The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Задна камера свързване, XC90

#1
Здравейте колеги. Mоже ли някой да ми каже може ли и как се свързва камера за задно виждане към монитора на вградената навигация на XC90. Камерата си е стандартна, PAL.(инсталирал съм си такава на другата кола, но там си има отделен монитор към нея)
Трябва ли да се сменя целия модул с навигацията или има някаква врътка с сигнала и изводите на конзолата?

Благодаря ви предварително.
Ако на една кола няма надпис на калника с кръвната група на шофьора, не ми я хвали.
Reply

#2
cdroman Wrote:Здравейте колеги. Mоже ли някой да ми каже може ли и как се свързва камера за задно виждане към монитора на вградената навигация на XC90. Камерата си е стандартна, PAL.(инсталирал съм си такава на другата кола, но там си има отделен монитор към нея)
Трябва ли да се сменя целия модул с навигацията или има някаква врътка с сигнала и изводите на конзолата?

Благодаря ви предварително.
Ето за тази камера става въпрос. <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ebay.com/itm/380914839711?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649">http://www.ebay.com/itm/380914839711?ss ... 1497.l2649</a><!-- m -->
Ако на една кола няма надпис на калника с кръвната група на шофьора, не ми я хвали.
Reply

#3
cdroman Wrote:Здравейте колеги. Mоже ли някой да ми каже може ли и как се свързва камера за задно виждане към монитора на вградената навигация на XC90. Камерата си е стандартна, PAL.(инсталирал съм си такава на другата кола, но там си има отделен монитор към нея)
Трябва ли да се сменя целия модул с навигацията или има някаква врътка с сигнала и изводите на конзолата?

Благодаря ви предварително.
Здравей, колега!
Мога да споделя, че електрониката на ВОЛВО е доста капризна към афтърмаркет части и е почти невъзможно да се подкара директно.
Специално камерата отзад е с отделен модул, който се закача на REM-a и после по оптиката си комуникара с ICM-a ... с други думи - няма жак, в който да вкараш директно тази камера и да тръгне.
Мога да ти препоръчам Радо или Роби от Мото-Пфое София, за да ги обяснят професионално нещата и какви са вариантите.
До момента каквото съм закачал е било свързано с използване само на оригинални части и инсталиране на апликейшъни - гадно, но така са си защитили системата.
Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#4
Благодаря за бързия отговор. няма да се отказвам така лесно. Все пак е монитор в края на краищата и може да му се подаде сигнал. Ако трябва ще разкача всичко и ще го ползвам само за монитор. за навигация ще се мисли за конзола по-нататък. А как да се свържа с въпросния Радо?
Благодаря.
Ако на една кола няма надпис на калника с кръвната група на шофьора, не ми я хвали.
Reply

#5
cdroman Wrote:Благодаря за бързия отговор. няма да се отказвам така лесно. Все пак е монитор в края на краищата и може да му се подаде сигнал. Ако трябва ще разкача всичко и ще го ползвам само за монитор. за навигация ще се мисли за конзола по-нататък. А как да се свържа с въпросния Радо?
Благодаря.
Обикновено така се случват нещата - започва да се използва само като монитор.
Но няма невъзможни неща, въпросът е да стане и да не изгори нещо при опитите, а те ще ти спестят нерви, време и т.н. Wink
Изпратих ти ЛС с телефоните им.
Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#6
cdroman Wrote:Благодаря за бързия отговор. няма да се отказвам така лесно. Все пак е монитор в края на краищата и може да му се подаде сигнал. Ако трябва ще разкача всичко и ще го ползвам само за монитор. за навигация ще се мисли за конзола по-нататък. А как да се свържа с въпросния Радо?
Благодаря.


Ако ще се ползва само за монитор - имам вече готово решение. На етап тестове е. Wink
Reply

#7
Tisho Wrote:
cdroman Wrote:Благодаря за бързия отговор. няма да се отказвам така лесно. Все пак е монитор в края на краищата и може да му се подаде сигнал. Ако трябва ще разкача всичко и ще го ползвам само за монитор. за навигация ще се мисли за конзола по-нататък. А как да се свържа с въпросния Радо?
Благодаря.


Ако ще се ползва само за монитор - имам вече готово решение. На етап тестове е. Wink

Благодаря първо на Dodo за отзивчивостта. Тишо, как вървят при теб нещата. много ми е интересно. Ако можеш някоя снимка да пуснеш, а може и да се видим. Камерата ми пристига след седмица някъде и ще трябва да започнат и при мен "пробите"Smile
Ако на една кола няма надпис на калника с кръвната група на шофьора, не ми я хвали.
Reply

#8
Здравей, колега!
Като си решил да използваш неоригинални аксесоари, ако желаеш виж и това: http://www.ebay.com/itm/5-TFT-Car-Rear-V...=undefined
Евентуално можеш и да го вградиш в горната част на таблото и да си запазиш навигацията. Който и вариант да избереш - успех!
Reply

#9
radinskig Wrote:Здравей, колега!
Като си решил да използваш неоригинални аксесоари, ако желаеш виж и това: http://www.ebay.com/itm/5-TFT-Car-Rear-V...=undefined
Евентуално можеш и да го вградиш в горната част на таблото и да си запазиш навигацията. Който и вариант да избереш - успех!

Благодаря за инфото. Имам го този монитор, само, че е 7". не съм стигнал още до този вариант, но ако пасне културно, без да се налага рязане на пластмаси и т.н. и този вариант не е лош. Оригиналният монитор е 6.5 ", та, уикенда ще гледам кое как пасва.
Поздрави.
Ако на една кола няма надпис на калника с кръвната група на шофьора, не ми я хвали.
Reply

#10
cdroman Wrote:Благодаря за инфото. Имам го този монитор, само, че е 7". не съм стигнал още до този вариант, но ако пасне културно, без да се налага рязане на пластмаси и т.н. и този вариант не е лош. Оригиналният монитор е 6.5 ", та, уикенда ще гледам кое как пасва.
Поздрави.

Не. Няма как да го монтираш - не се събира в кутията. Това вече съм го проверил.
Има разни китайци 6,5" но не са видими на слънце и това обезмисля цялото преправяне. Хубави дисплеи има но са скъпи. Успях да намеря такива, но цената е около 150 евро бройката и със съществуващата електроника не могат да се управляват. Трябва им и платка за управление. И на всичкото отгоре едва ли ще може да се подкара оригиналната навигация с преработения дисплей. Малко контролери потдържат 400х234. Китайските не. Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)