The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Подсветка на HU 650 и други въпроси

#1
Здравейте, колеги,
От няколко дни имам удоволствието да управлявам С60, с радио HU 650. При първото каране вечер, установих, че няма подсветка на радиото - нито едно копче не свети, нито цепката за СД-то, нито каквото и да е по радиото. Климатроника и другите вътрешни светлини си светят, но панелът на радиото е като черна дупка. По принцип е възможно да са изгорели ВСИЧКИ лампички (или диоди, не знам кой свети), но предполагам, че има друго обяснение. Наясно ли е някой, къде може да е проблема? Втори въпрос: това радио, има ли код, подобно на четирицифрения при HU 605, който се въвежда при изключване на захранването? Трети въпрос: за какво е малкото прозорче, най-долу на панела, малко наляво от средата?
Поздрави
ПП: преди да пусна темата, разгледах целия музикален раздел на форума, пробвах с търсене, гугъли и т.н., но открих подобни теми само в някакъв латвийски форум на волво, но са ми трудни за четене - много жаргон ползват и това не помага на такива като мен, с неукрепнали познания по руски
I like work: it fascinates me. I can sit and look at it for hours.
Jerome K. Jerome

ex: Volvo V40 1.8, 122 hp
now: Volvo S60 2.4D, 163 hp
Reply

#2
Имах сходен проблем с S80 2004 и радио HU 601.
След диагностика с VIDA, колата сама си каза, че има проблем с копчето на фаровете.
Копчето за силата на подсветките не работеше.
При теб въпросното копче на каква позиция е и въобще реагирали нещо на таблото ( DIM ) от него.
Смятам, че най-добре е да започнеш с диагностика.
ПП - копчетата на волана за радиото - работят ли ?
   
1.Volvo 940, 1991, 2.0 turbo, B200FT, Estate
2.Volvo V70, 2002, 2.4 turbo, D5244T
3.Volvo S80, 2004, 2.4 turbo, D5244T
Reply

#3
Копчето за подсветката беше на маскимум, намалих го до средата. Всички останали подсветки работят - на климатика, на таблото и т.н. Копчетата на волана работят (поне нова са усилване/намаляне на звука, станции не съм сменял от волана). Ще пробвам диагностика, не знаех, че видата може да диагностицира радиото.
I like work: it fascinates me. I can sit and look at it for hours.
Jerome K. Jerome

ex: Volvo V40 1.8, 122 hp
now: Volvo S60 2.4D, 163 hp
Reply

#4
Ако не е проблем по кабелите, вероятно радиото е сменено и не е от тази кола.
Трябва да се обучи/запознае с твоята кола и ще заработи подсветката.
Reply

#5
При мен е сменяно,и наистина несвети подсветката на радиото,но също така нямам и управление от волана.След питане в една от темите ми разясниха че трябва да се закачи на вида и да се обучи или каквото там се казва на CD-то с компа на колата.И тогава би трябвало да проработи,ама в Ст.Загорска област още не съм открил човек или сервиз който да ми свърши тази работа.
[Image: ab284934.gif]
Reply

#6
Управлението от волана функционира нормално, както и от копчетата на самото радио. Просто последните не светят. Като ми остане време, ще я водя някъде на диагностика, дано видят нещо. Между другото, открих няколко такива проблема и в англоезичните сайтове, предположенията са за кабели, изгорели крушки и т.н. Чуденката ми е, как в един автомобил, всички лампи ще светят, а единствено тези на радиото ще изгорят?
I like work: it fascinates me. I can sit and look at it for hours.
Jerome K. Jerome

ex: Volvo V40 1.8, 122 hp
now: Volvo S60 2.4D, 163 hp
Reply

#7
Не са крушки,проблема е в радиото.Моето също спря да свети,разглобих го и проверих всички крушки,до една светеха.Купих втора употреба,сложих го и всичко свтна.
Reply

#8
И при мен е така, всичко е ок, но няма светлини по копчетата на радиото, само успях да видя бушоните, но всички са ок.
Reply

#9
За около месец, откакто имам колата, по отношение на радиото забелязах, че всички функции работят нормално, не светят копчетата на самото радио, но работят. Сравнено с ХУ 605 от старото волво (В40), радиото не е така стабилно в следенето на станциите извън града. Има участъци например в Ришкия проход, където не ще да намери никакво радио (предното се справяше доста по-добре). Освен това, СД-тата и на двете са доста капризни, записвани дискове вървят доста трудно, а оригинални - в новото също е трудно, едно от пет е шанса да тръгне, самоделки изобщо не съм пробвал да пускам...
I like work: it fascinates me. I can sit and look at it for hours.
Jerome K. Jerome

ex: Volvo V40 1.8, 122 hp
now: Volvo S60 2.4D, 163 hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)