The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Тестове и мнения за летни гуми 2015

#11
pliva Wrote:
JMI Wrote:Незнам кое ти пълни душата и каква хегемония на Континентал, като Мишелин пак са на първо място и то в най- масовия размер! :lol:
Кога най-после ще спреш да се заяждаш за щяло и нещяло???!!!Не виждам тук някой изобщо да споменава ,,Мишелин"!Детска градина!!!

Напротив, аз не се заяждам, а искренно се забавлявам! Това е едно и друго, аз споменавам Мишелин, след като са на първо място в класацията на ADAC, мисля че е редно да се отбележи, защото ако Континетал бяха там щеше да се чуе до Англия, колко са велики. Big Grin

Още повече, аз карам около година на V60-ката Primacy 3 и мога да ти кажа, че е разкошна гума без компромис- най-добрата гума в класа си. Като гледам и доста мили ще и навъртя, защото вече имам около 15-16000 навъртяни и не е мръднала. Wink
Volvo For life!
Reply

#12
JMI Wrote:
pliva Wrote:
JMI Wrote:Незнам кое ти пълни душата и каква хегемония на Континентал, като Мишелин пак са на първо място и то в най- масовия размер! :lol:
Кога най-после ще спреш да се заяждаш за щяло и нещяло???!!!Не виждам тук някой изобщо да споменава ,,Мишелин"!Детска градина!!!

Напротив, аз не се заяждам, а искренно се забавлявам! Това е едно и друго, аз споменавам Мишелин, след като са на първо място в класацията на ADAC, мисля че е редно да се отбележи, защото ако Континетал бяха там щеше да се чуе до Англия, колко са велики. Big Grin

Още повече, аз карам около година на V60-ката Primacy 3 и мога да ти кажа, че е разкошна гума без компромис- най-добрата гума в класа си. Като гледам и доста мили ще и навъртя, защото вече имам около 15-16000 навъртяни и не е мръднала. Wink
Какво значи ,,и не е мръднала"? Ако за 15-16 000 мили няма съществено износване,не мисля че говори добре за качествата на една гума!Гума,която има добро сцепление се износва по-бързо от гума,при която сцеплението е лошо.А иначе аз също харесвам Мишлена,и летни и зимни.Просто в по-долните постове никой не споменаваше ,,Мишелин"!
Reply

#13
Аз пък харесвам Bridgestone Turanza ER300 (в този клас), ама май вече не се произвежда! :lol:
Всъщност, каквито и гуми да изберем, ако са среден към висок клас, нови са, и с хубав DOT едва ли ще сгрешим...
Надали някой от нас кара на предела на възможностите колата си, че да търси и максимума на гумите Wink Това не е F1 Racing
Като има тема за произшествия във форума, нека колегите които писаха там, ако имат желание да споделят и с какви гуми са били "обути" като се е случила "случката"... Smile Интересно ще е.
Да, ще каже някой - "на сняг тегли по-добрe", "на дъжд няма аква планинг"... Ама пак си зависи и от задкормилното устройство!
Аз като се забих в пясъците с летните Мишелин Latitude с X5-цата си (докато я имах), гумите ли ми бяха виновни...?!
Въртях като ненормален и събрах половината Синеморец да ми се смее Big Grin Big Grin Big Grin
Тука споровете са като за яйцето и кокошката, всеки е прав... Big Grin Затова и споровете са излишни!
Поредната какафония - бензин/дизел, АСК/РСК... гуми...
Всеки си има мнение и възможност за избор!
По-полезно ще е, вместо да се убеждаваме за очевадни неща, да видим какви полезни практически и практични съвети и опит можем да си разменим!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#14
Spurs Wrote:Аз пък харесвам Bridgestone Turanza ER300 (в този клас), ама май вече не се произвежда! :lol:
Всъщност, каквито и гуми да изберем, ако са среден към висок клас, нови са, и с хубав DOT едва ли ще сгрешим...
Надали някой от нас кара на предела на възможностите колата си, че да търси и максимума на гумите Wink Това не е F1 Racing
Като има тема за произшествия във форума, нека колегите които писаха там, ако имат желание да споделят и с какви гуми са били "обути" като се е случила "случката"... Smile Интересно ще е.
Да, ще каже някой - "на сняг тегли по-добрe", "на дъжд няма аква планинг"... Ама пак си зависи и от задкормилното устройство!
Аз като се забих в пясъците с летните Мишелин Latitude с X5-цата си (докато я имах), гумите ли ми бяха виновни...?!
Въртях като ненормален и събрах половината Синеморец да ми се смее Big Grin Big Grin Big Grin
Тука споровете са като за яйцето и кокошката, всеки е прав... Big Grin Затова и споровете са излишни!
Поредната какафония - бензин/дизел, АСК/РСК... гуми...
Всеки си има мнение и възможност за избор!
По-полезно ще е, вместо да се убеждаваме за очевадни неща, да видим какви полезни практически и практични съвети и опит можем да си разменим!
Да,абсолютно съм съгласен с теб,но не мога да проумея как на някои хора им доставя удоволствие(забавляват се),като постоянно се заяждат с някого!
Reply

#15
Ако се чудите дали да си вземете Кумхо - бързо износване, мек борд...
Цената е добра, но по-добре потърсете друг вариант.


JMI Wrote:Напротив, аз не се заяждам, а искренно се забавлявам!
Данчо освен да четеш, кой е писал, прочети и какво е писал!
Влади е цитирал статията за "хегемонията на Континентал-а" и се надсмива над нея,
а ти го цитираш все едно това са негови думи.
Вземи се позамисли защо 3-4 човека ти казват, че се заяждаш.
Reply

#16
Cavalera Wrote:
JMI Wrote:Напротив, аз не се заяждам, а искренно се забавлявам!
Данчо освен да четеш, кой е писал, прочети и какво е писал!
Влади е цитирал статията за "хегемонията на Континентал-а" и се надсмива над нея,
а ти го цитираш все едно това са негови думи.
Вземи се позамисли защо 3-4 човека ти казват, че се заяждаш.
Благодаря ти, че го написа вместо мен, за да не се говорят после разни неща Wink

btw ... Тест за чистачки - звучи ми много интересно! Винаги съм си мислил какви пера ползват "оригиналните" чистачки, защото винаги изкарват най-много :roll:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#17
Колеги ясно ми е че всеки си харесва нещо, най-малкото защото си го е купил(някои не си признават че са се прецакали или поради финансови причини не са могли да си позволят по-добро).
Нека да даваме само мнения от сорта "карам от едиколко си км и впечатленията са ми бля-бля-бля", все пак не си сменяте гумите всеки месец та да имате впечатления от 5 марки и то точно но този автомобил.
Има и тестове които са сравнително обективни, споделяйте ги пък кой какво ще си избере си е негов проблем.
ex XC90
Reply

#18
zorba Wrote:Колеги ясно ми е че всеки си харесва нещо, най-малкото защото си го е купил(някои не си признават че са се прецакали или поради финансови причини не са могли да си позволят по-добро).
Нека да даваме само мнения от сорта "карам от едиколко си км и впечатленията са ми бля-бля-бля", все пак не си сменяте гумите всеки месец та да имате впечатления от 5 марки и то точно но този автомобил.
Има и тестове които са сравнително обективни, споделяйте ги пък кой какво ще си избере си е негов проблем.
+1
И нека мненията не са откровено заяждане или надцакване, кой е по-по-най... Big Grin
Темата се размива и накрая ценните мнения остават 2-3 от стотина... Wink
Поздрави!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#19
Cavalera Wrote:
JMI Wrote:Напротив, аз не се заяждам, а искренно се забавлявам!
Данчо освен да четеш, кой е писал, прочети и какво е писал!
Влади е цитирал статията за "хегемонията на Континентал-а" и се надсмива над нея,
а ти го цитираш все едно това са негови думи.
Вземи се позамисли защо 3-4 човека ти казват, че се заяждаш.

Калине,

защо имам усещането, че в момента, който цитирам Владимир или напиша нещо свързано с него, ще го изтълкувате като заяждане. Прочете пак какво съм написал и опитайте да намерите провокация! Wink

Къде ги преброи 3-4ма човека като само Пламен нещо изнегодува в ранния следобяд, но ми се струва и той по енерция, видял, че цитирам Владимир нещо, а значи пак се заяждам!
Volvo For life!
Reply

#20
pliva Wrote:Какво значи ,,и не е мръднала"? Ако за 15-16 000 мили няма съществено износване,не мисля че говори добре за качествата на една гума!Гума,която има добро сцепление се износва по-бързо от гума,при която сцеплението е лошо.А иначе аз също харесвам Мишлена,и летни и зимни.Просто в по-долните постове никой не споменаваше ,,Мишелин"!

Означава, че не е се износила, но тези митове за доброто сцепление и бързо износване, може да са били вярни през далечната вече 1985 година! Wink
От доста време големите производители харчат сериозни пари за рисърч при правенето на гуми. Останалите просто се опитват да копират.
Мишелин имат "рецептата" за дълголетието на полимера с добре балансирани качества. Мен това не ме учудва, толкова, защото трудно ще намериш по добре балансирана гума на пазара от Primacy 3 или Energy Saver +. Ако повечето добри марки имат качествата на Мишелина те губят винаги в едно, в пробега! Там Мишелин трудно се бият (ако въобще) и за малката ценова разлика между тях и останалите "големи" на пазара, аз избирам тях! Мисля, че всеки мислещ човек може да ги види тези неща.
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)