The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Тест зимни гуми ADAC 2015

#11
Зимната гума не е само за сняг.
При ниски температури (по книга под 7 градуса) лятната губи сцепление, става като пластмаса, защото е по твърда заради жегите през лятото.
Всъщност, веднъж да ти се наложи да изпиташ липсата им, пази Боже, пак е аргумент да ги сложиш...
По-добре ниско бюджетни зимни, отколкото летни...
Така, че слагай! Това е първо отговорност...
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#12
jtboev Wrote:Здравейте,
дойде време за нови зимни гуми и след доста четене се колебая м/у следните два(три) модела за размер 205/55/16:
1. Nokian WR D4 - около 150 лв (Nokian WR D3 миналогодишна шарка - 130 на гума)
2. Continental TS850 - около 170 лв
В различни немски класации континентала е номер 1, но в други класации нокиан са по-добри.
Някой карал ли е тези гуми и може ли да препоръча една от двете (трите). Все пак старата шарка на нокиан си е на доста добра цена (не знам дали ще открия с пресен дот).
Старите ми бяха Michelin Primacy Alpin и не бяха зле - не знам някои от тези как ще са в сравнение с мишелин.

Дилемата отпадна - взех континенталките. Нокиан D4 точно моя размер бяха Made in Russia и въпреки, че знам, че няма значение някак си не ми се рискуваше (вероятноста да попадна на гуми, които не са правени в сряда е 85% Big Grin ) Като оставим шегата на страна - отзивите за континентал бяха много добри, докато за нокиан нямаше никакви - модела на конти TS850 e от няколко години и е изпитан, докато този на нокиан е съвсем нов - сигурно също е добра гума.
V70, 2015, B5204T9, Bi-fuel CNG
S60, 2006, B5244SG, Bi-fuel CNG
Reply

#13
Късно видях, но все пак да споделя.
С две ръце съм за миналогодишните зимни Нокиан - много добри впечатления от поведението при всякакви условия, включително дълбок сняг или лед. По нашата улица, която е стръмна, често аз излазвам, а другите коли остават да буксуват, а смея да твърдя, че не съм добър шофьор на сняг, а и диференциалът ми не е подходящ за това, за съжаление.
В другата тема похвалих и летните Нокиан, с които карах без грижи и на първия сняг до гумаджията.
Не вярвам да са объркали нещо с новия модел, пос-коро би трябвало да е еволюция на стария. Предишните ми летни Нокиан бяха руски, но какво от това.
945 Polar 1997
2.0 Turbo B200FT
1986 cc
4 cylinders, 8 valves
Compression ratio: 8.5:1
114 kW (155 PS) @ 5600 RPM
230 Nm @ 3600 RPM
M90 manual gearbox
Reply

#14
Миналия ден колегите размахаха някаква рекламна брошура на местния център за гуми "Фулда". Имало евтини сръбски гуми. Тръгнах на зиг-заг по гумаджийниците, най-евтините бяха Петлас, турски. Във "Фулда" се оказа, че имат седем вида 195/65/15. Сръбски нямаше. Най-евтините бяха Дебика, за 73 лева, но не им се доверих, взех Нортмен или Нордман, били сиромашки бранд на Нокиан. Цената беше 80 лева. Отзиви ще напиша като врътна поне 500 километра, засега дори не са се изцапали като за пред хората.
Reply

#15
Колега, имай си едно наум за Нордман гумите. Преди години бях взел 4 нови такива (летни) и на 3-та година три от тях скъсаха конци (четвъртата я изхвърлих) Cry . Късаха се надлъжно, грайфер си имаха над 4мм (на протектора си ги има цифрите - виждаха се 2 и 4).

ПП. Бяха правени в Русия Smile
V70, 2015, B5204T9, Bi-fuel CNG
S60, 2006, B5244SG, Bi-fuel CNG
Reply

#16
Абе, почнали и в Китай да ги правят. Ще поживеем, ще видим. "Всесезонната" Видинка едно време струваше 50 лева за 13 цола, какво искаш за тези пари?
Reply

#17
tortomanin Wrote:Миналия ден колегите размахаха някаква рекламна брошура на местния център за гуми "Фулда". Имало евтини сръбски гуми. Тръгнах на зиг-заг по гумаджийниците, най-евтините бяха Петлас, турски. Във "Фулда" се оказа, че имат седем вида 195/65/15. Сръбски нямаше. Най-евтините бяха Дебика, за 73 лева, но не им се доверих, взех Нортмен или Нордман, били сиромашки бранд на Нокиан. Цената беше 80 лева. Отзиви ще напиша като врътна поне 500 километра, засега дори не са се изцапали като за пред хората.
Не искам да ви вкарвам в излишна дискусия, но като човек, който за първи път сложи ДЕБИЦА през 2002 год., (Фриго 1), след това ползвах няколко пъти Фриго 2, определено мога да кажа, че са над средното ниво! Бих предпочел да сменям ДЕБИЦА през 2-3 год. и винаги да карам с нови гуми, отколкото да хвърлям пари за скъпа гума и да я търкалям 6-7 год. ... мое мнение!
В момента съм с Фриго 2 на служебната кола и според другите шофьори, който карат с други марки (няма да споделям, че ще почне пак някаква безмислена война), ДЕБИЦА-та държала по-добре.
На Волво-то ще съм втора зима с ГИСЛАВЕД, но миналата бях впечатлен от тази гума! Очакванията ми не бяха високи, но предвид цената и последващият резултат - определено бих си купувал и тази марка Smile
BG VOLVO Member #00409
Reply

#18
Аз за втора зима ще търкалям Nokian WR3. 225 45 17 ... стъпаха ми на 215 гумата с доставката.
Миналата зима нещо нямам спомени да съм ги търкалял много на сняг, но на чист асвалт без значение мокър или сух са бетон и имам чувството че са ми по тихи от летните Контиспорт 3 Smile
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#19
Ние също не искаме безпредметни спорове. Да обърнем работата на майтап. Човек от приятелския кръг попита - "Защо взе тези гуми?". Отговорих, че финландците би трябвало да знаят, как се правят зимни гуми.
"Мдаааааааааа. А като дойде време за летните, вземи си камерунски или еквадорски" - съгласи се той.
Reply

#20
tortomanin Wrote:Ние също не искаме безпредметни спорове. Да обърнем работата на майтап. Човек от приятелския кръг попита - "Защо взе тези гуми?". Отговорих, че финландците би трябвало да знаят, как се правят зимни гуми.
"Мдаааааааааа. А като дойде време за летните, вземи си камерунски или еквадорски" - съгласи се той.

Првилно или много близо. Най-добрите Мишелини се правели в Мароко, поради качеството на пясъка.
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)