The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Мнение за Volvo XC90 2005

#11
Върнах се от Варна - делфинариум, разходка и тест драйв на това от Фото Мое. Много е възможно да го взема. Обаче, пичове, видях какво е правено по колата. Ми, то само дето двигател, купе и салон не е сменян. Как е възможно такова нещо. Ами аз, ако това всико наистина е било нужно да се смени, си купувам не кола, а касичка. Сериозно се замислих искам ли такава кола. Кажете ми, моля колко струва фар и огледало, които са ОЕМ и не са от Фото Мое.
Вашите коли така ли са - постоянно ли сменяте нещо? Раздатка, АСК, полуоски. Колата е с ангренажен ремък - имало и вариант с верига, но тая е с ремък. Кола на реални 300 000 км, която карах завчера е с по-малко износен волан и скоростен лост от тази на 177 000 км. Били реални. Има си и книжка. Или това е един от най-нерентабилните СУВ-ове или кораво са го цедили човека Confusedhock:
Иначе, автомата е добре, пукната броня - дупица отпред вдясно, изтрита боя по дръжките на вратите, счупено шофьорско огледало (без БЛИС). На зиг заг XC90 се клати повече от Трайбека.
Reply

#12
Тази е на колега от форума, изкупена е доста под тази цена по спомени// иначе нали не очакваш че кола на 10г ще сменяш само масло и ще сипваш гориво. нормално е да се прави/ да се чупи пак да се прави има в МП XC90 с 24 месеца гаранция ама и цената им е друга. От това което съм гледал е един от евтините за поддръжка SUV-ве в сравнение със събратята си - RR/ VW Toureg/ Audi Q7/ BMW X5 - е от тия 4-те и 4-те са с въздушно окачване, кекави скорости не толкова дарако устоичиви двигатели, другото е бял кахър.

Иначе по питането - фар 800лв/ огледалото беше 500лв май.
Reply

#13
Както и да е, предстои ми оферта. Малко слаб ми идва мотора и може и на V8 да скокна. Като цяло Volvo XC90 е удобна кола. Това от наистина едър човек Smile
Чудя се още, но бърза работа нямам.

ПП Има коли, на по 10 години, които купувайки ги не сменяш раздатки, автомати, полуоски и др. Сменяш ремъци, ролки, масла, филтри, спирачни дискове и накладки, някой и друг датчик, биалетка, тампон, накрайник. Купуваш гуми. Направил си си сметката за пружините и амортесьорите и ако нямаш късмет сменяш, но не се юрваш да подменяш АСК, например. Господин Форд е казал, че кола трябва да може да се купи с 6 средни работни заплати, а после се разчита на сервизното обслужване...
Reply

#14
Фара го видях на фактура, че 2013 е струвал ~ 1200 лв, а огледалото е около 300 лв (така ми казаха), но заедно с конзолата.

ПП Клавиатурите на лаптопи ACER, от тези с откачащи се копчета е ОТВРАТ. Смених я и е още по-зле! Това защото ми писна да редактирам или пък пиша и ме връща в средата на горния ред... :evil:
Reply

#15
petr0ff Wrote:Както и да е, предстои ми оферта. Малко слаб ми идва мотора и може и на V8 да скокна. Като цяло Volvo XC90 е удобна кола. Това от наистина едър човек Smile
Чудя се още, но бърза работа нямам.

ПП Има коли, на по 10 години, които купувайки ги не сменяш раздатки, автомати, полуоски и др. Сменяш ремъци, ролки, масла, филтри, спирачни дискове и накладки, някой и друг датчик, биалетка, тампон, накрайник. Купуваш гуми. Направил си си сметката за пружините и амортесьорите и ако нямаш късмет сменяш, но не се юрваш да подменяш АСК, например. Господин Форд е казал, че кола трябва да може да се купи с 6 средни работни заплати, а после се разчита на сервизното обслужване...

Тази от МП трябва да е обслужена така че да не сменяш ролки,ремъци,масла,филтри,накладки, амортисьори, а за АСК V8 е много по вероятно да счупи кутия отколкото 2.5 има няма 120НМ(пирона) повечко в полза на ковчега на скоростите*; от това което виждам ACK е най-проблемния агрегат.
Reply

#16
Що не вземеш да си купиш един Туарег или ML...?!
Не знам какво си представяш, че ще караш, ама като ти чета мненията искаш поддръжка на Лада Нива и мощност и скорост на Porsche Cayenne GTS... Wink
Volvo е начин на мислене, както обича да казва един приятел, другото са просто приказки...
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#17
Няма такова нещо. възмутен съм, че за 100 000 км на тази кола са подменили АСК, раздатка, полуоски и още доста други неща, а тя сега е на 180 000 км, т.е. ако тези части са били наистина за подмяна се сещате, че аз съм следващия който до двадесетина хил. км ще ги смени пак! Пластмасите на колата - тези на средната конзола също не ми вдъхват доверие - като ги хвана отзад, от към задните седалки и ги разклатя се клати цялата конзола, та дори и часта която е между таблото. В един от сайтовете за коли втора употреба, които четох снощи, голяма част от американците се оплакваха точно от тези пластмаси. По-точно негодуваха как може за тези пари всичко де що е пластмаса да дрънчи и да се чупи. На вчерашната корите на вратите отпред бяха също сменяни.
А относно твърдението, че искам качество за малко пари - понапишете в нета Volvo XC90 2005 и ще се напрочетете на гневни американци и европейци, които се чудят как за толкова пари АСК може да се развали на толкова малко километри и други такива. Не е като да нямат парички, ама не са на принципа "Щом е мое е най-хубаво!"
Reply

#18
petr0ff Wrote:Няма такова нещо. възмутен съм, че за 100 000 км на тази кола са подменили АСК, раздатка, полуоски и още доста други неща, а тя сега е на 180 000 км, т.е. ако тези части са били наистина за подмяна се сещате, че аз съм следващия който до двадесетина хил. км ще ги смени пак! Пластмасите на колата - тези на средната конзола също не ми вдъхват доверие - като ги хвана отзад, от към задните седалки и ги разклатя се клати цялата конзола, та дори и часта която е между таблото. В един от сайтовете за коли втора употреба, които четох снощи, голяма част от американците се оплакваха точно от тези пластмаси. По-точно негодуваха как може за тези пари всичко де що е пластмаса да дрънчи и да се чупи. На вчерашната корите на вратите отпред бяха също сменяни.
А относно твърдението, че искам качество за малко пари - понапишете в нета Volvo XC90 2005 и ще се напрочетете на гневни американци и европейци, които се чудят как за толкова пари АСК може да се развали на толкова малко километри и други такива. Не е като да нямат парички, ама не са на принципа "Щом е мое е най-хубаво!"

Колега, разбрах че искаш да сменяш само масла и филтри и да наливаш гориво - всички го искаме. Но при вноса втора ръка в Бг които са от тристахилядници на горе май нямаме голям избор.
Ако набор 2005 толкова ти боде очите - да сменим заглавието за мнение ХС90 2007 след фейса? Smile
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#19
petr0ff Wrote:Няма такова нещо. възмутен съм, че за 100 000 км на тази кола са подменили АСК, раздатка, полуоски и още доста други неща, а тя сега е на 180 000 км, т.е. ако тези части са били наистина за подмяна се сещате, че аз съм следващия който до двадесетина хил. км ще ги смени пак! Пластмасите на колата - тези на средната конзола също не ми вдъхват доверие - като ги хвана отзад, от към задните седалки и ги разклатя се клати цялата конзола, та дори и часта която е между таблото. В един от сайтовете за коли втора употреба, които четох снощи, голяма част от американците се оплакваха точно от тези пластмаси. По-точно негодуваха как може за тези пари всичко де що е пластмаса да дрънчи и да се чупи. На вчерашната корите на вратите отпред бяха също сменяни.
А относно твърдението, че искам качество за малко пари - понапишете в нета Volvo XC90 2005 и ще се напрочетете на гневни американци и европейци, които се чудят как за толкова пари АСК може да се развали на толкова малко километри и други такива. Не е като да нямат парички, ама не са на принципа "Щом е мое е най-хубаво!"
След като от сега си възмутен и не ти вдъхва доверие,мисля че VOLVO не е твоята марка.Насочи се към нещо друго.Ние тук наистина сме на принципа "VOLVO - Щом е мое е най-хубаво!",харесваме си и си обичаме колиците!Успех!
Reply

#20
petr0ff Wrote:Няма такова нещо. възмутен съм, че за 100 000 км на тази кола са подменили АСК, раздатка, полуоски и още доста други неща, а тя сега е на 180 000 км, т.е. ако тези части са били наистина за подмяна се сещате, че аз съм следващия който до двадесетина хил. км ще ги смени пак! Пластмасите на колата - тези на средната конзола също не ми вдъхват доверие - като ги хвана отзад, от към задните седалки и ги разклатя се клати цялата конзола, та дори и часта която е между таблото. В един от сайтовете за коли втора употреба, които четох снощи, голяма част от американците се оплакваха точно от тези пластмаси. По-точно негодуваха как може за тези пари всичко де що е пластмаса да дрънчи и да се чупи. На вчерашната корите на вратите отпред бяха също сменяни.
А относно твърдението, че искам качество за малко пари - понапишете в нета Volvo XC90 2005 и ще се напрочетете на гневни американци и европейци, които се чудят как за толкова пари АСК може да се развали на толкова малко километри и други такива. Не е като да нямат парички, ама не са на принципа "Щом е мое е най-хубаво!"

Тя щом е издържала 100000км е отличник Smile нали се сещащ как се кара гаранционна кола, имам познат кой който си купи М6 само да види за колко км може да счупи кутията, е на 12000км е счупи - то не е сложно, зимата на - 5 градуса се потегля с мръсна газ, на светофар с мръсна газ кара се ръчен режим на по 5000-6000 оборота и те така, всичко може да се счупи при достатъчно желание.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)