The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo S40 2.0D ТУРБО

#11
Не можаха да ми кажат със сигурностжи май ше остане за утре. Честно да ви кажа, взех я като надеждна кола, ама май-май...започвам леко да се разочаровам от постоянноте ремонти по нея (за ся).
Reply

#12
Колега, проблемът за твоя автомобил идва от липсата на точна диагностика.
С това темпо на грешно наливане на пари скоро ще докараш разходи като за още една кола.
:?
Иначе дебитомерът може да показва грешни показания при запушен DPF и при куп още проблеми!

Всеизвестна истина - българинът е класически пример за (авто)мазохист.
Учредител на Волво клуб България.
Притежател на  клубна карта № 0014.

VOLVO 460  1.7  '91
За помощ: 089 66 42 887
[Image: 362784.gif]

Няма по-голяма сила от усмивката и добрата дума!
Reply

#13
Ми май е това, да. Неточна диагностика. Сега се съмняват в турбото или по-скоро в някакъв тампон, който бил капсолован, та в Неделя съм се разбрал д свалим турбото и да го разгледат.
И още нещо. Докато я карам и най-вече при изпреварвания, до 2000 оборота е стрела и е много пъргава, има си яко ряз, обаче стане ли 2500 оборота връща и газ, и инерция и мощност, сякаш трактор пичва да я дърпа назад, а педала на газта ми е до ламарината. Вече мине ли 2500 оборота пак дръпва и пак става звяр. Значи в периода, в който тряя да поеме и да се включи турбото, запичва да се чува и едно бучене като от някаква перка. Обясниха ми, че тя е била за вкарване на въздух в турбото. Но дали вкарва малко, дали вкарва повече от колкото трябва, дали някоя от стрелите е счупена още не се знае. Та да видим ся в Неделя вече кво ще ми кажат.
Reply

#14
bayo Wrote:Ми май е това, да. Неточна диагностика. Сега се съмняват в турбото или по-скоро в някакъв тампон, който бил капсолован, та в Неделя съм се разбрал да свалим турбото и да го разгледат.
И още нещо. Докато я карам и най-вече при изпреварвания, до 2000 оборота е стрела и е много пъргава, има си яко ряз, обаче стане ли 2500 оборота връща и газ, и инерция и мощност, сякаш трактор пичва да я дърпа назад, а педала на газта ми е до ламарината. Вече мине ли 2500 оборота пак дръпва и пак става звяр. Значи в периода, в който тряя да поеме и да се включи турбото, запичва да се чува и едно бучене като от някаква перка. Обясниха ми, че тя е била за вкарване на въздух в турбото. Но дали вкарва малко, дали вкарва повече от колкото трябва, дали някоя от стрелите е счупена още не се знае. Та да видим ся в Неделя вече кво ще ми кажат.


"Перка вкарваща въздух в турбото,... дали вкарва малко, дали вкарва повече,... капсулован тампон ... да свалим турбото да го разгледаме в неделя ..."

Извинявам се колега bayo, но май си си намерил другарчета да се учат на колата ти.
Така както сте тръгнали, ми вземете свалете и двигателя да го разгледате ...
:roll:
Повтарям се, но няма как:
Първо ДИАГНОСТИКА!
Учредител на Волво клуб България.
Притежател на  клубна карта № 0014.

VOLVO 460  1.7  '91
За помощ: 089 66 42 887
[Image: 362784.gif]

Няма по-голяма сила от усмивката и добрата дума!
Reply

#15
Като си от Сандански, що не отидеш до МП Благоевград и не си провериш автомобила?!
Ще инвестираш много по-малко пари със сигурност при хора, които са наясно с колата ти, отколкото да пръскаш по майстори дето сигурно и хабер нямат какво точно да направят...
Или се учат на колата ти.
Поздрави!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#16
Като чета какво ми пишете, май-май повече от товада сте прави няма накъде! Ся ще разгледам в нета за МП Благоевград. Аз даже не знаех, че там има.Много благодаря!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)