The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XC60 - Избор и по-важни екстри

#11
georgebg Wrote:Благодаря, явно избора ще е между 185 и 205 , само не мога да разбера разлика има ли в желязото или е само софтуер , защото 185 от всички останали май е най-голямата ламя, а ако се гледа 205 - там пък обявите са доста редки.
И някой знае ли някой белгийски/холандски сайтове, че имам човек около границата германия/белгия/холандия. а в белгия разбрах че има завод за xc60.

Разлики между 185 и 205 има в турбото, инжекторите, ЕГР-а, а може би и други. При стария турбото е единично с променлива геометрия, а при новия е двойно. Освен това има разлика и в емисиите - старият покрива стандарт Евро 4, а новият 5.
S60 D5 Momentum, 163hp MT, 2005
Reply

#12
Моя избор на двигател би бил най-мощния предлаган дизел, без колебание! Wink
Със сигурност на разход ще е подобен на останалите, дори може и да е по-икономичен, в определени моменти...
Ако пък и лодка ще теглиш, тогава не знам защо изобщо питаш... Smile
Според "клиничните проучвания" при автомобилите е оптимално 1 к.с. мощност да тегли максимум около 10 кг.(тегло на автомобила) Wink
Не помня къде го бях чел, но ми изглежда много логично.
За други екстри, като навигация, кожа, ксенони и т.н., ако не е нова колата, ще ти бъде трудно да ги съчетаеш оптимално! Но ти пожелавам успех!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#13
georgebg Wrote:Благодаря, явно избора ще е между 185 и 205 , само не мога да разбера разлика има ли в желязото или е само софтуер , защото 185 от всички останали май е най-голямата ламя, а ако се гледа 205 - там пък обявите са доста редки.

Дам както каза колегата 205к.с. е Би-турбо т.е. две турбини с каскадно пълнене за по-голям въртящ момент в ниските обороти ама до 2010г. пак си е Евро 4,което за България в момента няма значение де.
Ако говорим за разход 215к.с. е най-икономичен, 205к.с. гори с до литър повече,а за 185к.с. нямам пряко наблюдение на ХС60,но го имаме на ХС70 и наистина е голям ламер.

Моето си го намерих в mobile.de ,като там избора е доста по-голям от тук, километрите са 99% реални.
Reply

#14
<!-- m --><a class="postlink" href="http://suchen.mobile.de/auto/volvo-xc-60.html?isSearchRequest=true&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&lang=de&scopeId=C&makeModelVariant1.makeId=25100&makeModelVariant1.modelId=40&maxFirstRegistrationDate=2011-12-31&minPowerAsArray=147&minPowerAsArray=KW&fuels=DIESEL&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&features=NAVIGATION_SYSTEM&features=XENON_HEADLIGHTS">http://suchen.mobile.de/auto/volvo-xc-6 ... HEADLIGHTS</a><!-- m -->
Reply

#15
georgebg Wrote:Благодаря, явно избора ще е между 185 и 205 , само не мога да разбера разлика има ли в желязото или е само софтуер , защото 185 от всички останали май е най-голямата ламя, а ако се гледа 205 - там пък обявите са доста редки.
И някой знае ли някой белгийски/холандски сайтове, че имам човек около границата германия/белгия/холандия. а в белгия разбрах че има завод за xc60.
Виж тук - изпробвано е - <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.muehlenhort.de/index.php?article_id=9">http://www.muehlenhort.de/index.php?article_id=9</a><!-- m --> В Холандия са скъпи!
Reply

#16
според мен колега вземи кола с най-големия и мощен двигател и с всички възможни екстри,
а пък ако някои ти идват в повече... просто не ги използвай...
комфорта и лукса по време на пътуване си е много хубаво нещо 8-)
а и динамиката на пътя винаги е от значение... :mrgreen:
Infiniti Q60 Cabrio 320hp
Infiniti EX37 GT Premium 320hp eх
Volvo XC90 2.5T 210hp ex
Volvo 760GLE 2.4TD 105hp ex
Reply

#17
Jeronimous Wrote:според мен колега вземи кола с най-големия и мощен двигател и с всички възможни екстри,
а пък ако някои ти идват в повече... просто не ги използвай...
комфорта и лукса по време на пътуване си е много хубаво нещо 8-)
а и динамиката на пътя винаги е от значение... :mrgreen:
+1
BG VOLVO Member #00409
Reply

#18
Колега не се залъгвай с 2.4 - 163 коня.Наистина е доста тромав, но все пак зависи от стила на каране.Аз обичам да карам малко по бързо и този двигател леко ме дразни. Добрият факт е, че джипката я карам изключително през зимните месеци и тогава не можеш да караш на скорост винаги.За теб мисля, че добрият избор е поне 185к защото имаш и лодка.За разхода на гориво мога да кажа че е сравнително висок. Смесено каране 11.3-11.5 литра.Казвам висок в сравнение с Мерцедеса ML 280 на жена ми който има разход 11 литра, а е 2800 кубика и е по-тежък.
Но като кеф на каране за мен Волвото е по гот.
Reply

#19
да, след като вчера окончателно се разбра, че съм с пълна щета на предния ми автомобил, започвам да търся вече по-сериозно, лошото е че в момента не намирам 60-ка която да ми хване окото, при бюджета, който единодушно сам си гласувах Smile - 40к.... в МП окото ми хвана един ХС90 r-design за 38к, лошото е 90-ките ми идват малко по-големи от личните ми предпочитания, а и не искам да се повтарям с баща ми Smile ...
Интересно ми стана, макар и извън темата, колегата с Infiniti EX37 GT Premium 320hp, да сподели преки впечатления при сравнението с хс 90 , че гледам нещо много ги продават в момента от Infiniti София Smile..
и някой гледал ли е тази: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21419193816327465&slink=8twn7k">http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=8twn7k</a><!-- m -->
какво и има че повече от месец се задържа ....
Reply

#20
По принцип вкарват повечето коли по поръчка,собственика е от Варна,наскоро се преместиха на Суходол. Всички автомобили се докарват на ход от Франция или Германия. За километрите трябва да проверишв Мото Пфое,защото мисля,че ги връщат.Иначе имат доста добри оферти и повечето автомобили не са "дроб". Тая 60 ка е доста странна. Има ел. регулиране на седалките,а няма подгрев Confusedhock:
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)