The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвет за покупка на Xc60

#11
Първо, благодаря за отзивите. Да действително мотора е D5, поне така започва номерът му. Но е 120kw по талон. бях извън страната за два дни и не знам какво се е случило с обявата. Може ,някой по-смел от мен ,да си я е купил. Ще се опитам с Софийското МП да свърша нещо, въпреки, че преди година ми казаха,че не им е вързана системата. Колата има сервизна книжка но освен дискове и спирачки и обслужване на 30,60,90 х.км.Нищо друго не пише. Прави впечатление че първата година е минала 30, втората 60 и тртата пак 30. Но що пък не.
Reply

#12
Джери Wrote:Първо, благодаря за отзивите. Да действително мотора е D5, поне така започва номерът му. Но е 120kw по талон. бях извън страната за два дни и не знам какво се е случило с обявата. Може ,някой по-смел от мен ,да си я е купил. Ще се опитам с Софийското МП да свърша нещо, въпреки, че преди година ми казаха,че не им е вързана системата. Колата има сервизна книжка но освен дискове и спирачки и обслужване на 30,60,90 х.км.Нищо друго не пише. Прави впечатление че първата година е минала 30, втората 60 и тртата пак 30. Но що пък не.
Това е 163 к.с. D5, софтуеърно намален заради дадени пазари.
Но италиаците са униклни - R-design, с навигация и дотам :lol: Тях само шареното ги радва. Няма системи, няма музика ... абе италианци Wink
Не знам защо, но те са ми били винаги еталон за мошеници и не мога да имам вяра на кола от тази държава ... по-добре си търси кола с история, а не сервизна книжка - на Горубляне можеш да намериш всякакви :lol:
Прегледай на МП обявите за ХС60, има няколко такива, които са с повече екстри и сигурна история от тази Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#13
Джери Wrote:Първо, благодаря за отзивите. Да действително мотора е D5, поне така започва номерът му. Но е 120kw по талон. бях извън страната за два дни и не знам какво се е случило с обявата. Може ,някой по-смел от мен ,да си я е купил. Ще се опитам с Софийското МП да свърша нещо, въпреки, че преди година ми казаха,че не им е вързана системата. Колата има сервизна книжка но освен дискове и спирачки и обслужване на 30,60,90 х.км.Нищо друго не пише. Прави впечатление че първата година е минала 30, втората 60 и тртата пак 30. Но що пък не.

Здравей,

те и трите мотора започват с Д5, защото са петаци! Wink
Volvo For life!
Reply

#14
JMI Wrote:
iasku Wrote:Доста пари за кола без каквато и да било сервизна история.

Парите са доста, защото колата е нова и модела държи цена, но си прав за сервизната историята. Тя може да се провери в МП много лесно, тъй като е била гаранционна и е обсужвана във Волво.
Не казвам, че цената е висока за XC60, напротив - даже твърдя, че XC60 на тези години и километри с пълна сервизна история ще струва повече. Но за такъв автомобил без последната и с явна интервенция под капака е доста висока Wink
Разбира се това е моето мнение - ще се дадат доста пари за сравнително нов автомобил, върху който не е известно кой се е упражнявал и има вероятност бързичко да го намразиш.
Поне в софийското МП има автомобили на близки години и цени, но с история.
Reply

#15
Dodo 155 Wrote:
Джери Wrote:Първо, благодаря за отзивите. Да действително мотора е D5, поне така започва номерът му. Но е 120kw по талон. бях извън страната за два дни и не знам какво се е случило с обявата. Може ,някой по-смел от мен ,да си я е купил. Ще се опитам с Софийското МП да свърша нещо, въпреки, че преди година ми казаха,че не им е вързана системата. Колата има сервизна книжка но освен дискове и спирачки и обслужване на 30,60,90 х.км.Нищо друго не пише. Прави впечатление че първата година е минала 30, втората 60 и тртата пак 30. Но що пък не.
Това е 163 к.с. D5, софтуеърно намален заради дадени пазари.
Но италиаците са униклни - R-design, с навигация и дотам :lol: Тях само шареното ги радва. Няма системи, няма музика ... абе италианци Wink
Не знам защо, но те са ми били винаги еталон за мошеници и не мога да имам вяра на кола от тази държава ... по-добре си търси кола с история, а не сервизна книжка - на Горубляне можеш да намериш всякакви :lol:
Прегледай на МП обявите за ХС60, има няколко такива, които са с повече екстри и сигурна история от тази Wink

Ако аз трябваше да оръся 40хилки за XC60, взимам ей това на момента - офертата е екстра, кола на 90000км, на 3г при гаранция 5г трябва да има още 2г гаранция.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.motopfohe.bg/mp_auto_details.php?id=3981&make=21&model=101&price_to=223000&year_after=1969&year_before=2014">http://www.motopfohe.bg/mp_auto_details ... efore=2014</a><!-- m -->
Reply

#16
Между другото, относно тези 5 години гаранция - на практика само първите 3 години са пълна фабрична гаранция. Допълнителните 2 години покриват само ограничено количество възли, в гаранционния талон трябва да пише какво точно е покрито.
Who Dares Wins
Volvo XC60 T6 P*
Reply

#17
Здравейте, чух се днес с Милен,който продаваше въпросното Волво. Оказа се, че дошъл някакъв от Молдова
и го е купил за жена си. Какви жени,а? Пък може да му е спасила живота. Здраве да е! Благодаря ви за съветите. Светнаха се за доста неща. До скоро!
Reply

#18
Действително колата в МП май си струва. Имаше нещо в тая от Варна,по западните къщи
нещо подобно, струва с 10-15х повече.
Reply

#19
Джери Wrote:Действително колата в МП май си струва. Имаше нещо в тая от Варна,по западните къщи
нещо подобно, струва с 10-15х повече.
Не съжалявай за тази, защото не е била твоята Wink
И определено търси ХС60 от МП, кола с история и т.н.
Ако купуваш нещо за 4-5000 лв., ОК, вземи го и от Горубляне, но за 30 000+ лв. - само на сигурно!
Следи им обявите, редовно излизат интересни коли.
Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#20
Dodo 155 Wrote:
Джери Wrote:Действително колата в МП май си струва. Имаше нещо в тая от Варна,по западните къщи
нещо подобно, струва с 10-15х повече.
Не съжалявай за тази, защото не е била твоята Wink
И определено търси ХС60 от МП, кола с история и т.н.
Ако купуваш нещо за 4-5000 лв., ОК, вземи го и от Горубляне, но за 30 000+ лв. - само на сигурно!
Следи им обявите, редовно излизат интересни коли.
Поздрави!

Не съм съгласен, макари че има известна истина, знаейки кой продава употребявани автомобили в родината. Коли на по 3-4 години се проверяват много лесно в оторизирани сервизи и всичко става ясно много бързо. Рецепта за покупка на автомобил втора ръка няма! МП са невероятно арогантни с цените си! Казвал съм го и тук го повтарям, обидно и нелепо е да искаш с продажбата на една кола в годината да изкараш заплатите на всичките "пасиянцаджии", които наричат себе си мениджъри! Да се точи ДДС от цената на колата, чрез фирма, която не ползва въпросното мпс си е кражба, от където и да го погледнем.
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)