че май доста имат тоя проблем.
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#30
caby Wrote:Confusedhock: Това е което ми липсва като информация по въпроса :!: .Подозирах , че модула не работи на 12В. Но това което научих от тебе сега е доста полезна информация и по това което чета си мисля дали ниското напрежение не предизвиква това по дълго "услушване" на модула, преди да се осъзнае Big Grin . Логичното обяснение е това (за сега). Все пак ще направя опита с отделното захранване на приемника, както писах по рано. И ще имам в предвид, че работи на 5В. Това обаче след подобрение на времето, че не ми се "гъзи" Big Grin в тоя студ.
Благодаря Тишо. Ако и ти или някой колега се сетите още нещо -пишете и споделяйте, че май доста имат тоя проблем.

5-те волта едва ли ще се променят при ниско напрежение на акумолатора. Цялото това нещо се храни от едно LDO, а то може да потдържа 5v и при 7v входно.
Довечера ще направя малко снимки и обяснения кое какво е.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)