The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
волво v40 2.0, 140 ks

#1
Здравейте,
днес попаднах на това волво и ще се опитам да направя бартер със един от по-старите си автомобили -Голф 3 комби. Досега съм карал само немски коли, като в момента притежавам две такива, но нямам никакъв опит със скандинавските. чувал съм само хубави неща за тях, но ще ви помоля малко повече информация ако може за този модел и двигател . Неща като разход, пъргавина, издържливост. Това волво или рено двигател е, резервни части и сервизи като цени съпоставими ли са с немските и т.н.
Благодаря ви предварително и се надявам скоро да стана активен член на вашия форум. Tongue
Reply

#2
Ами не се надявай да ти поддръжката да ти излезе евтино. Умножавай по 2 и по 3 в сравнеие с немските. Все пак Волво е по-луксозна кола от Фолксваген, а и е по-малко разпространена.
Двигателя е на Волво и е здрав. Колата върви добре като за 140 коня не е много тежка. Возията е добра. Разхода би трябвало да е къ 8 на 100 извънградско и 12 градско. Зависи вече във какво състояние ще я вземеш.
Reply

#3
Наистина цените на частите очаквай да са по-високи отколкото за VW и по-добре да не ти се налага да правиш нещо. Но за сметка на това много рядко се случва да се появи някой проблем.
Като цяло колата е супер. Моята е 125 к.с и дърпа добре, представям си как ще върви с още 15 коня под капака.
Доста добре стои на пътя, а спирачките са номер 1.
В ревютата това е компонентът, който се хвали много.
Разход - извънградско, както каза Волвофен, 8л. Градско - зависи колко ти е тежък десния крак. :lol:
Като качества няма база за сравнение с Голфа, но и като подръжка също.
Reply

#4
И аз съвсем скоро си взех в40, 2.0, ето колко ми струваха някои части:
Ангренажен ремък - 72
Обтегач - 114
Ролка - 100
Свещи 4х9 - 36
Пистов ремък - 38
Двете ролки за пистовия ремък ги нямаше в наличност и ми ги рециклираха(смениха им лагерите) 2х42 - 84
Масло + маслен филтър + въздушен филтър - 83
Цялото удоволсттвие ми излезе 620 с труда, като се има в предвид че не излезе нищо допълнително. Затова трябва много внимателно да се оглеждат тези автомобили, защото ако трябва да им сменяш нещо излиза много дебело, и ако при огледа се намери нещо повредено, поне да ти смъкнат от цената.
За возията не съм съгласен че е добра, по градсите неравности бая друса, доста е твърда, но излезеш ли на хубав път се радваш на голяма стабилност при доста високи скорости.
Разхода ми е около 12-13, градско при бая тежък крак.
Спирачките няма как да не ги похваля, вече на два, три пъти ме спасяват, а с тоз мотор колата някак си не върви добре бавно.
Reply

#5
Благодаря ви за мненията. Като гледам консумативите и цените, искам да отбележа, че на Голфа са само малко по-евтини.
Бих искал да помоля да хвърлите едно око на това, което съм си харесал и ако може някакъв коментар. Знам, че по снимка нищо не става, но цената не е ли ниска за този автомобил?

<!-- m --><a class="postlink" href="http://mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11141750287131705&f1=details">http://mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu= ... f1=details</a><!-- m -->
Reply

#6
Еми да - цената е подозрително ниска.
Само това мога да кажа.
Внимавай да не се окаже някоя "скрита лимонка", защото може да ти излезе доста скъпо!
Reply

#7
А това си е волво двигател нали? Че нещо не си падам по френските машини
Reply

#8
Скритата лимонка е, че не и е платено митото - като гледам е без номера. Като и сложиш 1500-2000 мито цената става неподозрителна.
Reply

#9
аз имам V40и го давам за 10000 лв. митото го платих 2600 лв.
колата я купих леко отпред ударена за 2000 EUR. като сложите превоз 800 лв. и ремонта сас вси4ко ми излезе 2000 лв.
как мислите тоя да неби да му е подарена от някои та да я дава на такава цена? :wink:
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)