The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo xc70 2003 г. - въпрос относно шум в купето

#1
Здравейте,
От известно време насам активно посещавам този форум и искам да изразя благодарност към всички участници в него за изказаните мнения и съвети, които са полезни и практически насочени към ползвателите на автомобили с марка "Volvo".
Почти вече една година съм собственик на "Volvo", модел xc70 с дизелов 2.4 л. мотор, година на производсто 2003 г. и имам изключително положителни впечатления от този автомобил. Макар и закупен "на старо" за сега автомобилът служи вярно и не създава почти никакви проблеми.
Разбира се, като един автомобил на повече от 10 г. има някои дреболийки, които като човек перфекционист ме човъркат.
Тъй като това е мястото за намирането на полезни съвети и инструкции реших да споделя едно от нещата, което леко ме дразни с надеждата да получа някаква яснота от тук споделящите компетентно мнение колеги.
Накратко: При развиване на срокост по-висока от 90 км./ч. в купето се чува шум от вятър, подобен на този при леко отворен прозорец. Шумът се чува от десния въздуховод при седалката до шофьора, където доколкото ми е известно се намира и перката на климатроника. Колкото е по-висока скороста, толкова повече се услилва шума.
Незнам дали има връзка с този проблем, но и при мен от време на време се чува пристъргване на перката на климатика, за който вече има споделено мнение по тази тема: <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=35444">viewtopic.php?f=10&t=35444</a><!-- l -->
Ще съм благодарен на всички, които споделят опит или мнение.
Пожелавам на всички здраве и радост от шофирането на автомобили "Volvo"
Reply

#2
Колега препоръчвам ти да свалиш вентилатора и да го почистиш и смажеш.
Едновременно с това да направиш оглед на клапата за вътрешен/външен въздух.
За шума: Направи проба като се появи да преместиш въпросната клапа в затворено състояние и сподели с нас има ли разлика.
Иначе по мое мнение Волво не са най-обезшумените автомобили поне не и моделите до 2006г.
ПП: Преди години имаш подобен шум и той идваше от гумите !!
1.Volvo 940, 1991, 2.0 turbo, B200FT, Estate
2.Volvo V70, 2002, 2.4 turbo, D5244T
3.Volvo S80, 2004, 2.4 turbo, D5244T
Reply

#3
Провери да не би колата да е останала без филтър на купето. Wink
Reply

#4
Благодаря за отговорите Smile . Ще се възползвам от дадените указания и ще споделя резултатите.
Reply

#5
Интересно. Има ли развитие по този въпрос ?
---
ex: C70 coupé ('00) 2.0T 226 hp
Reply

#6
Проверих филтъра на купето, който е сменян пролетта тази година. Проблемът явно не е от него.
Не намерих време и не съм свалил и изчистил вентилатора, но ще го направя, както ми препоръча kotuosho. При затворена клапата за външен въздух шумът продължава да го има. Имам чувстовото, че въздуха прониква от горния десен малък въздуховод, за който няма възможност ръчно да се запуши с клапа.
Reply

#7
bxc70 Wrote:Проверих филтъра на купето, който е сменян пролетта тази година. Проблемът явно не е от него.
Не намерих време и не съм свалил и изчистил вентилатора, но ще го направя, както ми препоръча kotuosho. При затворена клапата за външен въздух шумът продължава да го има. Имам чувстовото, че въздуха прониква от горния десен малък въздуховод, за който няма възможност ръчно да се запуши с клапа.
Разгледай в тубата клипове как се сваля този вентилатор, там ще видиш и кои части как са разположение.
Не е голяма галимация, но хубаво да си подготвен Wink
Моторчето му смажи осите и много внимавай, ако вадиш ротора!
Аз имах подобен шум, но при мен беше от самото моторче - църкаше и съскаше странно, но след почистване и смазване, вече е безшумно.
Успех!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#8
При мен също го има този шум, има и странно цъкане-щракане понякога /чува се, че е от тъблото, но не бях се сетил, че може да е от вентилатора...
Досега мислех, че е от скъсано уплътнение...
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.zanderbg.com">www.zanderbg.com</a><!-- w -->
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)