The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Джанти Dotz Touge дали са подходящи за XC60

#11
Dodo 155 Wrote:По-малко ЕТ означава, че стои по-навън от главината и обратно.
Тъй като са 8J, затова се заблудих към по-широкия размер.
Разликата в ЕТ м/у моя 19" Вулканис и 18" (не им помня името, от ХС60 са, с престъргани централни отвори) е 8 единици, като Вулканис-ът е с по-малко ЕТ.
Нито една от двете не ми опира никъде.
т.е. намалено ЕТ означава че джантата "излиза" навън ? че съвсем се заблудих с тези схеми ...
и ако е така има шанс да събера 255/50 ширина ... защото при 245 няма размер , който да е идентичен с 235/60
Reply

#12
georgebg Wrote:съгласен съм с вас но питането ми е конкретно , защото видях тези на обява ; http://olx.bg/19-dotz-touge-grafite-ford...-i64082808
и горе долу цената е ок, мисля че оригиналните са с ЕТ55, това ЕТ45 какво означава - навътре или навън се измества отстоянието, защото ако е навън мисля че могат да се съберат гуми 255/50/19 на 8J и да не опират тук там Smile ..
а и волвото е бяло и мисля че тъмни дажанти ще стоят добре ...


Ха ха, всичко ще си кажеш. Стават джантите, няма да имаш проблеми! Big Grin

За тъмните джанти хмммм и да и не, виж ако са diamond cut в два тона, тогава еха... Smile като Erakir-a, който ти пуснах тази сутрин.
Volvo For life!
Reply

#13
georgebg Wrote:
Dodo 155 Wrote:По-малко ЕТ означава, че стои по-навън от главината и обратно.
Тъй като са 8J, затова се заблудих към по-широкия размер.
Разликата в ЕТ м/у моя 19" Вулканис и 18" (не им помня името, от ХС60 са, с престъргани централни отвори) е 8 единици, като Вулканис-ът е с по-малко ЕТ.
Нито една от двете не ми опира никъде.
т.е. намалено ЕТ означава че джантата "излиза" навън ? че съвсем се заблудих с тези схеми ...
и ако е така има шанс да събера 255/50 ширина ... защото при 245 няма размер , който да е идентичен с 235/60

Знаеш ли разликата визуално между 235 и 255, колко е? Wink Ще събереш и 255, но те съветвам да си сложиш, каквото оригинално ти пише на колата. Така или иначе ще купуваш гумите отделно. Smile
Volvo For life!
Reply

#14
JMI Wrote:Знаеш ли разликата визуално между 235 и 255, колко е? Wink Ще събереш и 255, но те съветвам да си сложиш, каквото оригинално ти пише на колата. Така или иначе ще купуваш гумите отделно. Smile

Идеята не е визулна разлика, а каква е ползата от по-широка гума, и дали я има, за разхода няма да говорим, за месец и половина навъртях 6к км., ей така от мерак Smile, уж показва компютъра 8.3-8.4 , а по колонка излиза ~10 ... D5 185 , уж с качена rica2 на 240, но знам ли ...
Reply

#15
.... Сега като си мисля, вероятно ще имам полза от по-широка гума, защото ще ми се налага да дърпам колесар с лодка и приводняване от плаж, което смятах да го правим с XC90-ката на баща ми, че му монтирахме теглич преди и аз да дойда на правилното място ...Smile
Reply

#16
georgebg Wrote:
JMI Wrote:Знаеш ли разликата визуално между 235 и 255, колко е? Wink Ще събереш и 255, но те съветвам да си сложиш, каквото оригинално ти пише на колата. Така или иначе ще купуваш гумите отделно. Smile

Идеята не е визулна разлика, а каква е ползата от по-широка гума, и дали я има, за разхода няма да говорим, за месец и половина навъртях 6к км., ей така от мерак Smile, уж показва компютъра 8.3-8.4 , а по колонка излиза ~10 ... D5 185 , уж с качена rica2 на 240, но знам ли ...

Вече ти, писах цената ти е водещото, другото е бял кахър! Гумата при теб е сериозен консуматив, така че не знам, какво повече мога да кажа. Разхода от гумите няма да се промени! Wink SUV с форма на кубче, макари твоето да е по-малко пак ще клони към 10л./100. При мен на XC70 D5 с Рика2 на 240к.с. средния разход не падаше под 8-9л./100. Имаше моменти, когато галех с перо, за да се добера до 7л/100.
Volvo For life!
Reply

#17
с две думи препоръчвате да не се занимавам с по-широки гуми, при положение че и джантата е на 8j и е малко тясна за 255 гума, да си взимам 235/55/19 ...
Reply

#18
georgebg Wrote:
Dodo 155 Wrote:По-малко ЕТ означава, че стои по-навън от главината и обратно.
Тъй като са 8J, затова се заблудих към по-широкия размер.
Разликата в ЕТ м/у моя 19" Вулканис и 18" (не им помня името, от ХС60 са, с престъргани централни отвори) е 8 единици, като Вулканис-ът е с по-малко ЕТ.
Нито една от двете не ми опира никъде.
т.е. намалено ЕТ означава че джантата "излиза" навън ? че съвсем се заблудих с тези схеми ...
и ако е така има шанс да събера 255/50 ширина ... защото при 245 няма размер , който да е идентичен с 235/60
Явно вече си купил джантите (обявата я няма), но да, ако ЕТ е по-малко, позволява по-широката гума.
Визуално има разлика, защото 2см са 2см ширина, а като поведение, т.е. на пътя, по-широката гума стои по-стабилно.
Като разход - дали ще бъде 12 или 13, какво значение има? :lol: Няма да падне до 5/100 и надали си купил колата защото е икономична?
Ако питаш за моето мнение - аз лично карам по-широка и гума с по-нисък профил лятото, за да стои по-стабилно на пътя, а зимата тесни и високи ... но изборът си е твой. Като разлика в цената - ще ги видиш, но тези 20-25% не са малко като сума ... прецени си сам Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#19
да, купих ги , оказаха се хубави - направо нови без никакви забележки, сега си търся централни капачки 60 мм. volvo Smile
поръчах и си чакам nokian zline suv 245/55/19 - малко по-голям диаметър идва, но не посмях на 8J да сложа 255 гума, защото що имаше калкулатори в нета даваха максимум 245 на такава джанта ....
за гумите - добри отзиви, нов модел така че очаквам дот края на 2014 - пресен каучук... какво му трябва на човек Smile

като монтирам гумите и джантите , ще пусна тема да представя волвото официално , като признателност за съветите, а и имам нужда от още някой друг Wink , но като му дойде времето ...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)