The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Новото ХС90

#31
Quote:за да влезеш вътре трябва да извадиш дистанционното от джоба си, да натиснеш бутона за отключване, след това да го прибереш отново в джоба и тогава да седнеш вътре и да запалиш с врътката за контакт.Малко ми е безмислено това. Не знам дали това е въпрос на настройки

Здравей колега,
Може да се държи ключа в джоба. Най- вероятно е бил в десния, а не в левия джоб Wink
Антенката се намира в централната конзола. Когато я отвориш има нарисувано мястото на ключа. Там по принцип трябва да стои. Идеята, според мен, е да не се изгуби нейде из колата :lol:
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#32
weskoo Wrote:...Има безключово палене, но за да влезеш вътре трябва да извадиш дистанционното от джоба си, да натиснеш бутона за отключване, след това да го прибереш отново в джоба и тогава да седнеш вътре и да запалиш с врътката за контакт...

Това ми звучи като да няма безключов достъп. Като го имаш се приближаваш нормално до която и да е врата наколата и просто я отваряш - нищо не натискаш, нищо не вадиш. V40-ката ни също е така и понякога съм с раница и ключа е там и пак нямам проблеми.
Reply

#33
Quote:Това ми звучи като да няма безключов достъп. Като го имаш се приближаваш нормално до която и да е врата наколата и просто я отваряш - нищо не натискаш, нищо не вадиш. V40-ката ни също е така и понякога съм с раница и ключа е там и пак нямам проблеми.

Така е и на ХС90. Интересното между другото е че когато се запалих колата и ключа беше в джоба ми излязох да погледна двигателя и колата изгасна. Изгуби връзка с ключа. Интересно ми е ако кара човек и ключа загуби връзка по някаква причина дали колата ще спре по средата на пътя. Пичовете там не знаехаи вдигаха рамене, а да изхвърлям ключове през прозореца докато карам е малко невъзпитано.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#34
che4ef Wrote:
Quote:Това ми звучи като да няма безключов достъп. Като го имаш се приближаваш нормално до която и да е врата наколата и просто я отваряш - нищо не натискаш, нищо не вадиш. V40-ката ни също е така и понякога съм с раница и ключа е там и пак нямам проблеми.

Така е и на ХС90. Интересното между другото е че когато се запалих колата и ключа беше в джоба ми излязох да погледна двигателя и колата изгасна. Изгуби връзка с ключа. Интересно ми е ако кара човек и ключа загуби връзка по някаква причина дали колата ще спре по средата на пътя. Пичовете там не знаехаи вдигаха рамене, а да изхвърлям ключове през прозореца докато карам е малко невъзпитано.
Това, че изгасва при напускане на шофьорското място, е чудесно!
Най-вероятно програмата приема, че шофьорът слиза и затова обезопасява колата.
Ако автомобилът е в движение, най-вероятно тази процедура с изгасването няма да се получи, защото не е в покой.
При някои модели ако не си сложил колана или го свалиш, колата слага автоматично на P и спира да върви или тръгва - мисли си, че слизаш без да си сложил на P и предпазва да не тръгне сама Wink
Готини екстри има в новото ХС90, но времето ще ги изпита за устойчивост.
Най-голямото постижение е представянето на краш тестове - новото ХС90 било сложило нови стандарти, по думите на специалисти! Idea
BG VOLVO Member #00409
Reply

#35
АБсолютно подкрепям, че това с гасенето при слизане гаси колата е много полезно! Има извънредни ситуации, при които човек може да изскочи от колата бързо и най-малко да мисли за Р... Точно така си забърсах предната броня в една друга кола. Беше ми много странно, че кола 2009 година, при отворена врата и без никой на седалката не спря по някакъв начин. После проверих при БМВ 5 (2013г.) при отваряне на вратата си минава на Р.
[Image: ab271686.gif]
Reply

#36
Ейй, какво е толкова спешното и извънредното, че да не може да натиснете спирачката и да бутнете лоста на Р. Това вече са лигави работи. Big Grin
От всичко за мен най-големият недостатък е малкият двигател... 2000 кубика за SUV е несериозно.
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply

#37
Quote:Ейй, какво е толкова спешното и извънредното, че да не може да натиснете спирачката и да бутнете лоста на Р. Това вече са лигави работи. Big Grin
От всичко за мен най-големият недостатък е малкият двигател... 2000 кубика за SUV е несериозно.

Вярно е че 2000к.см слагат на малки коли. Философията или мисленето се промени откакто Волво наеха главен инженер, който е работил в изработването на двигатели за Формула 1. Има едно клипче където прави презентация и казва че не е важно големината на двигателя, а колко въздух минава през него. Друго казва че във формула едно изкарали 900 коня от 1000кубика. Вероятно агрегата не е работил много. Така се постига компактност, малка маса и ниска цена. Моя по-голям проблем в случая е колко ще трае този двигател? Дали не идва времето където след 200 000км ще купуваме нов двигател, който ще бъде достатъчо малък, за да се сменя без осбени проблеми. Не знам. Аз съм привърженик на здравите и масивни неща, но времето и технологиите показват, че това може би не е нужно. Например новото Волво е по-леко, но не защото не е здраво или е спестено (както Японските), а е използвана боронова стомана повече. Това което ме успокоява че новите e-drive са изцяло на Волво и безумната изцепка с GM е малко вероятно да се повтори.
Поздрави.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#38
boje Wrote:АБсолютно подкрепям, че това с гасенето при слизане гаси колата е много полезно! Има извънредни ситуации, при които човек може да изскочи от колата бързо и най-малко да мисли за Р... Точно така си забърсах предната броня в една друга кола. Беше ми много странно, че кола 2009 година, при отворена врата и без никой на седалката не спря по някакъв начин. После проверих при БМВ 5 (2013г.) при отваряне на вратата си минава на Р.
От чисто любопитсво питам, колега.Ако решиш да отвориш вратата при движение с някаква по-сериозна скорост, автомобила пак ли ще включи на Р?
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#39
che4ef Wrote:
Quote:Ейй, какво е толкова спешното и извънредното, че да не може да натиснете спирачката и да бутнете лоста на Р. Това вече са лигави работи. Big Grin
От всичко за мен най-големият недостатък е малкият двигател... 2000 кубика за SUV е несериозно.

Вярно е че 2000к.см слагат на малки коли. Философията или мисленето се промени откакто Волво наеха главен инженер, който е работил в изработването на двигатели за Формула 1. Има едно клипче където прави презентация и казва че не е важно големината на двигателя, а колко въздух минава през него. Друго казва че във формула едно изкарали 900 коня от 1000кубика. Вероятно агрегата не е работил много. Така се постига компактност, малка маса и ниска цена. Моя по-голям проблем в случая е колко ще трае този двигател? Дали не идва времето където след 200 000км ще купуваме нов двигател, който ще бъде достатъчо малък, за да се сменя без осбени проблеми. Не знам. Аз съм привърженик на здравите и масивни неща, но времето и технологиите показват, че това може би не е нужно. Например новото Волво е по-леко, но не защото не е здраво или е спестено (както Японските), а е използвана боронова стомана повече. Това което ме успокоява че новите e-drive са изцяло на Волво и безумната изцепка с GM е малко вероятно да се повтори.
Поздрави.
Изискванията за екология и консуматорско мислене тласка бизнеса в тази посока. Един V8 никога не може да постигне еконорма колкото 3 или 4 цилиндров мотор, а компаниите плащат безумни пари за "замърсяващи" двигатели. Не, че 20 год. автомобил е по-екологичен от чисто нов V8, но това е ситуацията. От друга страна един стар V8 е практически вечен, от което никой няма сметка - трябва да се чупи, износва и сменя. Заводите бълват и трябва да трупат печалби Wink
Твоето мислене, че двигателите ще станат консуматив ... някъде бях чел, че това ще е обичайна практика при down-size моторите. Ще струват малко пари, защото ще ги рециклират лесно, ще ги сменят през Х пробег и толкова. Реално агрегатите около мотора ще се използват същите.
При новите М на БМВ (V8 bi-turbo), моторите се предават около 40-50 000 км. В Бававия Ауто има 4 бр. в момента :mrgreen:
БМВ ги сменяли по гаранция, но ще е така докато са гаранционни, а после? Слагат се и рециклирани мотори! Няма номера, все пак това е резервна част. Рай за крадците ... Но при новия им мотор, за да извадиш тази мощност и въртящ момент, няма друг вариант. На Халди RS моделите пък късат полуоски и чупят кутии ... цирк :lol: Отделно - за този пробег сменяш поне 3 пъти спирачки и др. консумативи, които при М моделите не са х 200 лв. :lol: Така че хората са си направили много добре сметката ... после да му мислят собствениците, след като излезе от гаранция :lol:
Ако на ВОЛВО моторът издържи 200 000 км - супер! Аз толкова ще направя за около 20 год. :mrgreen: Мен повече ме притесняват всичките тези i-shit технологии вътре?! Те какъв ресурс имат, ще искат сигурно ЪП-дейт :roll:

Ev-V50 Wrote:
boje Wrote:АБсолютно подкрепям, че това с гасенето при слизане гаси колата е много полезно! Има извънредни ситуации, при които човек може да изскочи от колата бързо и най-малко да мисли за Р... Точно така си забърсах предната броня в една друга кола. Беше ми много странно, че кола 2009 година, при отворена врата и без никой на седалката не спря по някакъв начин. После проверих при БМВ 5 (2013г.) при отваряне на вратата си минава на Р.
От чисто любопитсво питам, колега.Ако решиш да отвориш вратата при движение с някаква по-сериозна скорост, автомобила пак ли ще включи на Р?
Прочети ми мнението и ще си отговориш на въпроса.
Като знам как жена ми редовно гаси колата в положение D, не се учудвам да иска да слезе в положение P, така че автоматичната блокировка при отваряне на врата е задължителна и VOLVO като пионери в безопасността, са постъпили изключително разумно!
Екипът им от инженери е милиони пъти по-умен и съобразителен от нас, така че няма смисъл да намираме кусури :lol:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#40
che4ef Wrote:
Quote:Това ми звучи като да няма безключов достъп. Като го имаш се приближаваш нормално до която и да е врата наколата и просто я отваряш - нищо не натискаш, нищо не вадиш. V40-ката ни също е така и понякога съм с раница и ключа е там и пак нямам проблеми.

Така е и на ХС90. Интересното между другото е че когато се запалих колата и ключа беше в джоба ми излязох да погледна двигателя и колата изгасна. Изгуби връзка с ключа. Интересно ми е ако кара човек и ключа загуби връзка по някаква причина дали колата ще спре по средата на пътя. Пичовете там не знаехаи вдигаха рамене, а да изхвърлям ключове през прозореца докато карам е малко невъзпитано.


Не, не е загубила връзка с ключа, а е разбрала, че ключа е навън от купето, и е тръгнал да се отдалечава. Заради това е изгасила мотора. Wink
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)