The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XC60 Скоростна Кутия

#1
Здравейте,

отскоро се сдобих с Волво XC60, което мога да опиша като най-готиният и съвършен, супер комфортен автомобил на света...

Колата е 2011, Ноември, 205к.с, 2.4 AWD5, автоматик-дизел.
Колата има дори още заводска гаранция в Германия.

ОБАЧЕ има някакъв странен проблем - сутрин при потегляне всичко е перфектно, но ако поработи колата малко и после включа на "драйв" и дам газ се усеща едно странно придърпване (направо подскачане). Това се случва само на "драйв", няма го на задна например.

Имам нужда от съвет къде и при кого да се консултирам за проблема.

Благодаря Ви Предварително за всички отговори!

Поздрави,
Меги
Reply

#2
Мото Пфое - Люлин. Wink

Щом е още в гаранция - там.
Reply

#3
Smile Благодаря!!! Обаче гаранцията е в Германия....едва ли тук ще я признаятSmile) въпреки това ще им звънна да ги попитам за някакъв час и какво биха могли да направят!
Reply

#4
ако не я признаят тук гаранцията, по евтино ще ти излезе да се закара колата в Германия , защото ако има проблем в автоматика, поне гаранционно ще я сменят там.
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#5
Здравейте,

отскоро се сдобих с Волво XC60, което мога да опиша като най-готиният и съвършен, супер комфортен автомобил на света...

Колата е 2011, Ноември, 205к.с, 2.4 AWD5, автоматик-дизел.
Колата има дори още заводска гаранция в Германия.

ОБАЧЕ има някакъв странен проблем - сутрин при потегляне всичко е перфектно, но ако поработи колата малко и после включа на "драйв" и дам газ се усеща едно странно придърпване (направо подскачане). Това се случва само на "драйв", няма го на задна например.

Имам нужда от съвет къде и при кого да се консултирам за проблема.

Благодаря Ви Предварително за всички отговори!

Поздрави,
Меги[/quote]
По-добре я закарай в МП да я видят.Може да И няма нищо.И при мен го има това чукане и вече повече от 70 000 км няма проблем.Или виж на някой колега със същата кола чукането дали не е същото!/е,и не бъркайте понятието ,,чукане"/ Wink
Reply

#6
meggie Wrote:Smile Благодаря!!! Обаче гаранцията е в Германия....едва ли тук ще я признаятSmile) въпреки това ще им звънна да ги попитам за някакъв час и какво биха могли да направят!

Ако е гаранция би трябвало да е признаят, влез на немския сайт на Волво и прочети в международна гаранция кво пише, мисля че до 3г се признаваше в целия ЕС.

А относно автомата понеже е по-старо поколение, не е с двоен съединител може би си внушаваш, ела в края на месеца на срещата в София тамън ще може да сравниш и ние да видим кое толкова подскача, иначе МП ще я закачат на диагностика, най-вероятно грешки няма да има и ще препоръчат смяна на масло което не е лошо да се направи.
Reply

#7
Гаранцията е международна стига до сега да е обслужвана в оторизиран сервиз на марката . Няма значение от къде е закупена, даже и от щатите да е. Преглежда се колата пуска се запитване до завода-производител и ако се признае от тях се подменя по гаранция. Отделно за колегите с по-нови коли, могат да проверят дали няма за техните коли активна сервизна акция. По някога, когато има дефектна част поставена в завода, завода пуска акция по оторизираните сервизи за подмяна( безплатно) Проверката става по VIN номер в случая в Мото-Пфое. Там където работя (няма да казвам къде, заради Dodo 155, че нещо много ги нарежда) е задължително всяка кола която влезе в сервиза да се проверява за сервизна акция. В Мото-Пфое съм питал за моята кола, имало е 7-8 сервизни акции до шестата година.
Reply

#8
Просто Страхотно!

Изобщо не очаквах толкова подробни и много отговори!!!

Утре 1ва задачка ми е да се обадя в МФ - после пиша за резултата, отношението и обясненията им, въпреки че отсега съм песимистично настроена във връзка с БГ обслужванетоSmile)) Но няма да загубя нищо за да пробвам.

А колкото до срещата в края на месеца къде мога да разбера детайли като дата, час и място?

Поздрави и Благодаря на всички за отговорите!!!
Меги
Reply

#9
meggie Wrote:Просто Страхотно!

Изобщо не очаквах толкова подробни и много отговори!!!

Утре 1ва задачка ми е да се обадя в МФ - после пиша за резултата, отношението и обясненията им, въпреки че отсега съм песимистично настроена във връзка с БГ обслужванетоSmile)) Но няма да загубя нищо за да пробвам.

А колкото до срещата в края на месеца къде мога да разбера детайли като дата, час и място?

Поздрави и Благодаря на всички за отговорите!!!
Меги


Мисля, че няма да има проблем с МП(София - Люлин имам предвид за останалите нямам наблюдения). Хората там са грамотни, имат документация и нужната апаратура.

За срещата: Като наближи ще се появи тема тук. За София е последната седмица от месеца. Всеки месец.
Reply

#10
meggie Wrote:Здравейте,

отскоро се сдобих с Волво XC60, което мога да опиша като най-готиният и съвършен, супер комфортен автомобил на света...

Колата е 2011, Ноември, 205к.с, 2.4 AWD5, автоматик-дизел.
Колата има дори още заводска гаранция в Германия.

ОБАЧЕ има някакъв странен проблем - сутрин при потегляне всичко е перфектно, но ако поработи колата малко и после включа на "драйв" и дам газ се усеща едно странно придърпване (направо подскачане). Това се случва само на "драйв", няма го на задна например.

Имам нужда от съвет къде и при кого да се консултирам за проблема.

Благодаря Ви Предварително за всички отговори!

Поздрави,
Меги

Здравей,

гаранцията тук в Англия е 3 години или 60000 мили/100000 км. Мисля, че е по същия начин в Германия и повечето страни от Западна Европа, освен ако не са си удължили гаранционните срокове, но Волво са примиум марка, така че леко ме съмнява. Системата е централизирана, и Мото Пфое могат да проверят това много лесно. Само дано да не започнат да се измъкват и да те пращат обратно там от където е закупен автомобила! Аз бих побързал на твое място, защото ако не си близо до 100 000 км то със сигурност Ноември ще дойде бързо, а ако има нещо в скоростната кутия и в Мото Пфое се "заигрят" с теб можеш да отървеш срока.

Успех, надявам се на приятна развръзка и пиши как се развиват нещата!

Поздрави
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)