The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Клатене при ускоряване, както и в завой на XC90, D5, 2003

#11
cdroman Wrote:
Dorio Wrote:Клатенето на вълни ли е (горе-долу) или на страни (ляво-дясно)?
Ляв амортисьор - тресачка (и за двата).
Ляв тампон макферсон - разглобяване отгоре за оглед.
Предни дискове сменяни ли са?

Клатенето е на страни и честотата му се увеличава със скоростта, при ускорение. с 80км/ч си е вибриране направо, а с 20-30км/ч люлее - настрани

Пак да попитам - предни дискове сваляни ли са? Сменяни ли са?
Нещата вървят към: крива гума (джанта), недобре легнал диск на главината или незатегнати болтове !
Reply

#12
Колега с автомат ли си? При мене го има същото... сменихме вътрешни карета, но подобрение - 0. След като включи на втора автомата и започва едно странично люлеене и при превключване на 3-та над 30 км/ч изчезва за малко и после пак се появява, но при по-високите скорости е като вибрация. Един познат монтьор ми каза, че има вероятност да е от хидротрандформатова на автомата.
Reply

#13
Volvo_xcxc Wrote:Колега с автомат ли си? При мене го има същото... сменихме вътрешни карета, но подобрение - 0. След като включи на втора автомата и започва едно странично люлеене и при превключване на 3-та над 30 км/ч изчезва за малко и после пак се появява, но при по-високите скорости е като вибрация. Един познат монтьор ми каза, че има вероятност да е от хидротрандформатова на автомата.

Автомат, да. не се влияе май от предавките. При мен започва от 1ва предвка. А раздатката гледахте лиАз ще гледам да махна кардана и да направя едно кръгче. Може при теб клатенето да е леко по-различно.
Ако на една кола няма надпис на калника с кръвната група на шофьора, не ми я хвали.
Reply

#14
Dorio Wrote:
cdroman Wrote:
bell Wrote:Какво значи клатене?
На място като форсираш - подскача ли? Ако имаш проблемно вътрешно каре при набиране започва да вибрира и тресе - не знам дали минава в графата "клатене" Smile
На място като форсирам няма никакво тресесене. Само при набиране. Да, вибрира и тресе, но понеже е още от самото начало..и колата се мята наляво надясно, затова казвам, клатене а не вибриране.. за едно и също говорим надявам се. но карето е сухо и няма луфтове при опит да се мръдне във всички посоки.
Все си мисля ако се вдигне на стенд и се запали колата и някой да гледа отдолу какво се случва докато щофьора върти волана на скорост и подава газ.

Оглед на подемник си е задължителен - то оттам се почва!
Даже може да се провери за крива гума или джанта.
После каране/тестване на колата със специалист.

2 подемника, 2ма майстора..няма за какво да се хване човек отдолу
Ако на една кола няма надпис на калника с кръвната група на шофьора, не ми я хвали.
Reply

#15
Dorio Wrote:
cdroman Wrote:
Dorio Wrote:Клатенето на вълни ли е (горе-долу) или на страни (ляво-дясно)?
Ляв амортисьор - тресачка (и за двата).
Ляв тампон макферсон - разглобяване отгоре за оглед.
Предни дискове сменяни ли са?

Клатенето е на страни и честотата му се увеличава със скоростта, при ускорение. с 80км/ч си е вибриране направо, а с 20-30км/ч люлее - настрани

Пак да попитам - предни дискове сваляни ли са? Сменяни ли са?
Нещата вървят към: крива гума (джанта), недобре легнал диск на главината или незатегнати болтове !

Не са сваляни предните дискове, мисля, че са наред. Накладки само, лятото. Гуми и джанти са си наред. Само не съм гледал за незатегнат централен болт на главината, че ако се е олабил...уж клатеха гумата всякак, няма луфт..но то така ли лесно се клати това, да не е Smart? Smile)
Ако на една кола няма надпис на калника с кръвната група на шофьора, не ми я хвали.
Reply

#16
cdroman Wrote:
Dorio Wrote:
cdroman Wrote:На място като форсирам няма никакво тресесене. Само при набиране. Да, вибрира и тресе, но понеже е още от самото начало..и колата се мята наляво надясно, затова казвам, клатене а не вибриране.. за едно и също говорим надявам се. но карето е сухо и няма луфтове при опит да се мръдне във всички посоки.
Все си мисля ако се вдигне на стенд и се запали колата и някой да гледа отдолу какво се случва докато щофьора върти волана на скорост и подава газ.

Оглед на подемник си е задължителен - то оттам се почва!
Даже може да се провери за крива гума или джанта.
После каране/тестване на колата със специалист.

2 подемника, 2ма майстора..няма за какво да се хване човек отдолу

"Мечка се бори до три пъти".
Щом колата има проблем, ще си търсиш майстора.
:mrgreen:
И си провери болтовете на джантите дали са стегнати!
Reply

#17
чочко Wrote:Дясна полуоска,сменяш е цялата и забравяш за проблема.

Може ли само да поясниш защо дясна а не лява. Мерси предварително.
Ако на една кола няма надпис на калника с кръвната група на шофьора, не ми я хвали.
Reply

#18
Мнението ми не е на 100% но от далече предполагам,че това е проблема на твоята кола.Интересно е с кой вътрешни карета си ,дали да триглави или приличат като външни,но съм обеден че проблемат ти е полуоска вътрешно каре най -вероятно счупен сепаратор.
d5-евтин пушек....
Най-скъпите ми снимки са от камерите на КАТ!
Reply

#19
чочко Wrote:Мнението ми не е на 100% но от далече предполагам,че това е проблема на твоята кола.Интересно е с кой вътрешни карета си ,дали да триглави или приличат като външни,но съм обеден че проблемат ти е полуоска вътрешно каре най -вероятно счупен сепаратор.
Триглавите са. Лятото вътрешното ДЯСНО каре беше счупило лагер и всички игли вътре си бяха където си искахаSmile Но не мога да се сетя точно симптомите какви бяха, защото мой приятел много бързо го вкара в бокса и го оправи. Но за съжаление не е в БГ от половин г. Взехме едно 2ра ръка и сменихме лагера. Имам цяла полуоска 2ра ръка но е в Пловдив. ТРябва да отида са си я взема, че може да потрябва за части,ако се окаже, че пак е някой друг лагер там.Smile
Ако на една кола няма надпис на калника с кръвната група на шофьора, не ми я хвали.
Reply

#20
Здравейте отново. Днес ходих на гумаджия да ми демонтира и монтира гумите, защото не са сваляни от миналата зима и започват да спадат и да не държат въздух. Вече се отказах да имам 4 летни и 4 зимни гуми и джанти. Трябва си редовно да си се демонтират и балансират. На старите джанти се образуват окиси при гумата..и започват да спадат. няма как да държи въздух 1г.Smile Та, да не се отплесвам толкова.

Докато ми беше махнал задната дясна гума, започнах да си оглеждам колата..и след 3 мин оглед..забелязах на маншона на задната дясна полуоска, че е сцепен.
И малко ми просветна, защото се оказва, че цялата работа може да се крие точно там. Та, ако не е блокирало карето, значи се е разбило. Като го сменя, ще видя какво е положението и ще пиша.
Ако някой има някакви съвети , препоръки...или да е категоричен, че не може да е там проблема за клатенето на колата, да пише.. Благодаря пак.
Ако на една кола няма надпис на калника с кръвната група на шофьора, не ми я хвали.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)